Devatenáctka přestřílela Havlíčkův Brod jedenácti góly!

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Liberec - Akční hokej v juniorské extralize zažili všichni fanoušci, co dorazili od pátečních 17 hodin do Svijanské areny, jelikož Tygři s naprostým přehledem rozdrtili Havlíčkův Brod, a to hned jedenácti góly! Tolik autorů branek bylo opravdu těžké si zapamatovat. V nadstavbovém prodloužení zvítězil Havlíčkův Brod a jejich bonusový bod jim slouží spíše jako útěcha.

13. kolo, pátek 26. října 2018
11:2
(1:0, 4:2, 6:0 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Strnad (Šedivý, Hájek), 28. Drábek (Dospěl, Burda), 30. Charvát (Šeliga), 33. Šafařovský (Had, Klapka), 38. Cikhart (Žemba), 43. Dospěl (Kovář, Drábek), 51. Cikhart (Jiruš), 56. Šedivý (Dospěl), 57. Klapka (Jiruš), 58. Cikhart (Jiruš, Žemba), 60. Strnad (Šedivý) – 25. Petržilka (Cachnín, Najman), 40. Kulhánek (Tecl, Krejčí), 61. Tecl. Rozhodčí: Vyštejn – Grundler, Zavřel. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 62. Střely na branku: 58:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2, 11:2.

Čajan (Pařík) – Šedivý, Moc, Charvát, Kovář, Had, Kollert – Dospěl, Šafařovský (A), Hájek (C), Burda, Strnad, Jiruš, Klapka, Drábek, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba (A).

BK Havlíčkův Brod

Nedvěd (Vácha) – Pejchal, Vacík, Horák, Najman, Krejčí, Dudycha – Vaňous, Petržilka, Kopic, Tecl (C), Hromádka, Fiala, Vyvial, Pokorný, Kulhánek, Cachnín (A), Švec, Košťál

V úvodní části byla hra vyrovnaná, ale více šancí měli přece jenom Liberečtí. V jejich přesilové hře se i přes velkou šanci Cikharta neotevřelo skóre. První branky jsme se dočkali až v 11. minutě, kdy výborně nahrál Jakub Šedivý rozjetému Vojtěchu Strnadovi, jenž trefil pravou šibenici - 1:0. Zbytek třetiny jsme viděli spíše střely na hostující branku, Tygři drželi Havlíčkův Brod do konce pod pokličkou.

Do druhé dvacetiminutovky vstupovali hostující s jedním hráčem navíc, jelikož se liberecké šelmy dopustily ke konci první třetiny faulu. I přesto se Tygři oslabení zhostili, jak nejlépe mohli, a nechali vyslat na Čajana minimum střel. V páté minutě bylo nicméně srovnáno. Individuální akce Jakuba Petržilky dokázala prostřelit libereckého gólmana za levé rameno - 1:1. To Tygry nezastavilo. Obzvlášť Dospěla s Burdou, kteří pomohli Michaelu Drábkovi blýsknout se při obehrání dvou obránců a poslat Liberec do vedení - 2:1. Za malý okamžik navýšil Adam Charvát po nahrávce Šeligy na 3:1.

Havlíčkobrodští se vůbec nedostávali k zakončení a Severočeši nepřestávali tlačit. Výbornou teč od střely Hada předvedl Petr Šafařovský až za Nedvědova záda - 4:1. Pátý gól, za pomoci Jana Žemby, vstřelil z pravého kruhu Jan Cikhart a zvýšil liberecký náskok na čtyři góly - 5:1. Když už to vypadalo na konec druhé periody, Havlíčkobrodští snížili osm sekund před závěrem. Tomáš Kulhánek vpálil kotouč z mezikruží a vnesl hostujícím podporu a naději na další snížení - 5:2.

Poslední část utkání byla v tygřích drápech. Havlíčkův Brod nedokázal rozjetý Liberec jakkoliv zbrzdit. Nepomohlo jim k tomu ani střídání brankářů. Z otočky Kováře na modré vznikla střela, která byla tečována holí Luboše Dospěla přímo za hostujícího Váchu - 6:2. Následně mohlo přijít využití přesilovky ze strany Liberce, ale gól nebyl uznán kvůli vysoké holi Jana Žemby. To Severočechy nijak nerozladilo, jelikož přidali hostujícím dalších pět branek! V dalších gólech skóroval Jan Cikhart - 7:2, Jakub Šedivý - 8:2, Adam Klapka - 9:2, opět Jan Cikhart - 10:2, a v poslední minutě i Vojtěch Strnad, který upravil skóre na konečných 11:2!

V nadstavbě se rozhodlo poměrně rychle. Hned po prvním vhazováním se dostal do šance hostující Marek Tecl, jenž trefil zblízka levý horní roh liberecké branky. Bonusový bod si tak po drsné prohře vzal Havlíčkův Brod.

Trenér Milan Plodek o čtvrtém vítězství v řadě:

"Kluci se začali více prosazovat, pracujeme na individuálních chybách. Příklady si ukazujeme na videích a probíráme s nimi taktiku, tudíž je na hráčích vidět zlepšení."

Tento zápas byl výjimečný opravdu v tom, že se vyloučilo z obou stran pouze třikrát. Ani v jedné početní výhodě nepadl gól, skórovalo se tak vždy v pěti. Bílí Tygři si tak berou tři cenné body, které se jim hodí do těsné naskládané tabulky. Zároveň tak prodlužují svou vítěznou šňůru čtvrtou výhrou v řadě.

„Zápas v prvních šedesáti minutách hodnotíme dobře, soupeři dneska nezachytali gólmani, tudíž jsme se prosadili hned jedenáctkrát, což je pro kluky dobře. Ale prodloužení nám nevyšlo, body potřebujeme, jelikož je tabulka velice vyrovnaná, takže mě ten poslední laciný gól docela mrzí. Dneska dostalo šanci poměrně více mladých hráčů, kteří hráli poprvé. Zítra nás čeká daleko těžší utkání s Mladou Boleslaví, na které se musíme připravit. Myslím si, že Boleslav nás prověří daleko více.“