Devatenáctka v Pardubicích ztratila vedení a prohrála, bod útěchy vystřelil Charvát

Date of publication Author Jan Kousal

Pardubice/Liberec - Liberecký výběr do devatenácti let se po úvodních čtyřech kolech skupiny B držel spíše v závětří tabulky, a tak byl jakýkoliv bodový zisk vítaný. V šedesáti minutách však šelmy neuspěly, přestože vedly. Prohru 2:5 tak v prodloužení alespoň zmírnil Adam Charvát, jehož trefa vynesla Tygrům bonusový bod.

5. kolo, čtvrtek 20. září 2018
5:2
(0:1, 2:0, 3:1 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 32. Bucek (Rozlílek, Pochobradský), 34. Rozlílek (Bucek, Blažej), 54. Bucek (Blažej, Pochobradský), 57. Dubovčí, 60. Pochobradský – 5. Drábek (Had), 59. Charvát (Had), 64. Charvát (Šafařovský, Strnad). Rozhodčí: Pilný – Křivohlavý, Klouda. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2.

HC Dynamo Pardubice

Vlk – Dubovčí, Hrádek, Leder, Nedelka, Blažek, Jelínek, Kaštánek – Pochobradský, Rouha, Rozlílek, Antoníček, Koffer, Kostka, Chára, Rohlík, Bucek, Trejbal, Tobiáš

Pařík – Kovář, Starý, Adamec, Hampl, Charvát, Žůrek, Had – Rychlovský, Dospěl, Šafařovský, Hájek, Strnad, Klapka, Drábek, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba

K pátému kolu zamířili svěřenci Milana Plodka na východ Čech do Pardubic. Mezi třemi tyčemi dostal příležitost Lukáš Pařík, který v první třetině dokázal zastavit všechny pokusy domácího celku. Na druhé straně to byl v úvodních dvaceti minutách k liberecké radosti jiný příběh.

Už v 5. minutě totiž otevřel skóre svou premiérovou trefou v extralize juniorů Michael Drábek, jenž nasměroval do sítě kotouč z hole Petra Hada. Tato trefa byla v úvodním dějství nakonec jedinou, a tak šelmy odcházely do kabin spokojenější.

V prostřední části Dynamo přidalo na tempu a dočkalo se vyrovnání. V polovině základní hrací doby našel Rozlílek Jiřího Bucka a překazil Paříkovi pomyšlení na čisté konto. A bylo ještě hůře.

Prakticky vzápětí totiž na trestnou lavici putoval autor první trefy zápasu Drábek a Pardubičtí jeho provinění dokázali potrestat. Jiří Bucek si vyměnil roli se zakončujícím Vítem Rozlílkem a domácí během dvou minut otočili nepříznivý stav na svoji stranu.

Ve třetí dvacetiminutovce Tygři srdnatě tlačili na vyrovnání, jejich snahu ale srazila tři vyloučení, která měla fatální následky. Jiří Bucek třetí z nich dokázal využít a druhou trefou v zápase uklidnil Dynamo. Dominik Dubovčí pak přidal gól na 4:1 a to už bylo pro Liberec neřešitelné. Přestože Adam Charvát v závěru vykřesal malou naději, poslední slovo měli opět domácí. Na konečných 5:2 upravil Michal Pochobradský.

Útěchou pro smutné Tygry mohlo být prodloužení o bonusový bod, které je velkou novinkou mládežnických soutěží pro sezónu 2018/2019. A vyšlo! V nastaveném čase zaznamenal druhý zásah obránce Adam Charvát, jehož zásluhou vydolovali Severočeši v nadstavbě velmi cenný bodík.

„Rozhodla naše vyloučení, která jsme neubránili. Bylo tam hrozně moc zbytečných faulů. Hra nebyla vůbec špatná, měli jsme i tlak a soupeře jsme chvílemi přehrávali. Bohužel ale dáváme málo gólů. Našim útočníkům se nedaří a hráčům, kteří by měli rozhodovat, to tam nepadá.“