Devatenáctka z Pardubic odjíždí s prázdnou

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Pardubice/Liberec - Junioři vyrazili ve čtvrtek 20. 12. do Pardubic, kde si chtěli připsat potřebné body do vyrovnané tabulky. To se jim bohužel nepodařilo, po nepovedené třetí třetině totiž podlehli domácím 5:2. Za šelmy se dvakrát prosadil Jan Žemba. I bonusový bod za nadstavbu zůstal v Pardubicích, rozhodl o něm Rohlík.

VI.kolo, čtvrtek 20. prosince 2018
5:2
(2:0, 0:2, 3:0 - N 1:0 )

Branky a nahrávky: 6. Antoníček (Costa, Pochobradský), 19. Costa (Pochobradský), 46. Rozlílek (Bučko), 52. Antoníček (Nedelka, Rozlílek), 59. Rohlík (Koffer), 64. Rohlík (Koffer) – 23. Žemba (Kovář, Klapka), 31. Žemba (Klapka) Rozhodčí: Úlehla – Bohuněk, Kis. Vyloučení: 3:5 Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 33:22. Průběh utkání: 2:0, 0:2, 5:2

HC Dynamo Pardubice

Nečas (Vlk) – Dubovčí, Oliva, Nedelka, Bučko, Blažej, Jelínek, Kaštánek – Costa, Pochobradský, Rozlílek, Antoníček, Koffer, Kostka, Chára, Rohlík, Šír, Bucek, Trejbal

Čajan (Pařík) – Hladík, Starý, Hampl, Charvát, Kovář, Had, Kollert – Křepelka, Měchura, Šafařovský, Jansa, Jiruš, Klapka, Liška, Cikhart, Šeliga, Gajda, Žemba

Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří si hned v úvodu zahráli skoro minutu dlouhou přesilovku 5 na 3. V ní sice Tygry podržel dobře chytající Čajan, zanedlouho po skončení početní výhody však Liberečtí inkasovali. Skóre otevřel v šesté minutě Petr Antoníček - 1:0.

Poté si zahráli přesilovku i Tygři, dostat puk za záda Nečase se jim však nepodařilo. Na druhé straně se minutu a půl před koncem první dvacetiminutovky prosadil Kale Costa - 2:0.

Prostřední část hry se šelmám podařila daleko lépe než ta první. Už po dvou minutách se v početní výhodě prosadil Jan Žemba - 2:1. Snížení dodalo Tygrům energii a hnali se za vyrovnáním. V 31. minutě byl vyloučen pardubický Šír a Liberečtí přesilovkou opět nepohrdli. Po nahrávce Klapky svůj druhý gól v utkání přidal Jan Žemba - 2:2. Po prostřední dvacetiminutovce tedy šly oba týmy do kabin za vyrovnaného stavu.

Už v 5. minutě poslední třetiny vrátil domácím vedení Vít Rozlílek - 3:2. Zanedlouho vsítil svůj druhý gól v utkání Petr Antoníček - 4:2. Tygrům se snížit nedařilo, všechny jejich šance pochytal dobře chytající Nečas. O třech bodech pro domácí pak definitivně rozhodl Ondřej Rohlík, jenž necelé dvě minuty před koncem přidal pátou branku - 5:2.

Bonusový bod za výhru v nadstavbě zařídil domácím druhou brankou v utkání Ondřej Rohlík. Tygři tak odjíždějí z Pardubic s prázdnou.