Devatenáctka ztratila vedení nad Vítkovicemi a prohrála v prodloužení

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Po dlouhé herní pauze do Liberce zavítaly Vítkovice a všichni přítomní mohli vidět velice napínavý zápas. Po vyrovnané první třetině následovaly dva rychlé góly Tygrů, kteří tak měli blíže k vítězství. Zlomová třetí třetina byla výrazně aktivnější ze strany hostujících, kteří využili přesilovou hru a následně dokázali srovnat. V prodloužení, i přes velkou libereckou bojovnost, bohužel berou bod navíc Slezané.

VIII.kolo, pátek 04. ledna 2019
2:3p
(0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 25. Šeliga (Žůrek, Pařík), 25. Cikhart (Šafařovský, Šeliga) – 51. Mrva (Bernovský, Fridrich), 54. Vacula (Potočný, Konečný), 64. Fridrich (Bernovský). Rozhodčí: Micka – Kettner, Axman. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 86. Střely na branku: . Průběh utkání: .

Pařík (Čajan) – Starý, Hampl, Žůrek, Had, Ira, Kollert – Křepelka, Měchura, Šafařovský (C), Jansa, Jiruš, Nezbeda, Klapka, Liška, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba (A).

HC Vítkovice Ridera

Piták (Dolíška) – Kunc, Bílý, Smolka, Smička, Zapletal, Vacula, Věntus (A) – Konečný, Fridrich, Tvrdý, Bernovský (C), Lednický, Lewandowski, Vojtovič, Beránek, Mrva (A), Potočný, Ivan.

První část utkání nám přinesla mnoho šancí z obou stran, ale branka nepadla. Jelikož ve třetí minutě jeden z libereckých hokejistů mířil na trestnou lavici, Vítkovičtí se dostali do větších šancí, nicméně ani jednu z nich nedokázali využít. Oběma celkům nepomohla ani hra ve čtyřech. Do přečíslení se až později dostali Tygři, kdy Šafařovský nahrál mezi kruhy rozjetému Cikhartovi, ale hostující Piták střelu se štěstím zneškodnil. Zahrozit mohl také ve druhé polovině Liška, jenž se dostal do samostatného úniku, jeho střela však minula branku.

Ve druhé třetině byli jednoznačně aktivnější Severočeši. V páté minutě nabral Dominik Šeliga dobrou rychlost a z levého kruhu se mu podařilo prostřelit hostujícího gólmana, poslal tak Liberec do vedení 1:0. Asistenci si také připsal Lukáš Pařík. Neuběhlo ani šedesát sekund a Liberečtí se prosadili podruhé! Po nahrávce Šafařovského se z bezprostřední blízkosti prosadil Jan Cikhart - 2:0.

Vítkovice mohly po čase gólově odpovědět, příležitosti k tomu měl hostující Fridrich, Pařík však zůstal pozorný. Šelmy zvládly ubránit oslabení i další nadějné akce hostujcích, tudíž se vracely spokojení do kabin s vedením o dvě branky a dosavadním čistým kontem Lukáše Paříka.

Poslední dvacetiminutovka byla pro domácí tým zlomová. Už v úvodní přesilové hře hostů se pokusil snížit Potočný před bránou, nicméně Pařík se blýskl skvělým zákrokem. Vítkovičtí byli čím dál aktivnější a následně se Liberec smolně provinil větším počtem hráčů na ledě. To už způsobilo výrazné nebezpečí ze strany Vítkovic. Střela Bernovského byla Paříkem odražena k Jakubu Mrvovi, jenž neměl žádné další problémy, a gól vsítil do volného prostoru - 2:1.

Za malý moment bylo vyrovnáno. Hostující Jakub Vacula zkusil vystřelit od modré čáry a puk trefil šibenici Paříkovy brány - 2:2. Do větší akce se dostal Hampl s Liškou, kteří si žabičkou vyměnili puk, Liška však neproměnil. Slezané do konce základní hrací doby na Tygry tlačili vší silou. Pařík však udržel svůj tým v nerozhodném stavu.

V prodloužení se nešťastně provinil Pařík, který si však skvěle poradil s následnou nebezpečnou střelou hostů. Do šance se také dostal liberecký Adam Klapka, jenže jeho prudká střela způsobila zranění hostujícího brankáře, který zůstal nehybně ležet na ledě. Po ošetření následovalo střídání brankářů, kdy za Pitáka nastoupil Dolíška. Ve čtvrté minutě se dostal hostující celek do přečíslení a Petr Fridrich dorazil střelu Bernovského, čímž rozhodl celý zápas - 2:3.

„Na začátku první části měl soupeř lepší pohyb a trošku jsme se s tím prali. Ve druhé třetině jsme dali dva góly, kluky jsme pochválili, ale do třetí třetiny jsme nastoupili strašně. Báli jsme se o výsledek, nebo nevím, proč jsme zvyklí takhle hrát. Vítkovice nás přehrály a zaslouženě srovnaly. V prodloužení jsme dobře ubránili situaci 4 na 3, kde kluci hodně bojovali. Následně přišla individuální chyba jednoho hráče, která nás bohužel stála další bod.“

Mojmír Trličík
„Po delší pauze jsme v novém roce viděli velice kvalitní utkání z obou stran. Na straně domácích byl určitě nejlepším hráčem gólman. Myslím si, že to bylo herně hodně vyrovnané, ale výsledek byl zasloužený.“