Devítka sehrála s Mountfieldem šestigólovou třetí část. Těsně před koncem jí vystřelil úspěch Jakubec!

Hradec Králové - To byla divočina! Devátá třída si v Hradci během závěrečné třetiny vypracovala dvoubrankový náskok, který vzal slepenými direkty v průběhu 56. minuty za své. Poslední slovo ale měli přece jenom Bílí Tygři! Necelých 120 sekund před koncem o jejich těsné výhře nad silným soupeřem rozhodl spíše neobvyklý střelec - obránce Matouš Jakubec.

17. kolo, sobota 04. ledna 2020
4:5
(0:0, 1:2, 3:3)

Branky a nahrávky: 31. Král (Šimek, Vencl), 42. Král (Šimek), 56. Šimek (Vencl), 56. Vencl (Šimek, Král) - 27. Zverka (Jansa), 28. Jansa (Ehrenberger), 52. Janata (Vološín, J. Pérez), 55. Hrabčák (Jansa), 59. Jakubec. Rozhodčí: Havlík - Hrůza, Srpek. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 4:4, 4:5.

Mountfield HK

Kasal - Veselý, Žaba, Dunda, Sklenář, Bezpalec, Mráz, P. Fiala - Vencl, Síla, Mach, Klíma, Král, Sláma, Trejbal, Šimek.

Petříček - Várady, Jakubec, D. Pérez, Ehrenberger - Shpilka, Hrabčák, Zverka, S. Fiala, J. Pérez, Vološín, Riedel, Jansa, Janata.

Vojtěch Fiala
„Byl to pro nás hodně těžký zápas. Bez hráčů, kteří nastupují za dorost, jsme od první minuty dokázali Hradci, který byl v plné sestavě, skvěle vzdorovat, ne-li ho přehrávat. Naši hráči byli hladoví a skvěle jsme napadali. Poctivá a obětavá hra nám přinesla ovoce. Opět se na výhře podílel celý tým, v rozhodujících chvílích nás také podržel gólman Petříček.“