Dorost: Bílí Tygři roztrhali Pantery a postupují do čtvrtfinále

Date of publication Author Petr Schultz

Liberec - Ani ve druhém utkání osmifinálové série s Havířovem liberečtí dorostenci nezaváhali. Utkání, které bylo až do samého závěru napínavé, se rozhodlo až v poslední minutě, kdy se do prázdné branky trefil Tomáš Filippi a stanovil konečný stav 2:0. Vítěznou branku si ovšem v první třetině připsal <b>Jaroslav Vlach</b> a otevřel tak brány čtvrtfinále. Bílí Tygři vyhráli sérii 2:0 na zápasy.

OF2, sobota 28. února 2009
2:0
(1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Vlach (Dám, Filippi), 60. Filippi (Jánošík). Rozhodčí: Jebavý – Podrazil, Žídek. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 123. Střely na branku: 37:22. Průběh utkání: 2:0. Stav série: 2:0.

Jelínek – Jánošík, Dám, Bartejs, Říha, Čechura, Rohal, Najman, Bednárik – Vlach, Filippi, Morong – Maďar, Miškovský, Urban – Psota, Slivka, Kouba

AZ Heimstaden Havířov

Galanský – Pilch, Bálint, Čintala, Deutsch, Jaroch, Bezuška, Jonáš – Mráz, Čaja, Číp – Procházka, Mach, Miczek – Jurko, Puffer, Suchý– Kalus, Bezuška, Křibík

Světový šampionát v klasickém lyžování finišuje, play-off dorostu ale teprve startuje. Ve druhém utkání byly slušně zaplněné tribuny ve Svijanské aréně svědkem druhého zápasu osmifinálové série mezi Libercem a Havířovem. V prvních pěti minutách se toho ale příliš mnoho nedělo a jediné co mohlo diváky nadchnout, bylo krásné sólo domácího Jánošíka, které ovšem zůstalo bez gólového podpisu. Brankář Panterů musel vytasit další zákrok až téměř po minutě, kdy bravurním vypíchnutím kotouče znemožnil zakončit Vlachovi. Domácí brankář, skoro bez práce, musel své kvality ukázat až v desáté minutě, poté co se v dobré šanci ocitl Procházka. V jedenácté minutě zapomněla hostující obrana na Tygra Filippiho, který naskakoval z trestné lavice. Liberecký útočník se řítil sám na brankáře Galanského, jenže kotouč mezi betony neprocpal. To však domácí dlouho mrzet nemuselo, protože o dvě minuty později už vedli. První liberecké brance předcházelo vyloučení Mráze, které liberecké šelmy bez milosti potrestaly. Filippi se ujal u mantinelu puku, přihrál na modrou obránci Dámovi, jehož bomba se odrazila od chráničů hostujícího brankáře přesně na hokejku Jaroslava Vlacha a ten střelou pod víko poslal domácí do vedení – 1:0. Havířov mohl kontrovat v osmnácté minutě, když se po hrubce liberecké obrany ocitl v obrovské šanci Suchý, Jelínek však podržel beton na ledě a znemožnil tak hostům vyrovnat.

Druhou třetinu načaly šance domácího Bartejse a hostujícího Puffera, v obou případech se gólmani vyznamenali. To bylo ale na deset minut vše, co mohlo diváky zvednout ze sedaček. Hrál se urputný hokej s minimem šancí a plnou trestnou lavicí. Ve dvaatřicáté minutě se mohli domácí už radovat, to by ale dorážka Vlacha nesměla skončit pár centimetrů vedle branky Slezanů. Na šanci Libereckých odpověděl po minutě Bezuška, jeho projektil ale ukryla výstroj brankáře Jelínka. Posledních pět minut prostředního dějství se konečně zase začal hrát hokej a bylo vidět i několik šancí na obou stranách. Čtyři minuty před sirénou vytáhl gólman hostů další perfektní zákrok, tentokrát na něj nevyzrál Urban. Na druhé straně pláchla domácí obraně dvojice Jurko, Puffer a druhý jmenovaný zakončil akci dva na jednoho lajdácky do gólmana Jelínka. Největší šance Bílých Tygrů ve druhé třetině přišla v osmatřicáté minutě. Jánošík střílel od modré na brankáře Havířova a ten jeho bombu pouze ztlumil za sebe. Kotouč, který poskakoval na brankové čáře, se snažil doklepnout do sítě Morong, Galanský ale panteří rychlostí ukryl kotouč pod sebe.

Téměř současně se hvizdem rozhodčího zahajující třetí třetinu prosvištěl hostující obranou liberecký Filippi, Galanský se ale překvapit nenechal. Filippi se rozhodl brankáře Havířova zlobit i nadále, gólman Panterů ale opět na místě, když zlikvidoval jeho jedovku od mantinelu. Dvě neproměněné šance Liberce jakoby svázaly domácím nohy a Havířov přitlačil domácí do vlastního obranného pásma. V pětačtyřicáté minutě se zdálo, že už je vyrovnáno, ale trojice Slezanů Miczek, Mach a Bezuška nedokázala dopravit kotouč za červenou čáru. V padesáté minutě se zjevil před brankářem kapitán hostů Mráz, ale tak dlouho otálel, až propásl ideální pozici a z obrovské šance sešlo. Panteři si vzali ještě ke konci zápasu oddechový čas a odhodlali se ke hře bez brankáře. Havířovští minutu obléhali libereckou klec, ale branky se nedočkali a nakonec ještě inkasovali do prázdné branky. Konečnou podobu zápasu dal Tomáš Filippi, který si našel vyhozený kotouč Jánošíka a přes půl hřiště stanovil stav utkání 2:0 pro domácí.

Liberečtí hokejisté tak porazili v tabulce až patnácté Pantery 2:0 na zápasy a postupují do čtvrtfinále. Ve dvou zápasech se jim podařilo dát čtyři branky a ve všech měl prsty útočník Tomáš Filippi. Dalším soupeřem libereckých dorostenců budou v play-off hráči nejspíše Českých Budějovic.