Dorost je k nezastavení, v sobotu přejel i Hradec Králové

Date of publication Author Lukáš Souček, Ondřej Flanderka

Liberečtí dorostenci mají v letošní sezóně zatím neskutečnou formu. Po odehraných devatenácti zápasech mají na svém kontě 56 z 57 možných bodů. V sobotu si mladí Bílí Tygři poradili na východě Čech s Hradcem Králové jasně 6:1, když se hned na třech brankách hostů podílel útočník Jaroslav Vlach.

18. kolo, sobota 01. listopadu 2008
1:6
(0:1, 0:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 42. Stříteský (Pištora) - 19. Filippi (Vlach), 21. Miškovský, 25. Bittner (Psota), 31. Filippi (Vlach), 52. Miškovský (Jánošík), 58. Vlach (Morong). Rozhodčí: Homola - Lučan, Šmika. Vyloučení: 4:6, navíc Bodnár (HKR), Filippi (LIB), Jánošík (LIB), Rohal (LIB) - všichni 5 + OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 60. Střely na branku: 22:39. Průběh utkání: 0:4,1:4,1:6.

Královští lvi Hradec Králové

Pavelka - Veselský, Bodnár, Pištora, Kováč, Kopsa, Červený - Kuchta, Novák Jakub, Vlček, Gabriel, Novák Lukáš, Půlpán, Valášek, Havelka, Filip, Stříteský.

Jelínek (od 52. Krkoška) - Bartejs, Bednárik, Jánošík, Rohal, Najman - Bittner, Filippi, Psota, Šetka, Maďar, Morong, Miškovský, Vlach.

Utkání začalo opatrně na obou stranách. Liberec zavítal na hradecký led jako jasný favorit. Hradečtí tak vycházeli za zabezpečené obrany a hosté taktéž volili trpělivý hokej, který jim postupem času přinesl ovoce. Otevřít skóre mohl v osmé minutě liberecký Patrik Maďar, případně hradecký Aleš Půlpán. Oba ovšem své šance proměnit nedokázali. Překvapivým momentem zápasu bylo první vyloučení, které přišlo až v čase 17:19. Do té doby hrála obě mužstva v plném počtu. Situace čtyři na čtyři, která při prvním vylučování nastala vyhovovala více Liberci. Tomáš Filippi umístil svou střelu do horní poloviny branky a poslal tak svůj tým do vedení.

Druhá třetina už byla o mnoho zajímavější a to zejména na straně Liberce. Hned ve 21. minutě se puku ve vlastním oslabení zmocnil Daniel Miškovský a zvýšil vedení hostů na 2:0. O několik okamžiků později lovil brankář Pavelka kotouč ze své sítě potřetí, když nedosáhl na prudkou střelu Ladislava Bittnera. Paradoxně i Hradečtí mohli skórovat ve vlastním oslabení. Liberecké obraně totiž ujel Ondřej Vlček, ale na Jelínka nevyzrál. Ještě předtím ale Tomáš Filippi zvýšil svým druhým gólem už na 4:0 pro Tygry. A za tohoto stavu se také šlo do kabin.

Třetí třetina přinesla několik nezvyklých momentů. Již v první minutě třetí třetiny obdržel trest 5 + OK Tomáš Filippi za nebezpečný faul kolenem na Ondřeje Vlčka. Za necelou minutu poté přišla první a také poslední branka domácího celku. Střela Lukáše Stříteského nečekaně propadla brankáři Jelínkovi do sítě. Ten se tak svou nesoustředěností připravil o čisté konto. Ve zbytku zápasu si už totiž Hradec žádné větší šance nevypracoval, přestože hrál další pětiminutovou přesilovku, když byl za stejný faul předčasně poslán do sprch Richard Rohal. Další dva tresty do konce utkání byly uděleny po bitce Bodnára s Jánošíkem, která proběhla přesně tak, jak se podle nepsaných pravidel sluší. Oba hráči si vyřídili své účty. Rozhodčí se do potyčky vložili, až když se oba hráči poroučeli k ledu. Na výhře Liberce to však nic nezměnilo. Pátou brankou zařídil Daniel Miškovský a Jaroslav Vlach pečetil výhru hostů šestým gólem.