Dorost jede jako mašina! Po úvodní desítce uštědřil šest branek Havlíčkovu Brodu

Date of publication Author Jan Kousal, Adéla Růžičková

Liberec - Úřadující dorostenečtí šampioni jsou na startu nové sezóny pořádně v ráži. Svěřenci Richarda Loba navázali na desetigólovou nadílku Technice Brno šesti brankami do sítě Havlíčkova Brodu. Liberecká sedmnáctka je tak po dvou kolech stoprocentní a navíc se skóre 16:0.

2. kolo, sobota 14. září 2019

Branky a nahrávky: 14. Jenčovský (Trunda, Hujer), 16. Kříž (Masař, Meisel), 34. Hujer (Meisel), 47. Masař (Patzelt, Meisel), 52. Kříž (Duschka), 54. Meisel. Rozhodčí: Bernat – Marek, Raška. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 37. Střely na branku: 40:21. Průběh utkání: 6:0.

Krátký – Damašek, Meisel, Dvořák, Patzelt, Culek, Tůma – Duschka, Hujer (A), Hois, Trunda (C), Jenčovský (A), Kříž, Leden, Plos, Masař, Jobek

BK Havlíčkův Brod

Kubík – Fišer, Besmák, Zych (C), Jakubec, Doležal, Kuchta, Kutlvašr – Dymák (A), Juřica, Rauš (A), Janko, T. Krejčí, D. Krejčí, Bačkovský, Kravec, Prášek

V úvodu utkání se kotouč často pohyboval velmi nebezpečně v blízkosti liberecké branky. Bílí Tygři ale všechny ošemetné situace přestáli bez pohromy a pak sami udeřili. Trunda posunul kotouč na levé křídlo, odkud Mikuláš Jenčovský propálil havlíčkobrodského brankáře skákavou střelou na zadní tyč.

Severočeši se vstřelenou brankou dostali na koně a až do konce první třetiny udávali tempo zápasu. Filip Kříž se po zaváhání hostující obrany dostal do samostatného úniku, který si zahrál kličkovanou a zvýšil liberecký náskok na 2:0.

I ve druhé třetině dopravily šelmy puk do brány hned dvakrát. Protože se však v prvním případě dostal puk za čáru s přispěním útočícího hráče v brankovišti, mohl mít v prostředním dějství radost z přesného zásahu jen Jakub Hujer.

Ve třetí části Tygři už jenom navyšovali skóre. Na 4:0 zvýšil z bezprostřední blízkosti Jakub Masař, jenž byl před havlíčkobrodskou klecí ze všech nejdůraznější. Vzápětí se hosté dopustili další drobné chybičky, z níž Filip Kříž vytěžil druhou trefu v zápase.

Havlíčkův Brod se čas od času osmělil, všechny střelecké pokusy však ztroskotaly na domácí obraně a brankáři Krátkém. Ten si hned při prvním startu v sezóně připsal čisté konto. Šlapala i liberecká ofenziva, která nakonec skončila na úžasných šesti brankách. Gólovou tečku za duelem udělal šest minut před koncem Lukáš Meisel.

Richard Lobo
„Věděli jsme, že Brod bude kvalitnější soupeř než Technika Brno. Tušili jsme to. Dokázali to. Byli brusliví, důrazní, nepříjemní. Dlouho jsme nemohli dát gól. Většinou to je o tom, kdo dá první, druhý a třetí gól, pak ten soupeř poleví. Nechtěli jsme je pouštět do žádných větších šancí, aby se nedostali na koně a my drželi celý zápas otěže. To se nám povedlo. Nakonec tam branky napadaly a jsme rádi, že jsme tento zápas doma zvládli. Dvakrát po sobě plný počet bodů a to se počítá.“

Tomáš Hart
„Nedali jsme góly, nemůžeme vyhrát. Měli jsme nějaké šance, ale Liberec byl hokejovější. My bychom ho mohli potrápit, kdybychom nějaké góly dali, ale bohužel nám to tam nepadalo. Potom ten výsledek dopadl, tak jak dopadl.“

2. kolo, sobota 14. září 2019

BK Havlíčkův Brod