Dorost na bránu Motoru vystřelil padesátkrát. Z výhry se přesto radují České Budějovice

České Budějovice/Liberec — Utkání rozhodla v podstatě už první třetina, kdy Motor třikrát skóroval. Liberečtí se sice poté pokoušeli o zvrat, jenže domácí si svůj náskok pohlídali a získali všechny tři body.

15. kolo, čtvrtek 14. listopadu 2019
6:3
(3:1, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Petrásek (Kašpar, Fousek), 7. Petrásek (Fousek, Dvořák), 18. Kantor (Vavřík, Dubský), 37. Petrásek (Kašpar, Fousek), 38. Dvořák (Vavřík, Petrásek), 45. Vavřík (Kašpar, Petrásek) – 12. Kříž (Masař, Plos), 30. Trunda (Hujer, Patzelt), 53. Jenčovský (Trunda, Patzelt). Rozhodčí: Matoušek – Bělohlav, Zedníková. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 101. Střely na branku: 19:51. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 6:2, 6:3.

Banes Motor Č. Budějovice

Šebo – Fousek, Dohnal, Cibulka, Hail, Placek, Hromada, Dvořák – Lukeš, Marhoun, Kašpar (C), Braun, Petrásek, Kantor, Kalčík, Vavřík, Dubský, Sochor

Franc (21. Krátký) – Damašek, Duschka, Hladík, Patzelt, Culek, Tůma – Hujer, Hois, Trunda (C), Jenčovský, Kříž, Leden, Plos, Masař, Jobek

Dorostenci chtěli navázat na velmi úspěšný říjen, během něhož prohráli jen dvakrát. Do prvního zápasu po reprezentační přestávce však vstoupily lépe České Budějovice, když se již v páté minutě prosadil Filip Petrásek, jemuž asistoval David Kašpar — 1:0. Uběhly pouhé dvě minuty a domácí se radovali podruhé. Matyáš Fousek přihrál Filipi Petráskovi a ten svou druhou trefou v utkání navýšil vedení Motoru — 2:0.

Tygři se vzpamatovali ze studené sprchy v úvodu střetnutí a krátce po polovině první třetiny snížili. Jakub Masař totiž vybídl k zakončení Filipa Kříže, jenž překonal Erika Šeba — 2:1. Jihočeši si však následně vzali zásluhou Lukáše Kantora dvoubrankové vedení zpět — 3:1.

V prostřední dvacetiminutovce přidala naše sedmnáctka ještě více na aktivitě a v polovině duelu přišlo opět snížení, když se prosadil Tomáš Trunda — 3:2. O několik okamžiků později ale Filip Petrásek završil svůj hattrick, načež Čeňka Krátkého prostřelil i Adam Dvořák — 5:2.

Do závěrečného dějství vstupovali Liberečtí odhodláni střetnutí zdramatizovat, jenže ve čtyřiačtyřicáté minutě definitivně zmrazil jejich naděje Jan Vavřík — 6:2. Svěřenci trenéra Richarda Loba se i přesto nevzdávali, výsledek ovšem stačili pouze korigovat, když se trefil Mikuláš Jenčovský — 6:3. Dorost tak odjíždí z jižních Čech s prázdnou.