Dorost na úvod nadstavby podlehl v atraktivním zápase Spartě

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Dorostenci vstoupili do nadstavbové skupiny o pořadí v play-off domácí bitvou se Spartou. Hosté po první třetině vedli o dvě branky a přestože se Tygři snažili a ve velice pohledném zápase vytrvale dotahovali, na vyrovnání to nestačilo.

nadst. 1, čtvrtek 02. prosince 2021
2:4
(0:2, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 4. J. Vlach (Ordoš, A. Najman), 58. M. Ivan (Kolmann) – 23. Zaťovič (P. Mueller), 30. A. Zbořil (Bartejs), 44. Rákos, 58. Rákos (Ostřížek). Rozhodčí: Mareš – Kajínek, Kettner. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 37:35. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.

Hambálek (Macourek) – Ehrenberger, Várady, Jakubec, D. Pérez, Macháček, Král – Zenker, Bartovič, Kučera, Pekař, Hois (A), Vološín, Jansa, Janata (C), Prokůpek, Hájek.

HC Sparta Praha

Kogler (Přikryl) – Hašek, Marton, Seba, Bartoň (C), Byakov, Janský – Stepančuk, Odehnal, Potoma, Žemlička, Novák, Fábry (A), Skuratov, Poláček, Hrubý, Žmola (A).

Úvod byl – na rozdíl od drtivé většiny zápasu – na šance spíše chudý. Hned od začátku se však hrálo ve skvělém tempu a bylo se na co dívat. Sparta udeřila slepenými zásahy mezi 16. a 18. minutou. Mikuláš Odehnal chladnokrevně využil samostatný únik, Andrej Fábry poté vymetl ze slotu horní roh - 0:2. Tygři měli smůlu, střely Vojtěcha Hoise i Radka Janaty zastavilo břevno.

Domácí se korekce dočkali krátce po startu druhé třetiny, když se ranou z první prosadil kapitán Radek Janata - 1:2. Sparta hned mohla znovu odskočit, Vojtěch Hambálek ovšem svůj tým podržel při úniku Žmoly. Liberečtí v dalším průběhu prostřední části i díky přesilovkám tlačili, ve druhé dvacetiminutovce se dostali téměř na průměr jedné střely za minutu, ale Max Krogler ve sparťanské brance chytal výborně a nenechal se zastínit také skvělým Hambálkem na druhé straně.

Trenér Milan Plodek o nevyužitých šancích ve druhé třetině

„V některých situacích nám chybělo trošku klidu, mohli jsme si to ještě přihrát do prázdné brány. Měli jsme tam ale kluky, kteří toho ještě nemají tolik odehraného. S tlakem do brány každopádně bojujeme celou sezónu, z dorážek se také moc neprosazujeme. Dáváme hezké góly, ale trošku nám chybí ty "špinavé." Budeme na tom dál pracovat.“

Do třetího dějství si Sparta odnesla těsný náskok, který navýšila zásluhou zprvu nenápadného nahození Jakuba Haška - 1:3. Snížení měl na holi Diego Pérez, Kogler ho ovšem lapačkou obral o téměř jasný gól. Radoval se až jiný liberecký obránce Jakub Ehrenberger, který rozjel přečíslení a hezkou akci sám zakončil - 2:3. Bílí Tygři v závěru odvolali gólmana, tlak navíc ještě mohlo umocnit vyloučení na straně hostů. Tomáš Bartoň ale z dálky trefil prázdnou klec a bylo rozhodnuto - 2:4.

Milan Plodek
„Skvělý zápas! Hodně se bruslilo, z obou stran to byl rychlý hokej se spoustou šancí. Trošku jsme tým omladili a dali jsme do sestavy několik kluků, kteří si doteď tolik nezahráli. Chopili se toho dobře, byli jsme vyrovnaným soupeřem. Trošku mě mrzí inkasovaný gól při naší power-play, měli jsme si to pohlídat. Ale chybami se mladí hráči učí. Děkuji jim za skvělý výkon, zápas se mi moc líbil.“

František Ptáček
„Liberec jsme ještě v této sezóně neviděli, takže jsme úplně nevěděli, co od kvalitního soupeře čekat. V první třetině jsme měli malinko navrch, ale potom Liberec hodně přidal a bylo to v jeho režii. Závěrečná část už byla hodně vyrovnaná a emotivní, pro nás s vítězným koncem.“