Dorost osmi góly srazil Rytíře z Kladna a dál drží neporazitelnost

Kladno/Liberec – Dorostenci vstupovali do zápasu s Kladnem se třemi výhrami v řadě a svou šňůru následně navýšili. Rytíři šli sice do druhé třetiny s jednogólovou ztrátou, jenže poté dodal Liberci klid Samuel Fiala, jenž v prostředním dějství nastřílel hattrick. Poté už si kategorie U17 svůj náskok pohlídala.

4. kolo, sobota 18. září 2021
2:8
(1:2, 0:3, 1:3)

Branky a nahrávky: 19. Šíma (Aschenbrenner), 56. Váňa – 4. Pérez (Pérez), 17. Janata, 21. Fiala (Pérez), 37. Fiala (Ficenec), 40. Fiala, 44. Průšek (Špilka), 56. Špilka (Jakubec, Janata), 60. Pérez (Fiala). Rozhodčí: Dyršmíd – Jurak, Pěkný. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 50. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:7, 2:7, 2:8.

Rytíři Kladno

Punda (Kozlík) – Svoboda, M. Šátek, O. Šátek, Novák, Pražák, Rájek (A) – Mejtský (C), Černý, Holeček, Kut, Kupčo, Váňa, Petřík, Aschenbrenner, Holub, Šíma.

Hambálek (Macourek) – Ehrenberger, Várady, Jakubec, D. Pérez, Průšek, Ficenec, Král – Hrabčák, Pekař, Fiala (A), Hois (A), J. Pérez, Vološín, Špilka, Jansa, Janata (C), Hájek.

Tygrům vyšel vstup do zápasu a už ve čtvrté minutě se radovali z první branky, když Filipa Pundu překonal Jaromír Pérez, kterému při gólu asistoval jeho bratr Diego – 0:1. V patnácté minutě první třetiny poté Liberečtí přečkali přesilovku soupeře a těsně po jejím konci podruhé udeřili. Po individuální akci zvýšil na 2:0 pro šelmy Radek Janata. Dočkali se ale i Rytíři, již těsně před první přestávkou snížili zásluhou Petra Šímy – 1:2.

Do druhého dějství tak domácí vstupovali pouze s jednobrankovou ztrátou, do další pauzy si ovšem svěřenci Milana Plodka vypracovali pohodlnější náskok. Lví podíl na tom měl útočník Samuel Fiala, jenž skóroval třikrát během dvaceti minut a zaznamenal tak čistý hattrick – 1:5!

Rytíři měli poté jednu třetinu aspoň na zdramatizování zápasu, Severočeši už ale žádné komplikace nepřipustili. Ve 43. minutě se navíc ještě trefil Pavel Průšek, který ještě navýšil rozdíl ve skóre – 1:6. Liberečtí ovšem stále neměli dost a přidali sedmou trefu, když se necelých pět minut před koncem prosadil Vasyl Špilka – 1:7. Na druhé straně se vzápětí trefil Josef Váňa, jenž vsítil aspoň česný zásah domácích. Poslední slovo měli však Tygři pět vteřin před uplynutím šedesáti minut, kdy podruhé v zápase skóroval Jaromír Pérez – 2:8. Liberečtí dorostenci tak vyhráli i čtvrtý duel v sezóně a drží se na čele skupiny západ.

Milan Plodek
„Celých šedesát minut jsme měli skvělý pohyb. Hráli jsme parádní hokej, rychle otáčeli hru a dobře řešili situace v předbrankovém prostoru. Z naší strany to byl skvělý zápas a kluky musíme jen pochválit.“