Dorost parádní hrou v Litvínově ukořistil všechny body!

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Liberec - Zápas se zprvu pro Tygry nevyvíjel vůbec dobře, jelikož na začátku druhé třetiny prohrávali o dva góly. Manko však Liberečtí dorovnali, čímž se střelecky rozvášnili, a v rozhodující třetí části výsledek překlopili na svoji stranu vítězstvím 2:5!

nadst. - 16. kolo, sobota 15. února 2020
2:5
(1:0, 1:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 16. Špaček (Iljuk, Filip), 24. Šprynar (Hocelík, Dej) – 28. Hujer (Trunda, Patzelt), 34. Culek (Trunda), 49. Vodlan (Plos), 50. Trunda (Král), 52. Kříž (Leden, Damašek). Rozhodčí: J. Knapík – J. Kába, N. Bublová. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 29:32. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 2:5.

HC VERVA Litvínov

Čermák (Ešler) – Vyhlídal, Kuchař, Filip, Hocelík (A), Werner, Hora, Martínek – Špaček, Postl, Bár, Beran, Adámek, Kočárek, Iljuk, Krocker (C), Šprynar, Dej.

Král (Vopravil) – Damašek, Hladík, Meisel, Dvořák, Patzelt, Culek – Hujer (A), Putz, Vodlan, Hois, Trunda (C), Jenčovský (A), Kříž, Leden, Plos.

První gól mohli diváci vidět až v šestnácté minutě, kdy se prosadil domácí Jiří Špaček a Litvínov se tak dostal do vedení. Ve druhé dvacetiminutovce Tygři nestihli zareagovat ani na další zásah do liberecké klece po střele Jana Šprynara - 2:0.

Tygři se ale ve 28. minutě zvedli a Vervě odpoveděli. Skvělá souhra mezi Jakubem Hujerem, Tomášem Trundou a Richardem Patzeltem se vyplatila a první zmiňovaný střelec snížil na 2:1! Netrvalo dlouho a rázem bylo srovnáno! Vyrovnávací střelou se prosadil Ondřej Culek - 2:2.

Ve třetí části se tedy začínalo od začátku. Tam byli ale liberečtí hokejisté stoprocentní! Nejdříve zvýšil na 3:4 Luka Vodlan a ani ne o minutu později se přidal do seznamu střelců Tomáš Trunda! Šelmy domácí celek už k ničemu nepustily a v závěru ještě upravily skóre zásluhou Filipa Kříže na konečných 2:5!

„Dneska musím kluky pochválit za dobrý kolektivní výkon, všichni chtěli hrát, měli chuť a to je potom radost sledovat. V úterý nás čeká doma Plzeň, tak doufám, že si tuhle chuť do hokeje přeneseme.“