Dorost s elánem vykročil do nové sezóny a zvítězil nad Energií 5:2

Date of publication Author Barbora Vimmerová

Liberec - Liberečtí začali první utkání nového ročníku Extraligy dorostu aktivně a vytvářeli si šance, které se jim později podařilo i využít. Vůbec prvním střelcem mladých Tygrů této sezony se stal v 9. minutě Radek Janata a další hráči ho s chutí následovali. Severočechům se podařilo využít obě dvě přesilovky, jež měli k dispozici, na rozdíl od Energie, která neproměnila v gól ani jednu ze čtyř. Liberec tak porazil Karlovy Vary s konečným skóre 5:2 a připsal si první tři body do tabulky.

1. kolo, čtvrtek 17. září 2020
5:2
(2:0, 3:1, 0:1 )

Branky a nahrávky: 9. Janata (Jansa, Dvořák), 13. Cibulka (Hujer), 25. Kříž (Dvořák), 33. Meisel, 37. Jobek (Jansa) – 26. Rymon (Šmajda), 44. Šlechta (Sapoušek, Šmajda). Rozhodčí: Zavřel – Serbus, Raška . Vyloučení: 5:3. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 49. Střely na branku: 24:27. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2.

Vopravil (Macourek) – Patzelt (C), Jakubec, Cibulka, Meisel (A), Dvořák (A), Ehrenberger – Jansa, Hujer, Janata, Vyhlídko, Hrabčák, J. Pérez, Fiala, Kříž, Plos, Jobek

HC Energie Karlovy Vary

Maleček (33. Ebenstreit) – Zolnaj, Krajčík, Kočí (A), Dorot, Anton – Šlechta, Šmíd, Váňa, Šmajda (A), Varvařovský, Holejšovský, Rymon, Csabi, Sapoušek (C), Pastor, Zeman

Útočnou převahou se pyšnili ze začátku zápasu více domácí, kteří měli hned po startu utkání několik příležitostí. Proměnit jednu z nich v gól se jim povedlo poprvé v 9. minutě, když Samuel Jansa parádní přihrávkou přes celou šíři kluziště z vlastního obranného pásma našel Radka Janatu, který propálil brankáře hostů Malečka mezi ruku a tělo.

Zatímco Karlovým Varům se následující přesilovku využít nepovedlo, hráči z města pod Ještědem byli úspěšnější. Když se totiž karty obrátily a ve 12. minutě byl vyloučen Západočech Rymon, ujali se Tygři v čase 12:29 díky gólu obránce Tomáše Cibulky od modré čáry dvoubrankového vedení, které poté udrželi až do konce první třetiny.

Zatímco v prvním dějství hrály oba týmy poměrně vyrovnaný hokej, to druhé již jasně patřilo Liberci. Skóre druhé třetiny otevřel po asistenci Jakuba Dvořáka při vlastním oslabení Filip Kříž, který se v nestřeženou chvíli ocitl sám před karlovarským gólmanem. O minutu později se poté podařilo již mimo přesilovku prosadit i Energii, když Dominik Rymon chytře procedil puk z ostrého úhlu okolo bližší tyčky až do brány.

Další gólová radost v této třetině však již poté patřila jen libereckému týmu. Druhou využitou přesilovku zařídil svým gólem opět bek, tentokrát Lukáš Meisel, jemuž se ve 33. minutě povedlo po levé straně zavézt puk do útočné třetiny a následně až do brány. Dobré rozpoložení Tygrů před přestávkou ještě podpořil necelé čtyři minuty před koncem druhého dějství Milan Tadeáš Jobek, jenž si v akci dvou proti jednomu rychle vyměnil puk se Samuelem Jansou a po zpětné přihrávce jednoduše zakončil do prázdné karlovarské svatyně.

Závěrečná třetí část zápasu už přinesla jen mírnou karlovarskou korekci. Ve 44. minutě byl při dorážce po tečované střele úspěšný Robert Šlechta, jenž upravil skóre utkání na konečných 5:2 pro domácí, jelikož na víc se již Energie do konce zápasu nezmohla a v Liberci tak nechala všechny tři body.

Richard Lobo
„Dnes to byl super vstup do sezony a výborný odmakaný zápas. Bylo tam vše, co jsme si před zápasem říkali, že by ve hře být mělo. Příprava byla, jaká byla, moc přípravných utkání jsme oproti jiným rokům neodehráli, ale snažili jsme se, abychom byli na start soutěže nachystaní, a kluci dnes předvedli, že nachystaní jsou. Nějací hráči nám chyběli. Sestavu jsme protočili. Všichni ale ukázali, že můžou hrát a že máme velice kvalitní a šikovný kádr. Dnes můžu celý tým pochválit.“