Dorostenci dotahovali marně a Zlínu nakonec podlehli 2:4

Liberec - Po vysokých výhrách nad Kladnem a Přerovem okusila naše sedmnáctka hořkou chuť porážky. Zlín na pokraji třetí třetiny vedl už 3:0, Tygři se sice dostali na dostřel jediné branky, vyrovnat se jim ale nepodařilo a Jihomoravané tak berou všechny body.

nadst. - 19. kolo, čtvrtek 27. února 2020
2:4
(0:1, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 46. Putz, 49. Vodlan (Dvořák, Putz) – 19. Ševčík, 38. Jecho (Tomeček, Mojžíš), 42. Mojžíš (Kráčalík, Čapka), 60. Frömel (Jecho). Rozhodčí: Folk – Kurtin, Beneš. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 48. Střely na branku: 27:19. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.

Král (Krátký) – Damašek, Hladík, Meisel, Dvořák, Patzelt, Culek, Tůma – Putz, Vodlan, Fiala, Hois, Jenčovský (C), Kříž, Leden, Plos, Masař.

PSG Berani Zlín

Synek (Málek) – Nábělek, Sýkora, Burian, Čapka, Hoferek (A), Kráčalík (C) – Tomeček, Ševčík, Čechmánek, Mojžíš, Heš, Matúšů, Laciga, Ramert, Frömel (A), Jecho, Lavička.

Tygři vstoupili do utkání aktivně. Už v třetí minutě se do zajímavé pozice dostal Lukáš Plos, z pravého kruhu ale těsně minul branku Tobiáše Synka. Vzápětí si domácí za svou aktivitu vysloužili přesilovku, ani tu však v úvodní branku neproměnili.

V 13. minutě poprvé pořádně zahrozili i hosté. V přesilovce se k puku dostal před brankou osamocený Václav Matúšů, jenže Daniela Krále nepřekonal. Domácí gólman ale v první třetině přece jen inkasoval. Přesně minutu před první přestávkou vyřešil Tomáš Ševčík přečíslení 2 na 1 rychlou střelou, která skončila až v síti - 0:1!

Na začátku prostřední periody byl blízko k vyrovnání Filip Kříž, Synka však proti jeho ráně z pravého kruhu zachránila tyč. Zanedlouho si slibnou příležitost vypracovali i Berani, když přečíslení 2 na 1 individuálně vyřešil Michal Tomeček, který ale branku přestřelil.

I v druhé polovině prostřední třetiny byl k vidění vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách, jenže oba gólmani skvělými zákroky drželi své celky. Nakonec ale přítomní fanoušci přece jen branku viděli, většině ale radost neudělala. Do přihrávky Tomečka se v přesilovce opřel Adam Jecho a tvrdou ránou propálil vše, co mu stálo v cestě. Po druhé třetině tak hosté vedli o dvě branky.

A na začátku poslední dvacetiminutovky to už bylo o tři góly. V další přesilovce tečoval Matěj Mojžíš střelu Kráčalíka za Králova záda - 0:3. Tygři se však nevzdali a už za čtyři minuty snížili. Pohlednou individuální akcí se o to postaral David Putz - 1:3. Hned po následném buly se do samostatného úniku dostal Luka Vodlan, Synka ale nepřekonal.

Za další tři minuty si však rodák ze Slovinska spravil náladu. Nahození Jakuba Dvořáka tečoval za záda zlínského gólmana právě Luka Vodlan a drama bylo rázem na světě - 2:3! Vzápětí dostali Tygři k dispozici přesilovku, jenže tu nevyužili.

Liberečtí byli i nadále aktivnější, Synek ale všechny jejich příležitosti zneškodnil. Tygři to zkusili i v šesti, ani to jim však nepomohlo. Ba naopak, sekundu před koncem dovezl kotouč do prázdné branky Šimon Frömel - 2:4. Zlínští tak domů z Liberce vezou všechny tři body.

„Vyhrát jsme si dnes upřímně za první dvě třetiny nezasloužili. Možná jsme opticky měli o něco více ze hry, Zlínští ale vyhráli zaslouženě. Byli produktivnější a důslednější. Jsem rád, že jsme se po těch dvou vysokých výsledcích dostali zpátky na zem, dnes nás soupeř vyškolil z produktivity. “

Tomáš Jankovič
„Úvod byl z naší strany hodně nervózní, šlo poznat, že nejsme v psychické pohodě. Ale postupně jsme se do utkání dostávali, podařilo se nám využít přesilovky a odskočit na začátku třetí třetiny na 3:0. Domácí však byli po celou dobu silní na puku a několikrát nás podržel brankář Synek. Sice jsme si zápas zkomplikovali, ale nakonec ubojovali. Chtěl bych také zmínit gesto fair-play od Tomáše Ševčíka, kterého si velmi ceníme.“