Dorostenci dotahovali náskok Sparty marně, Pražané si z Liberce vezou tři body

Liberec - V souboji tabulkových sousedů byla úspěšnější pražská Sparta, která si rozhodující náskok vybudovala už v úvodní třetině, po které vedla 4:1. Tygři se sice v poslední části hry dostali na dostřel jediné branky, vyrovnat se jim ale nepodařilo a hosté nakonec vyhráli 6:3. Dvěma góly se v libereckém dresu blýskl Petr Gajda.

nadst. - 15. kolo, čtvrtek 13. února 2020
3:6
(1:4, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 12. Gajda (Putz), 32. Gajda (Hujer), 52. Kříž (Meisel) – 2. Höll (Mácha), 10. Červenka (David, Senčák), 13. Senčák (Červenka), 20. Senčák (Pražák), 59. Zembol, 60. Mácha. Rozhodčí: Folk – Kurtin, Ševic. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 89. Střely na branku: 42:35. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 3:4, 3:6.

Král (Krátký) – Damašek, Böhm, Hladík, Meisel, Dvořák, Patzelt – Hujer (A), Putz, Vodlan, Jansa, Jenčovský (C), Kříž, Leden, Jobek, Gajda.

Krbeček (Dlouhý) – Tomov, Ludvík, Ducháč (A), Menzel, Adamec (C), Horáček – Broš, Václavík, Mácha (A), Höll, Krupička, David, Červenka, Zembol, Pražák, Theimer, Vitouch, Senčák.

Tygrům se úvod do zápasu vůbec nepovedl. Už v druhé minutě totiž Adam Mácha po rychlém protiútoku našel Sebastiana Hölla, proti jehož střele se Daniel Král nestihl přesunout - 0:1. Zanedlouho mohl z trestného střílení vyrovnat Petr Gajda, jenže ránou mezi betony na Jakuba Krbečka nevyzrál. A tak přišel trest v podobě dalšího gólu Sparťanů, o který si díky dobrému důrazu před brankou postaral Jakub Červenka - 0:2!

Petr Gajda si ale krátce po druhém inkasovaném gólu spravil náladu. Po krásné přihrávce Davida Putze se dostal do samostatného úniku a tentokrát už Krbečka překonal - 1:2. Jenže už za necelou minutu to bylo opět o dvě branky. Střelu Červenky před brankou za záda Krále tečoval David Senčák - 1:3. Ani to ale nebylo pro první třetinu všechno. Třiadvacet sekund před první sirénou se k odraženému puku dostal opět David Senčák a svou druhou brankou v utkání tak poslal Pražany do tříbrankového vedení.

Druhá třetina začala v klidnějším tempu než ta první. První větší šanci si vypracoval aktivní Senčák, díky dobrému zákroku jednoho z libereckých beků ale hattrick nezkompletoval. A to ho mohlo mrzet, Tygři se totiž zanedlouho vrátili na dostřel dvou branek. Petr Gajda se k odraženému kotouči dostal jako první a z bezprostřední blízkosti poslal kotouč za brankovou čáru - 2:4!

Ke konci prostřední třetiny se tlak Libereckých zvyšoval. Matěj Leden se v přesilovce ocitl ve velmi nadějné pozici před poloprázdnou brankou, jenže na kotouč nedosáhl a nepodařilo se mu tak zakončit. Vzápětí se do dobré šance dostal Milan Tadeáš Jobek, ani on však Krbečka nepřekonal. Po druhé třetině tak domácí do kabin odcházeli s dvougólovým mankem.

I na začátku poslední části hry byli aktivnější Tygři. Do zajímavé šance se dostal Jakub Hujer, který se hezky uvolnil a vypálil z mezikruží, jenže přestřelil. Osm minut před koncem základní hrací doby ale už bylo sníženo. Ve velké skrumáži v prostoru mezi kruhy se nejlépe zorientoval Filip Kříž, který pěknou střelou k tyči zdramatizoval vývoj zápasu.

Liberečtí se s postupem času čím dál víc soustředili na ofenzivu, občas ale zapomínali na obranu. Do samostatného úniku se dostal Michal Vitouch, bekhendem však Krále nepřekonal. Vzápětí měl nadějnou šanci Andrej Adamec, ani on ale na libereckého brankáře nevyzrál. Minutu a půl před koncem už se však Pražané prosadili. Dělovku Jakuba Zelmoly si smolně srazil do vlastní sítě Richard Patzelt - 3:5. Deset sekund před poslední sirénou ještě upravil na konečných 3:6 gólem do prázdné branky Adam Mácha.

„Rozhodla první třetina. Na Spartě jsme ji prohráli 0:3, dneska jsme ji doma prohráli 1:4. Proti nim se to otáčí horko těžko. Sparta má kvalitní kádr, jsou rychlí a důrazní, na což jsme v úvodní části vůbec nebyli schopní zareagovat, i když jsme se na to připravovali. Zbylé dvě třetiny už z naší strany byly lepší, hráli jsme ten hokej, který chceme předvádět, bohužel jsme ale to manko nedokázali stáhnout. Za tu první dvacetiminutovku jsme si dnes nezasloužili vyhrát.“