Dorostenci i díky čtyřem gólům Gajdy rozdrtili Litvínov!

Litvínov/Liberec - Šestnácka se podruhé v krátkém sledu utkala s Litvínovem a opět si připsala čtyři body. Tentokrát Tygři vyhráli suverénně 7:1, na čemž má největší zásluhu Petr Gajda, který se trefil hned čtyřikrát.

VII.kolo, čtvrtek 07. února 2019
1:7
(0:1, 0:2, 1:4 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 59. Špaček (Postl, Beran) – 3. Putz (Plos, Böhm), 30. Gajda, 37. Jenčovský (Gajda, Tůma), 53. Gajda (Jenčovský, Tůma), 54. Masař (Putz, Kříž), 55. Trunda (Polák), 60. Gajda (Měchura), 62. Gajda (Böhm) Rozhodčí: Radka Růžičková – Kokrment, Bláha Vyloučení: 4:2 Využití: 0:1 V oslabení: 0:0 Střely na branku: 25:34 Průběh utkání: 0:6, 1:6, 1:7.

HC VERVA Litvínov

Čermák (Ešler) – Werner, Hynek, Cimrman, Hocelík, Kadár, Kuchař, Hora – Beran, Dej, Šikl, Adámek, Kočárek, Vopat, Postl, Špaček, Brouček, Bednařík, Skuhrovec

Vopravil (Krátký) – Damašek, Böhm, Duschka, Hladík, Meisel, Culek, Tůma – Hujer, Putz, Měchura, Leden, Trunda, Jenčovský, Kříž, Plos, Masař, Polák, Gajda

Tygři do zápasu vstoupili skvěle. Už po necelých třech minutách se totiž zblízka prosadil David Putz - 0:1. Následně mohli Litvínovští vyrovnat, Vopravilovi se však naštěstí pro náš tým podařilo zastavit kotouč před brankovou čárou. Hra se v zbytku první třetiny odehrávala spíše pod taktovkou Libereckých, gól už ale do první sirény nepadl.

V prostřední dvacetiminutovce si Tygři zahráli první přesilovku, kterou sice nevyužili, krátce po jejím konci ale udeřili. Petr Gajda se ujal kotouče ve středním pásmu, vjel s ním do útočné třetiny a střelou tahem nedal Čermákovi šanci - 0:2. Vzápětí mohl navýšit vedení našeho týmu Hujer, jenže jeho střelu z dobré pozice lapil Čermák.

V 37. minutě bylo na střídačce Tygrů ještě veseleji. Tůma totiž vystihl rozehrávku hostí, puk nahrál Gajdovi, jenž ho ještě předal lépe postavenému Mikuláši Jenčovskému, který střelou o tyčku překonal Čermáka 0:3. Těsně před koncem druhé třetiny ještě nebezpečně střílel Böhm, litvínovský gólman ale předvedl skvělý zákrok.

Poslední dvacetiminutovka se šelmám povedla na jedničku. Do padésaté minuty se nic významného nestalo, pak se ale rozjel liberecký brankostroj. Nejdříve se po krásné přihrávce Jenčovského podruhé v utkání prosadil Petr Gajda - 0:4. Vzápětí skóroval Jakub Masař, který dobře tečoval Putzovo nahození - 0:5. Za necelou minutu přidal další hřebíček do rakve Litvínovských Tomáš Trunda, jenž po nahrávce Poláka propálil vše, co mu stálo v cestě - 0:6.

Necelé dvě minuty před koncem se konečně podařilo skórovat i domácím, prosadil se Jiří Špaček - 1:6. Poslední slovo však přece jenom měli Tygři, Petr Gajda totiž jedenáct sekund před koncem zkompletoval hattrick, když svůj samostatný únik zakončil střelou mezi betony Čermáka - 1:7.

I v následné nadstavbě byly úspěšnější šelmy. Po minutě totiž skvěle hrající Petr Gajda propálil Čermáka a svou čtvrtou brankou v utkání rozhodl o bonusovém bodu pro Tygry.

„Z naší strany dobře zvládnuté a zodpovědné utkání. Proměnili jsme šance, které jsme měli a nevím, co víc k tomu říct. Musím kluky pochválit.“