Dorostenci nevyzráli na Hradec Králové a doma prohrávají 1:3

Date of publication Author Adéla Růžičková

Liberec - Dorostenci sehráli vyrovnaný zápas s druhým Hradcem, jenž se rozhodl v poslední třetině. V tomto dějství Královéhradečtí vsítili dva góly a odvážejí si z města pod Ještědem důležité tři body, po kterých vedou tabulku.

8. kolo, sobota 05. října 2019
1:3
(1:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 4. Trunda – 34. Souček (Giesl, Jirků), 48. Budina (Matěj Beneš), 55. Michal Beneš (Pinkas, Králík). Rozhodčí: Luczków – Podrazil, Lauko. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 34:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 3:1.

Král (Krátký) – Damašek, Duschka, Meisel, Dvořák, Patzelt, Culek, Tůma – Putz, Vodlan, Hois, Trunda (C), Jenčovský (A), Kříž, Leden, Plos, Masař, Gajda

Mountfield HK

Žalčík (Tichý) – Králík, Táborský, Beran, Boukal, Řehák, Jerman, Pinkas – Giesl, Budina (C), Pajer, Jirků, Beneš Matěj (A), Souček, Brožek, Moravec, Beneš Michal (A)

První třetinu začali aktivněji Tygři, kdy měl šanci Jakub Masař, který střílel z mezikruží, ale královéhradecký brankář tuto střelu viděl a chytil ji do lapačky. Tlak šelem se postupně zvyšoval až se hosté provinili zakázaným uvolněním a nemohli vystřídat. Toho využil Tomáš Trunda, který dorazil puk za brankovou čáru po střele na brankáře z rohu hřiště – 1:0.

Ke konci periody, po mnoha vyloučeních, měly šance oba týmy. David Putz vystřelil projektil z pravého kruhu, ale kotouč zamířil nad horní tyčku. Na druhé straně se na modré čáře uvolnil Petr Gajda a mohl srovnávat, jeho střelu srazil obětavý liberecký obránce.

Čisté konto se dařilo držet Danielu Královi až do poloviny zápasu. Byl překonán Lukášem Součkem, který srovnal skóre – 1:1. Po tomto gólu byli více aktivnější hosté, kteří se snažili prostřelit Krále ze všech možných úhlů, v jednom případě také zachránila vyrovnaný stav tyčka!

Do třetí třetiny lépe vstoupili Tygři, kterým se nedařilo uzamknout Východočechy v obranném pásmu a ty velmi těžili z protiútoků. Prosadil se Matyáš Budina, který přiťukl za brankovou čáru přihrávku z rohu od Matěje Beneše – 1:2.

Šelmy si přihrávaly mnohdy přes celé pásmo, ale jejich útočné akce ztroskotaly u královéhradeckých obránců. Tlak libereckých hokejistů sílil, ale nedokázali překonat brankáře Žalčíka.

Při posledním gólu se nestihli liberečtí obránci vrátit včas a Mountfield rozjel akci dva na jednoho. Nakonec Michal Beneš zvolil místo nahrávky střelu a vsítil gól za libereckého Krále – 1:3. Poté měl šanci na kontaktní gól Lukáš Plos, který se ocitl před úplně odkrytou bránu, ale nedokázal si zpracovat puk, a proto nemusel zasahovat hostující Žalčík.

„Očekávali jsme těžký zápas. Po dlouhé době si kluci museli při duelu sáhnout na dno a hrát od začátku do konce na plno. Soupeř byl šťastnější v koncovce a my jsme svoje velké šance neproměnili. Všechno to vychází z tréninku, kde se nedonutíme makat a trénovat tak, jak by bylo potřeba, abychom takovéhle zápasy zvládali. Možná proto jsme si dnešní výhru nezasloužili. Musíme zlepšit přístup, aby se zápasy lámaly pro nás a ne pro soupeře.“

Jiří Janoušek
„Myslím si, že jsme dnes viděli velmi kvalitní dorostenecké utkání. Liberec hrál velmi dobře. V první třetině tahal za delší konec . My jsme se od druhé třetiny zlepšili a prostřední dějství patřilo nám. Ve třetí periodě to bylo klasické utkání, kdo dá rozdílový gól na 2:1, tak nejspíše uspěje. To se povedlo a do kabiny míří pochvala za stoprocentně odpracovaný zápas.“