Dorostenci otočili zápas s Havířovem a ze slezského tripu vezou tři body

Havířov/Liberec - Po čtvrteční prohře s Vítkovicemi si liberecká sedmnáctka spravila náladu proti Havířovu. Jako první sice šli do vedení domácí, Tygři ale rychle vyrovnali a dvěma slepenými góly na konci druhé třetiny rozhodli zápas. Svěřenci trenéra Richarda Loba nakonec vyhráli 4:1, dvěma brankami se blýskl David Putz.

nadst. - 12. kolo, pátek 17. ledna 2020
1:4
(0:0, 1:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 24. Kremnický (Bárta, Becher) – 32. Putz (Tůma, Jobek), 39. Vodlan (Plos), 39. Hujer (Jenčovský), 57. Putz (Hujer, Böhm). Rozhodčí: Čahoj – Návrat, Veselý. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Střely na branku: 35:34. Průběh utkání: 1:0, 1:4.

AZ Heimstaden Havířov

Nowak (Zlatnický) – Wlodara, Bílek, Kremnický, Křivohlávek, Puzoň, Zmarzlák – Žák, Pavlačka, Kubík, Moškoř, Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Vojkůvka, Kusak M., Bárta.

Král (Krátký) – Damašek, Böhm, Hladík, Meisel, Dvořák, Tůma – Hujer, Putz, Vodlan, Pérez, Jenčovský, Kříž, Plos, Jobek, Rossmy, Gajda.

Hned od začátku měli lehce navrch Tygři. První větší šanci si připsal Milan Tadeáš Jobek, který se prosmýkl až před brankáře Antonína Nowaka, z úhlu ho ale nepřekonal. Vzápětí zahrozili i domácí, dorážku Jakuba Urbančíka však Daniel Král vyrazil. Stejný hráč si ke konci třetiny vypracoval další šanci, jenže ani tentokrát na libereckého gólmana nevyzrál. Po úvodní části hry byl tak stav bezbrankový.

To se ale hned v úvodu prostřední třetiny změnilo. Po konci havířovské přesilovky se k puku dostal Adam Kremnický, který tvrdou ránou od modré čáry nedal Královi žádnou šanci - 1:0. Zanedlouho mohl vyrovnat Lukáš Plos, jenž se řítil sám na Nowaka, bekhendovým blafákem na něj však nevyzrál. Vzápětí už se ale Tygři prosadili. Střelu Tadeáše Tůmy od modré čáry před brankou tečoval David Putz - 1:1!

Poté měli lehce navrch domácí, do vedení ale paradoxně šli Severočeši. Nutno však říci, že jim k tomu pomohla velká porce štěstí. Olaf Wlodara chtěl odpálit puk od vlastní branky, jenže trefil Luku Vodlana, od něhož se puk odrazil za brankovou čáru - 1:2. Ani to však Tygrům nestačilo. Po ose Bennet Rossmy - Mikuláš Jenčovský se puk dostal k Jakubu Hujerovi, který z bezprostřední blízkosti propálil Nowaka - 1:3. Po druhé části hry tak Liberečtí vedli o dvě branky.

V úvodu poslední periody si domácí zahráli dvě přesilovky, ani jednu ale nevyužili. Nejblíže k gólu byl Martin Kubík, jeho dorážka však těsně minula branku. Havířovští poté měli i nadále o něco více ze hry, jenže žádnou větší šanci si nevytvořili. A když se do nějaké šance náhodou dostali, vylámali si zuby na skvělém Královi.

To Tygři byli produktivnější. Střelu Jakuba Hujera vyrazil Nowak pouze na hůl Davida Putze, který svým druhým gólem v utkání upravil na konečných 1:4. Svěřenci trenéra Richarda Loba si tak po prohře s Vítkovicemi a výhře nad Havířovem odvážejí ze slezského tripu tři body.

„V první třetině na nás Havířov nastoupil velice dobře, hrál silově a měli jsme s tím velký problém. Naštěstí jsme ten tlak ustáli. Ve druhé třetině, přestože jsme inkasovali, jsme se zvedli, začali jsme hrát a podařilo se nám to otočit. Třetí třetinu, troufnu si říct, že jsme si pohlídali, a měli jsme více ze hry. Musím ale pochválit jak domácí, tak naše kluky. Za to, jak se vypořádali s tím tlakem v první třetině i jak odehráli ty zbylé dvě třetiny.“

Tomáš Urbánek
„Myslím, že jsme neměli špatnou první půlku zápasu, ale po vyrovnávací brance byla kvalita viditelně na hostující straně. My jsme se začali bát o výsledek, jen se bránili a byli jsme za to po zásluze potrestáni. Na druhou stranu jsme si už druhý zápas doma v řadě prohráli v předbrankovém prostoru. Absolutně jsme selhali v situacích 1-1 u odražených kotoučů, neměli jsme pokrytou jedinou dorážku. Pak už, za stavu 1:3, proti nejkvalitnějšímu týmu ligy je těžké s tím něco udělat. Navíc nám odstoupili někteří kluci v průběhu zápasu, další jsou k dispozici juniorce, takže nám chyběli jak hráči, tak kvalita. Soupeř si zaslouženě odváží body.“