Dorostenci po nájezdech udolali Slavii! Sešívaní odjíždějí s první porážkou po šesti zápasech

Date of publication Author Adéla Růžičková

Liberec - Ačkoli svěřenci trenéra Richarda Loba vyhráli první třetinu 3:1, Slavie utkání vyrovnala a dovedla duel nejprve do prodloužení, pak i k nájezdům. V těch Tygři překonali sešívaného maskovaného muže dvakrát, naopak Král v nájezdech neinkasoval ani jednou. A tak se šelmy mohou radovat ze zisku dvou bodů!

18. kolo, sobota 23. listopadu 2019
4:3sn
(3:1, 0:1, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Jobek (Plos), 5. Jenčovský (Hujer), 17. Hujer (Trunda, Plos), rozh. náj. Hujer – 16. Tomas (Vymětal), 26. Štancl (Hrdlička, Kluch), 56. Tomas (Jokl). Rozhodčí: Vyštejn – Grundler, Povová. Vyloučení: 6:6, navíc Putz (LIB) 5+20 min. OK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 44:32. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 3:3, 4:3.

Král (Krátký) – Hladík, Meisel, Dvořák, Patzelt, Culek, Tůma – Hujer (A), Putz, Trunda (C), Jenčovský, Kříž, Leden, Plos, Masař, Jobek

HC Slavia Praha

Volavecký (Vávra) – Hrdlička, Stejskal, Weitz, Dráb, Palát, Kluch (C) – Vlasák, Tomas, Jokl, Hamršmíd, Brummel, Skoupý, Novák, Hofmann (A), Štancl, Vymětal

Na začátku první třetiny Tygři skórovali dvakrát. Po vyhraném buly v obranném pásmu, Tygři přešli do útočné třetiny s přečíslením tři na jednoho. Lukáš Plos nahrál z pravého křídla na střed Milanu Tadeášovi Jobkovi, který zakončoval nad rameno brankáře Voleveckého – 1:0.

Druhý gól šelem zaznamenal Mikuláš Jenčovský, jenž po samostatném úniku ze středního pásma prostřelil sešívaného maskovaného muže a navýšil na 2:0.

Poté se blýskl svým zákrokem Daniel Král, který se stihl rychle přemístit a zamezil pražskému útočníkovi Marku Vlasákovi skórovat. V protiútoku měli Severočeši velkou šanci, protože se dostali do přečíslení tři na jednoho. Bohužel pro Tygry gólman Slávie dobře přečetl přihrávku a stihl se přemístit.

Slavii se podařilo snížit gólové manko po nahrávce Matěje Vymětala, jež si našla osamostatněného Radka Tomase, kterému nečinilo žádný problém zakončit kotouč k bližší tyčce – 2:1.

Na první branku Středočechů přišla rychlá odpověď. Lukáš Plos a Tomáš Trunda si přihráli přes celé hřiště a dojíždějící Jakub Hujer si řekl o přihrávku, kterou přesnou a rychlou střelou zakončil do šibenice opět získal dvougólový náskok zpět – 3:1.

Druhé dějství nebylo na góly bohaté tak, jako první. Padla jediná branka, kterou vsítili sešívaní. Po uzamknutí Tygrů v obranném pásmu neměly šelmy možnost dvě minuty vystřídat. Toho využil Jakub Štancl, jenž prostřelil Krále po pěkné kombinaci s Jakubem Hrdličkou a Tomášem Kluchem.

Ve třetí periodě se hrál energický hokej. Obě mužstva chtěla vsítit gól. První zažehnanou hrozbou byla šance Matěje Vymětala, kterého na poslední chvíli odstavil od puku liberecký obránce Richard Patzelt, takže nemohl zakončit.

I přes veškerou snahu, svěřenci trenéra Richarda Loba v poslední čtvrté minutě inkasovali. Tomáš Jokl se přes obranu Liberce dostal až k Danielu Králi, kde zakončoval. Liberecký brankář puk pevně nechytil a vypadl mu z výstroje, aniž by o něm věděl. Radek Tomas, přijíždějící v druhé vlně, kotouč bez problému dostal za brankovou čáru a srovnal zápas – 3:3.

V prodloužení se Jakub Hujer po krásné kličce se ocitl sám před Tomášem Voleveckým, ale ten vyrazil puk do rohu. V této části zápasu se začali objevovat šance při přečísleních a skóre drželi brankáři na obou stranách.

O výsledku se muselo rozhodnout až při nájezdech. Jako první skóroval Jakub Hujer, jenž po bekhendové kličce si převedl brankáře Voleveckého na pravou stranu a pak zakončoval z forhendu do prázdné brány. O druhý úspěšný nájezd se postaral kapitán Bílých Tygrů Tomáš Trunda, který prostřelil brankáře mezi betony. Při posledním nájezdu Slavie se blýskl Daniel Král. Liberecký maskovaný muž vyjel z brankoviště a rybičkou vypíchl puk nic netušícímu útočníkovi, a tak mohli Liberečtí slavit výhru.