Dorostenci po špatné první třetině zabrali. I díky Hujerově parádě vzali Hradci alespoň bod

Liberec - Tygří šestnáctka měla v domácím utkání s Hradcem svému soupeři co oplácet, na jeho ledě totiž nedávno vyfasovala vysokou porážku. K vidění byl pohledný hokej plný útočných akcí. Našim mladíkům přálo také štěstí, Východočeši totiž trefili hned čtyřikrát tyčku. Martin Böhm při hře bez gólmana vyrovnal na 3.3, v prodloužení se už ale radoval Mountfield.

XIX.kolo, sobota 09. března 2019
3:4p
(0:1, 2:1, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Masař (Polák), 30. Měchura, 41. Měchura (Hujer), 47. Masař (Trunda, Hujer), 50. Trunda (Polák), 65. Trunda (Masař) – 36. Slavíček (Vlasák, Rulc), 48. Malínek (Vlasák, Altrichter), 58. Srdínko (Rulc) Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 88. Střely na branku: 39:35. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4. Rozhodčí: Nepomucký – Bosák, Kettner..

Franc – Böhm, Duschka, Hladík (A), Šedivý (C), Dvořák, Tůma – Hujer, Putz, Měchura, Vodlan, Trunda, Jenčovský, Kříž, Plos, Masař, Polák, Rossmy, Gajda.

Mountfield HK

Tichý (Lequin) – Táborský, Boukal (A), Havlíček (C), Řehák, Jerman, Pinkas – Giesl, Budina, Pajer, Jirků, Beneš, Novotný, Souček, Slafkovský, Brožek, Marha.

Úvodní část se Libereckým herně vůbec nevydařila. Především směrem do defenzivy nebyl výkon zdaleka ideální, nebylo tedy divu, že skóre otevřeli hosté. Jakub Jerman dobře vystřelil od modré čáry, Lukáš Franc toho moc neviděl a kapituloval - 0:1. Po první brance se otevřela stavidla. Na obou stranách bylo k vidění mnoho příležitostí.

Za Severočechy významně zahrozil Vojtěch Polák, sám před Tichým ovšem zamířil jen do jeho rukavice. Na druhé straně hleděli tváří v tvář Francovi Jirků s Pajerem. Prvního jmenovaného vychytal gólman pomocí betonu, další vystřelil při úprku nepřesně. O pár minut později ho nepřekonal ani Souček, jenž v úniku nedovedl do úspěšného konce svůj bekhendový blafák. Posléze si Lukáš Franc vybral slabší moment, stáli při něm ale všichni svatí! Havlíčkovo nahození z poloviny hřiště se odráželo mezi jeho lapačkou a břevnem, puk se však za čáru těsně nedostal!

Horní tyčka zachránila domácí celek také na startu další periody, když se Hradec v oslabení dostal do přečíslení a Beneš sám před Francem opět zacinkal na jeho pokladnici. Ještě ve stejné početní výhodě bylo vyrovnáno! David Putz vyčkával s kotoučem u hole na levém kruhu, až si jej připravil k přesné ráně pod Tichého lapačku - 1:1.

Na ledě se začínal projevovat důrazný proslov, který vedl trenér Richard Lobo o přestávce. Tygři hráli pohledný hokej a byli odměněni senzačním gólem Jakuba Hujera! Šikovný útočník nabral na obranné modré čáře rychlost, neskutečně se protáhl za záda všech a už mířil zcela sám proti Jakubu Tichému. Toho si rozhýbal a bekhendem jednoduše zasunul černou gumu za čáru - 2:1. Mountfield odpověděl ještě před pauzou, touš za čáru procedil důrazný Matěj Giesl - 2:2.

V úvodu třetí dvacetiminutovky Jakub Hujer pro změnu zachyboval při rozehrávce a hosté měli velkou příležitost. Beneš však znovu trefil jenom tyč! Ve Svijanské aréně to už bylo trošku jako na zvonkohře, konstrukce branky totiž zachránila France také proti projektilu Marhy z mezikruží. Hradečtí jen nevěřícně hleděli ke stropu haly.

Odpor Lukáše France a jeho klece se Východočechům podařilo zlomit v 58. minutě. Šelmy nedokázaly odpálit černou gumu ven ze svého pásma, Šimon Táborský ji posunul před bránu na osamoceného Matyáše Budinu, a ten zachoval chladnou hlavu - 2:3. Zdálo se, že by to mohla být pro hosty vítězná trefa, nicméně Liberečtí okamžitě sáhli k odvolání gólmana a Martin Böhm zakrytou střelou od modré čáry zaskočil Tichého, který skoro nic neviděl - 3:3!

Na pořadu dne byl tedy nastavený čas. Oba celky nejprve zahodily tutovky, ovšem bekhendová střela Šimona Marhy už znamenala rozuzlení, Francovi totiž sklouzla přes beton až za čáru - 2:3.

Václav Kočí
„Od druhé třetiny jsme trošku začali předvádět to, co po hráčích chceme, do té doby to byla ze strany našeho týmu čistá anarchie. Pak se to trošku zvedlo. Škoda neproměněných šancí, zejména v prodloužení, ve kterém nás soupeř potrestal.“