Dorostenci počtvrté v řadě vyhráli a z města automobilů se vracejí se třemi body!

Date of publication Author Adéla Růžičková

Liberec - Po vysoké výhře nad Havlíčkovým Brodem, Tygři zavítali na led svého úhlavního rivala do Mladé Boleslavi. Šelmy se s Bruslaři setkaly už ve třetím kole, ale nevystřílely si žádný bod, a proto chtěly v sobotním derby zvítězit. A to se jim povedlo! Ve městě automobilů vyhrály nad tamním celkem 2:1, urvaly tři body a posunuly se na třetí místo v tabulce!

12. kolo, sobota 19. října 2019

Branky a nahrávky: 19. Krédl (Půček) – 37. Patzelt (Hladík, Trunda), 39. Vodlan (Měchura). Rozhodčí: Müller – Kettner, Teršíp. Vyloučení: 10:11. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 69. Střely na branku: 29:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2.

BK Mladá Boleslav

Šatný (Forst) – Moravec T., Křepelka, Vochvest, Jasečko, Rajgl, Žabka – Sluka, Krédl, Gardoň, Peca, Půček, Polák, Hruška, Haas, Plíšek (C)

Král (Krátký) – Böhm, Hladík, Meisel, Dvořák, Patzelt, Culek, Tůma – Vodlan, Trunda (C), Jenčovský, Kříž, Putz, Plos, Masař, Rossmy, Gajda, Měchura

V první třetině byla hra hodně rozkouskovaná kvůli mnoha vyloučením, která byla především na liberecké straně. Šelmy byly vždy pod velkým tlakem, ale neinkasovaly kvůli skvělému brankáři Danielu Královi. Liberecký maskovaný muž také dvakrát zabránil gólu při samostatnému úniku mladoboleslavského útočníka Poláka.

Tygři si svojí aktivitou vytvořili mnoho šancí, ale žádnou z nich neproměnili. Bruslařům se podařilo skórovat už ke konci dějství, kdy po kombinaci v útočném pásmu vstřelil první gól David Krédl po nahrávce od Půčka – 1:0.

V prostřední periodě měli Severočeši v prvních sekundách obrovskou šanci! Ale Adam Měchura, který se ocitl sám před odkrytou bránou, nedokázal dostat puk do sítě. Poté bylo opět vyloučeno mnoho hráčů, tentokrát spíše z lavice Bruslařů. Liberec měl hned dvě přesilovky 5 na 3! Ke smůle Tygrů, nevyužili ani jednu.

Chuť si šelmy spravily až ke konci třetiny, kde se prosadily hned dvakrát! První gól Tygrů zaznamenal Richard Patzelt, který šikovně tečoval ve vzduchu nastřelený kotouč, a tak ho poslal za záda chytajícího Šatného – 1:1.

Druhý gól vsítili Severočeši v oslabení! Po úspěšném vybojování puku v obraném pásmu Tygrů, nahrál Adam Měchura rozjetému Luku Vodlanovi, jenž blafákem překonal mladoboleslavského brankáře a otočil skóre zápasu – 1:2.

Ve třetím dějství mohly šelmy navýšit skóre, ale šance, které měly před mladoboleslavskou brankou neproměnily. Nejblíže měl ke gólu Jakub Masař, který po nahrávce od Beneta Rossmyho ujížděl sám na gólmana. Toho však nepřekonal.

Snaha Boleslavi vyrovnat se ke konci zápasu stupňovala, Tygři však skvěle bránili těsné skóre. Nejblíže ke srovnání měl Půček, jenž trefil tyč a gólman Král posunul pravou nohou branku a následující Polákova dorážka jako gól neplatila. Poslední šance Středočechů zmařila vyloučení, kdy Bruslaři byli dvakrát po sobě vyloučeni a šli do čtyřech hráčů na ledě.

Jak už u derby bývá zvykem, souboje jsou hodně vyostřené. A tak se strhla dvakrát po sobě mela, do které se zapojil i liberecký kapitán Tomáš Trunda. Rozhodčí si vždy a včas těchto nešvarů všimli, než se mohly rozrůst v něco většího, a zasáhli. Třetí třetina byla bezbranková, a proto výsledek zůstal stejný jako po druhé periodě.

David Vrbata
„Je škoda, že z vyrovnaného utkání nebereme body. Oba týmy hrály dobře. O to víc nás bolí, že jsme ho ztratili gólem ve vlastní přesilové hře. Myslím si, že to byl od nás dobrý zápas.“

Richard Lobo
„Dnes bylo vidět, že se setkaly dva vyrovnané týmy. První třetina byla hodně divoká a nebýt Dana Krále v brance, mohli jsme dostat víc, než jen jeden gól. Něco jsme si řekli v šatně a jsem rád, že k tomu pak hráči přistoupili daleko lépe a zápas jsme otočili. Velkou výstrahou do dalších utkání jsou ale naše zbytečné fauly, kterými soupeře dostáváme do hry. Výhra v Boleslavi je pro nás nesmírně cenná a jsme za ni rádi!“

12. kolo, sobota 19. října 2019

BK Mladá Boleslav