Dorostenci přehráli PZ Kladno a vezou si pod Ještěd první výhru

Kladno/Liberec – Zatímco tygří áčko vyjede do ostrého zápasu až v pátek, dorostenci svou základní část rozehráli již o den dříve. Na první kolo svěřencům Milana Plodka přisoudil los výjezd na Kladno, kde se mladí Tygři utkali s tamním PZ. To sice vstřelilo první branku, jenže poté už měli Severočeši utkání pevně ve svých rukách a skolili soupeře patnácti góly. Kategorie U17 si tak připsala své první letošní body!

Jako první se hned v sedmé minutě dostalo do vedení Kladno, za které se prosadil Alex Šabada – 1:0. Po necelé minutě ale bylo vyrovnáno, když se mezi tři tyče trefil Vasyl Shpilka – 1:1. Střelec prvního libereckého gólu o chvíli později přihrával i na druhý, který vystřelil Matěj Hájek – 1:2. V první třetině poté Liberečtí skórovali ještě jednou, když po nahrávce Hájka přesně pálil Pavel Průšek – 1:3.

Druhá třetina patřila jednoznačně Tygrům. Hned v její první minutě si druhou branku připsal Pavel Průšek, kterému připravili pozici Vasyl Shpilka a Vojtěch Hois – 1:4. Tento hráč se následně objevil i u další trefy druhé periody, kdy asistoval Matouši Jakubcovi – 1:5. Dvakrát přesně zamířil také Jaromír Pérez a mezi jeho zásahy skóroval i Vojtěch Hois – 1:8. Další kanadský bod si vzápětí opět připsal Vasyl Shpilka svou přesnou trefou do sítě – 1:9. Ve třicáté šesté minutě se Tygři dočkali „desítky“, když přesně vypálil Samuel Fiala – 1:10.

Necelé tři minuty po zahájení poslední části Tygři opět úřadovali. Daniel Várady si připsal svůj první gól zápasu, u kterého ale nezůstal, protože po šesti minutách se trefil podruhé – 1:11. Svou druhou branku utkání přidal také Vojtěch Hois – 1:13. Jan Schejbal pomohl Kladnu svou přesnou střelou ke kosmetické úpravě skóre, když snížil na 2:13. Vzápětí však skórovali opět Severočeši, když Vasyl Shpilka přidal svůj šestý bod za toto střetnutí a dokončil svůj hattrick – 2:14. Autorem poslední tygří trefy se stal Daniel Pekař, který se trefil třicet dva vteřin před závěrečnou sirénou – 2:15. Dorostenci si tak po vysokém vítězství připsali první tři body v tomto ročníku.

Milan Plodek
Bílí Tygři Liberec
„Soupeře jsme celý zápas přehrávali a nemá cenu to nijak dál hodnotit. Kluci dali pěkné branky a my se nyní už musíme připravit na sobotu, kdy to bude s Mladou Boleslaví úplně jiný zápas."