Reportáž

Dorostenci promarnili dvoubrankový náskok. Z Vítkovic se vrací s prázdnou

Ostrava/Liberec - Naše sedmnáctka začala zápas proti Vítkovicím skvěle a vypracovala si dvoubrankový náskok. Domácí se ale zvedli a ještě v první třetině srovnali. Následně sami získali dostatečné vedení, které tygří smečka dotahovala marně.

Tygři nenechali domácím příliš prostoru na rozkoukání a nasadili vysoké tempo. Gólman Darek Bartošák odolával libereckým střelcům téměř devět minut, poté už ale musel lovit puk ze sítě. David Putz vybídl k zakončení Luku Vodlana a ten poslal šelmy do vedení - 0:1. Neuběhla ani minuta a naši dorostenci slavili podruhé, když se přesnou ranou prosadil Petr Gajda - 0:2.

Divoká pasáž na přelomu první a druhé poloviny úvodního dějství pokračovala, jenže tentokrát zajásali Vítkovičtí, neboť Adama Krále prostřelil Matěj Prčík - 1:2. Kontaktní trefa Rideru nabudila a ještě do konce úvodního dějství srovnala. Josef Krejsa totiž využil přesilovou hru a začínalo se od nuly.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky byl vyloučen David Putz a moravskoslezský celek měl k dispozici další početní výhodu. Tu sice nevyužil, jenže následně se Marek Melovský skvěle zorientoval v tlačenici před Králem a dotlačil touš za brankovou čáru - 3:2.

Vítkovičtí tak dali zapomenout na nepovedený začátek, otočili skóre, a najednou museli dotahovat svěřenci trenéra Richarda Loba. Ti sice tlačili svého soupeře v jeho obranném pásmu tak intenzivně, že domácí trenéři museli v jednu chvíli sáhnout po oddechovém času, Dareka Bartošáka ovšem nepokořili.

Ve třetí periodě se Tygři vrhli za vyrovnáním, brzdila je ale vlastní vyloučení. Při jednom oslabení se jim ale paradoxně naskytla největší příležitost na vyrovnání, když se sám před bránou ocitl Luka Vodlan. Bartošáka ale z bezprostřední blízkosti nepřekonal. A to se vzápětí ukázalo být klíčové. Ještě v té samé přesilovce se totiž prosadil Samuel Rajčan - 4:2.

Hosté se i tak nevzdali, jenže vyrovnání už nepřišlo. Těsně před koncem navíc pečetil výhru Vítkovic trefou do opuštěné brány Josef Krejsa - 5:2. Tygři se tak z Vítkovic vrací bez bodu.

Ohlasy trenérů

Richard Lobo
Bílí Tygři Liberec
„Ač výsledek nevypadá dobře, odehráli jsme dobré utkání. V prvních deseti minutách jsme měli asi pět tutových příležitostí, mohli jsme vést o více než jen o dvě branky. Poté jsme soupeře dostali na koně naší nezodpovědností. Druhá třetina byla vyrovnaná, soupeř ale dokonal obrat. V závěrečném dějství jsme Vítkovice zatlačili, bohužel góly dával pouze soupeř. Za výkon se ovšem nemusíme stydět, v dalším utkání na něj musíme navázat."