Dorostenci rozdrtili Indiány v Plzni! Jakub Hujer si připsal další hattrick!

Date of publication Author Adéla Růžičková

Liberec - Po první bezbrankové třetině se Tygři rozstříleli a nakonec za plzeňského gólmana prošlo osm kotoučů. Velký podíl na vysoké výhře měl i Jakub Hujer, který si připsal druhý hattrick v posledních dvou zápasech. Muška patnáctiletého útočníka mu zajistila vedoucí pozici v tabulce v počtu vsítěných gólů v nadstavbové části.

nadst. - 5. kolo, středa 11. prosince 2019
2:8
(0:0, 2:3, 0:5)

Branky a nahrávky: 24. Jiříček (M. Soukup), 38. Holý (Hauser) – 22. Kříž (Masař), 34. Hujer, 35. Plos (Jenčovský, Putz), 43. Kříž (Gajda), 45. Hujer (Rossmy), 46. Šedivý (Putz, Plos), 49. Jenčovský (Plos, Putz), 50. Hujer. Rozhodčí: Martin Kratochvíl – Martin Tvrdík, Pavel Sedláček. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 30:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 2:5, 2:6, 2:7, 2:8.

HC Škoda Plzeň

Hnízdil (Mečl) – S. Schindler, Houdek, Černý, Jiříček, Páník, Lučan – Steinbrücker, Šiler, Dáňa (A), Hauser, Korčák, Marcel (C), Soukup, Matoušek, Kreuzman, Holý

Král (Krátký) – Damašek, Böhm, Duschka, Hladík, Šedivý, Meisel, Tůma – Hujer (A), Putz, Trunda (C), Jenčovský (A), Kříž, Leden, Plos, Masař, Rossmy, Gajda

První třetina byla sice bez gólu, ale mohli jsme vidět pár hezkých akcí. Na začátku periody ujeli plzeňští útočníci ve svém oslabení do protiútoku. Poté měl velkou šanci prolomit nulu Jakub Hujer, když jel sám na brankáře Hnízdila, ale jeho forhendová klička maskovaného muže nezmátla. Tlak Libereckých sílil a po nahozené střele od Lukáše Plose zazněla horní tyčka!

Ve druhém dějství se poprvé trefily šelmy. Liberečtí útočníci se dostali do akce dva na jednoho. Jakub Masař vzal zodpovědnost na sebe a vystřelil. Puk se však přívětivě odrazil k volnému Filipu Křížovi, jenž touš pohotově dopravil do sítě – 0:1.

Plzeň za necelé dvě minuty odpověděla. Davidu Jiříčkovi se podařilo objet branku a z levého kruhu se trefit přesně k bližší tyči liberecké branky – 1:1. Severočeši šli podruhé do vedení po rychlém brejku, který zakončil Jakub Hujer střelou mezi betony Hnízdila – 1:2.

Na rozdíl dvou branek šelmy odskočily po nahrávce Mikuláše Jenčovského do předbrankového prostoru, kde našel volného Lukáše Plose, jenž se trefil přesně pod lapačku Hnízdila – 1:3. Indiáni ke konci třetiny snížili náskok Tygrů po využité přesilové hře. Z pravého kruhu se napřáhl Jakub Holý a poslal projektil rychle za Králova záda – 2:3.

Poslední periodu ovládli liberečtí hráči, kteří za dvacet minut stihli vsítit 5 branek a žádnou neobdržet. Po střele Petra Gajdy se v brankovišti nejdříve zorientoval Filip Kříž, jenž pohotově střelou po ledě dopravil puk do brány – 2:4.

Při pátém gólu měli Tygři štěstí. Po nečekaném odrazu puku od brusle rozhodčího, si kotouč sebral Jakub Hujer a vzápětí se sám ocitl před brankářem a prostřelil Hnízdila – 2:5. O šestý gól se postaral Jakub Šedivý, jenž se u pravé tyče uvolnil a dostal nahrávku od Davida Putze a zakončoval do poodkryté části brány – 2:6.

V rychlém přečíslení našel Mikuláš Jenčovský volného Lukáše Plose, který se střelou ze zápěstí pod horní tyčku trefil do černého – 2:7. Při posledním gólu tohoto utkání dovršil Jakub Hujer svůj hattrick. Liberecký útočník se dostal před brankáře Hnízdila, kterého překonal bekhendovou kličkou – 2:8.

Petr Kořínek
„Zápas jsme odehráli v omezené sestavě, v týmu bylo hodně starších žáků. První dvě třetiny jsme hráli celkem slušně, vyrovnaně. V závěru druhé třetiny jsme se gólem vrátili do zápasu, bylo zas jen o gól, ale bohužel v poslední periodě nám to tam napadalo. Zkraje poslední části jsme dohrávali část přesilové hry, tam byla škoda, že jsme nesrovnali. Posléze jsme dostali laciné góly po individuálních chybách, při stavu 2:5 už to bylo strašně těžké, utkání je jen dohrávalo.“

„Sice jsme vyhráli 8:2, což se v Plzni počítá, jelikož poslední dva roky to pro nás vždy končilo opačným výsledkem, v naší hře však byla spousta "ale." Z mojí strany nejsme vůbec spokojení, co jsme tady odehráli. První dvě třetiny byly špatné, třetí už byla lepší, nicméně to bylo dané tím, že po pár gólech už byl soupeř zlomený. Předvedená hra nebyla dobrá, máme stále na čem pracovat, jediné co nás dnes těší jsou tři body.“