Dorostenci v nadstavbě skvěle udolali Chomutov!

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Chomutov/Liberec - První kolo nadstavby dopadlo pro mladé Tygry na výbornou! Ve druhé třetině vedli už o tři branky a i přes mnoho trestných minut se libereckým hokejistům podařilo s chladnou hlavou zvítězit. Hlavním pilířem bodového úspěchu byl bezpochyby brankář Čeněk Krátký a také útočník Luka Vodlan, jenž dvakrát skóroval!

nadst. - 1. kolo, čtvrtek 28. listopadu 2019
2:4
(0:1, 0:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 50. Spudich (Pavlák, Kulich), 55. Kulich (Svoboda, Pavlák) – 14. Plos (Gajda), 23. Rossmy, 24. Vodlan (Böhm, Leden), 51. Vodlan. Rozhodčí: Domský – Bláha, Pěkný. Vyloučení: 7:13. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 69. Střely na branku: 38:34. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4.

Piráti Chomutov

Malant (Ciple) – Poch, Frollo, Perný, Kovár, Pöschl, Döring – Spudich, Koblížek, Šugár, Šilar, Kulich, Svoboda, Vostiňák, Čech, Novotný, Pavlák, Skrutek, Rindoš.

Krátký (Leško) – Böhm, Hladík, Meisel, Dvořák, Patzelt, Culek, Tůma – Putz, Vodlan, Jenčovský, Kříž, Leden, Plos, Masař, Jobek, Rossmy, Gajda.

Hned ve druhé minutě zápasu nastala zmatená situace před chomutovskou klecí, ze které mohl těžit Luka Vodlan, ale ten z bezprostřední blízkosti neuspěl. Následně liberecký tým podržel maskovaný muž Čeněk Krátký v oslabení, kdy odrazil betonem nebezpečný pokus Tadeáše Svobody. Ani brankář Pirátů nebyl se svým výkonem pozadu, když vychytal téměř nechytatelné zakončení Petra Gajdy.

V průběhu první třetiny se to tresty jen hemžilo, ale branky se diváci dočkali ve 14. minutě, když Liberec přečkal těžké chvíle pouze se třemi hráči na ledě a následně otevřel skóre! Lukáš Plos v individuální akci z úniku dokázal prostřelit Lukáše Malanta a poslal svůj celek do vedení - 0:1. Ke konci třetiny Tygři opět hrozili útokem, kdy jim napomáhala přesilová hra. Tam byl výrazný Luka Vodlan, který dvakrát střílel z pravého kruhu, nicméně další trefa zaznamenaná nebyla.

Druhá perioda byla pro liberecký tým velmi úspěšná, jelikož padly hned dva góly v jedné minutě! Nejdříve se předvedl Bennet Rossmy svojí bekhendovou kličkou a následně navýšil Luka Vodlan šikovnou tečí - 0:3! Piráti chtěli ihned odpovědět, dokonce měli k dispozici několik početních výhod, ale ani jednu nevyužili. U téměř jisté gólové situace totiž netrefil odkryté místo Jan Spudich a ani samostatný únik Lukáše Novotného nepřinesl domácímu celku ovoce.

Čeněk Krátký pokračoval ve famózním výkonu i ve třetí dvacetiminutovce a Chomutov si na něm mohl vylámat zuby. Přece jenom se ale po chvíli dostali domácí do hry, kdy se Janu Spudichovi podařilo doklepnout kotouč do sítě u pravé tyče - 1:3. Uběhlo ale přesně šedesát sekund a Liberec znovu udeřil! Luka Vodlan byl rychleji u odraženého puku a z otočky poslal svůj tým opět do tříbrankového vedení - 1:4!

Chomutovu se podařilo snížit v 55. minutě, kdy využili početní výhodu Jiří Kulich, jenž se trefil do prázdné klece - 2:4. V závěru mohlo nastat drama, ale kvůli špatné komunikaci se Pirátům nepodařilo těžit z přečíslení dva na nikoho. Bílí Tygři si tak udrželi vedení a odvážejí si z Chomutova vítězství!

„Bylo to hodně divoké utkání. Hrálo se nahoru dolů a jezdilo se na jednu a druhou bránu, v podstatě sami hráči. Brankáři si na obou stranách zachytali, naštěstí pro nás se šťastným koncem. Zaplaťpánbůh za tři body, divákům se to muselo líbit.“

Petr Jíra
„Chceme v této nadstavbové skupině vyhrávat, ale je zase super zahrát si proti kvalitním soupeřům. Liberec byl dobrým soupeřem, oproti nám trochu agresivnější, více chtěli a bruslili. Chtěli jsme hrát na čtyři útoky, ale od třetí třetiny jsme to zredukovali na tři. Hra se srovnala a poté jsme byli vyrovnaným soupeřem.“