Dorostenci ztratili zápas s Kladnem v třetí třetině, přesto si ale domů vezou bod

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Kladno/Liberec - Šestnáctka vstoupila do zápasu s Kladnem dobře, po dvou třetinách vedla 2:1, třetí dvacetiminutovka se ale Tygrům nepovedla a Rytíři nakonec zvítězili 5:3. Jako útěcha může libereckým mladíkům sloužit bod z nadstavby, který jim zařídil David Putz.

XIII.kolo, čtvrtek 14. února 2019
5:3
(0:1, 1:1, 4:1 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 26. Ticháček (Chrenka), 46. Chrenka (Šapovaliv, Bareš), 47. Hrabík (Havel), 56. Hrabík (Bareš), 60. Bareš (Kohlíček) – 17. Šedivý (Hujer, Polák), 31. Gajda (Rossmy, Hujer), 54. Rossmy (Měchura, Gajda), 65. Putz (Masař, Böhm) Rozhodčí: Glanc - Gregar, Schopf Vyloučení: 3:5 Využití: 0:1 V oslabení: 0:0 Střely na branku: 31:29 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 5:3.

Rytíři Kladno

Gabriška (Suk) – Alscher, Havel, Koštoval, Kolhíček, Sýkora, Ticháček, Kouba, Bareš, Sojka, Hrabík, Šilhavý, Bareš, Nedvěd, Adam, Šapovaliv, Chrenka

Krátký (Vopravil) – Böhm, Duschka, Hladík, Šedivý, Meisel, Tůma, Hujer, Putz, Měchura, Voldan, Trunda, Jenčovský, Kříž, Plos, Masař, Polák, Rossmy, Gajda

V úvodní třetině měli dobrou příležitost na otevření skóre Kladenští. kteří si po vyloučení Rossmyho zahráli přesilovou hru, recept na Vopravila v ní ale nenašli. V 17. minutě už udeřili Tygři. Po přihrávce Hujera propálil Gabrišku Jakub Šedivý - 0:1. Liberečtí tak šli po první dvacetiminutovce do kabin s jednogólovým náskokem.

Krátce po začátku prostřední části hry byl vyloučen liberecký Vodlan, Rytíři sice nabídnutou početní výhodu nevyužili, v 25. minutě už ale skórovali, prosadil se Jiří Ticháček - 1:1. Vyrovnaný stav však nevydržel dlouho, za necelých pět minut totiž Severočechům vrátil vedení Petr Gajda - 1:2. Následně měl velkou příležitost na zvýšení náskoku v podobě trestného střílení Rossmy, jenže na Gabrišku nevyzrál.

Třetí třetina pro Tygry nezačala vůbec dobře. V 45. minutě totiž vyrovnal po přihrávce Šapovaliva Samuel Chrenka - 2:2. Vzápětí bylo pro náš celek ještě hůř, Ondřej Hrabík totiž propálil Krátkého a poslal domácí do vedení - 3:2. Liberečtí se ale nevzdali a zanedlouho se jim podařilo vyrovnat, v 54. minutě se o to zasloužil Bennet Rossmy - 3:3.

Vyrovnaný stav však bohužel pro šelmy nevydržel dlouho. Po 90 sekundách totiž vrátil vedení zpět na stranu Rytířů svým druhým gólem v utkání Ondřej Hrabík - 4:3. Vzápětí mohli Severočeši srovnat skóre v nabídnuté přesilovce, to se jim však nepodařilo. O vítězi zápasu pak definitivně rozhodl Adam Bareš, který dvacet vteřin před koncem základní hrací doby přidal pátou branku na konto domácích - 5:3.

V nadstavbě vystřelil libereckým hokejistům bod útěchy David Putz, kterému se povedlo skórovat těsně před koncem pětiminutového prodloužení. Další zápas čeká dorostence ve čtvrtek 21. 2., kdy se utkají s Hradcem Králové. Uspějí mladí Tygři?