Reportáž

Drtivá převaha! Dorostenci nedovolili překvapení a zvítězili také na ledě Techniky

Brno - Po cenné výhře na Slavii zajížděla naše sedmnáctka na jižní Moravu. V zápase proti Technice Brno byla jednoznačně aktivnější a soupeři dovolila pouhých deset střel na branku! Tygrům navíc pomohl rychlý vstřelený gól, který je uklidnil už v samotném úvodu utkání.

Šelmy šly do zápasu se vzpomínkami na předchozí vzájemný duel, který v rámci prvního kola ovládly na domácím ledě drtivě o deset branek. Tomu také odpovídal obrázek dění na ledové ploše, úvodní dvacetiminutovku totiž na střely ovládly nevídaným poměrem 19:1! Geidl se v domácí kleci rozhodně nenudil, poměrně brzy byl ale donucen kapitulovat.

Tygři sehráli povedenou kombinaci, od Ondřeje Šímy a Tomáše Trundy putoval touš až k Filipu Křížovi, který otevřel skóre - 0:1. Za necelých pět minut navíc bylo na liberecké straně ještě veseleji, Mikuláš Jenčovský totiž po asistenci Jakuba Masaře zdvojnásobil vedení - 0:2. Technika si ještě přitížila špatnou disciplínou a v samotném závěru početní výhody mířil do černého Lukáš Plos - 0:3!

Prostřední třetina byla po stránce statistik nejvyrovnanější. Hru kouskovala vyloučení na obou stranách, více však stále faulovali Brněnští. Severočeši potrestali paradoxně technický přestupek. Když hráli domácí ve čtyřech z důvodu příliš mnoha hráčů na ledě, zakončil přesilovkový nápor Tomáš Trunda - 0:4.

V poslední části se na další změny skóre dlouho čekalo, jenže pak přišly hned tři během neuvěřitelných osmnácti sekund! Nejprve se prosadili Liberečtí, když Geidla prostřelil slovinský útočník Luka Vodlan - 0:5. Gólovou radost si posléze mohla užít také Technika. Ojedinělou příležitost svého celku zúročil Michael Fornál - 1:5. Za další okamžik už nicméně úřadovali znovu hosté, asistence mladíků Vojtěcha Hoise a Matěje Ledna využil Tomáš Trunda - 1:6. Bílí Tygři tedy navázali na čtvrteční výhru na Slavii a vracejí se z venkovního dvojzápasu s plným počtem bodů!