Druhý zápas, druhá výhra! Tygří U15 na MČR přehrála Slavii

Date of publication Author Jan Kordík

Ostrava/Liberec - I druhý zápas na MČR dokázala tygří U15 přes nepříznivý vývoj překlopit na svou stranu a připsala si další tříbodové vítězství. Severočeši inkasovali hned v úvodní minutě a dlouho nemohli slávistického brankáře překonat, nedlouho po polovině utkání ale srovnali a dvěma góly ve třetí třetině následně rozhodli. Slavia sice snížila na 2:3, avšak ani v závěrečném náporu při přesilovce šest na čtyři nedokázala vyrovnat.

MČR - 2. zápas, pátek 15. dubna 2022
2:3
(1:0, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 1. T. Poletín (Krčál, Šámal), 51. T. Poletín (Pšenička) – 31. Ehrenberger (Bartovič), 46. Bajer (Rozsíval), 48. Bartovič (Rozsíval, Kratochvíl). Rozhodčí: Grygera – Hladík, Veselý. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 7:6. Střely na branku: 11:25. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.

HC Slavia Praha

F. Poletín (Nováková) – Marek, Lorenz (A), Macek, Derka, Labuzík, Rachůnek, Pšenička – Matějovský, Grebeníček, Krčál, Tichý, T. Poletín (C), Huk, Tittl, Šámal, Kucharčík.

Bogač (Charvát) – Hrouda, Stromský, Seidl, Vápeník (A), Ehrenberger (A), Kanca – Langer, Kratochvíl, Bartovič (C), Svoboda, Šťástka, Plosová, Maxin, Krajdl, Rozsíval, Bajer.

Bleskový vstup do utkání předvedla Slavia, která se díky rychlé akci a zakončení Tomáše Poletína ujala vedení již 18 sekund po startu střetnutí - 1:0. Ani jedno z mužstev se následně ve zbytku úvodní třetiny nedostalo do další gólové šance, a tak platilo po konci první třetiny skóre stanovené v první minutě.

Gólman Pražanů dlouho odmítal všechny liberecké střelce. To se však změnilo v 31. minutě, kdy využil přesilovou hru Lukáš Ehrenberger pokusem z levé strany a bylo srovnáno - 1:1. Nedlouho před koncem prostředního dějství poté mohli Liberečtí otočit vývoj klání, jelikož po střele Imreho Maxina zvonila tyč!

Severočeši ale vývoj zápasu přece jen zlomili na svou stranu. Nejenže se dokázali ubránit dlouhému pětiminutovému oslabení, ale dokonce v něm dokázali ve 46. minutě udeřit. Nejprve jel sám na Františka Poletína liberecký forvard David Rozsíval, jehož slávistický brankář ještě vychytal, ovšem na dorážku Matěje Bajera pod horní tyč již nedosáhl - 1:2.

Trenér Vojtěch Fiala o pětiminutovém oslabení

„Bylo to pro nás ohromně těžké a Slavia hrála v našem pásmu výborně pozičně. Extrémní nasazení a obětavost našich hráčů ale vedla k našemu protiútoku, ve kterém jsme dokázali vstřelit gól, který nám nebyl přán z našich velkých šancí. Možná to byl zlom zápasu, kdy nám vstřelená branka pomohla dvojnásob a dala nám potřebný impuls. Bylo to perfektní.“

Dvě minuty poté se mohli svěřenci Vojtěcha Fialy opět radovat, jelikož tygří vedení navýšil střelou ze slotu kapitán Adrien Bartovič - 1:3. V 51. minutě dokázali Pražané snížit zásluhou Tomáše Poletína, který se trefil pod víko - 2:3. Ani závěrečný nápor s šesti hráči v poli ale Slavii vyrovnání nepřinesl a tygří U15 si tak připsala další těsnou tříbodovou výhru!

Vojtěch Fiala
„Utkání pro nás bylo těžkou zkouškou. Slavii moc dobře známe a hráli jsme s nimi během roku několik zápasů, takže jsme věděli, co od nich čekat. Předchozí utkání byla velmi vypjatá jak co se týče hokejové kvality, tak i fyzických sil. Po prvním střídání nám nebylo moc do zpěvu, jelikož jsme smolně inkasovali po odrazu od zadního mantinelu. Zápas se ale neustále přeléval z jedné strany na druhou, hrálo se až do posledních vteřin a nabídl nám všechno od našich přesilovek, až po pětiminutové oslabení a já strašně oceňuji obětavost hráčů. Líbilo se mi, jak jsme na střídačce žili a prožívali momenty, kdy se nám nedařilo proměnit naše šance, ale i poté, kdy jsme naši smůlu prolomili a dali branky. Slavia dokázala kontrovat na 2:3 a takhle těžká koncovka je pro všechny hráče obrovská zkušenost. Věřím, že jsme si dobře rozehráli i turnaj. Máme stále o co hrát a náš vysněný cíl je celkové vítězství.“