Dvacítce se nedařilo v zakončení a podlehla Kometě 1:3

Date of publication Author Jonáš Jech

Liberec - V šestém kole DHL extraligy juniorů se střetl domácí tým Bílých Tygrů s Kometou Brno. V zápase, který byl plný zajímavých situací na obou stranách, nakonec Tygři podlehli favoritovi z Moravy 1:3. Liberečtí doplatili především na nepřesnost v zakončení a také si vylámali zuby na skvělém brankáři hostujícího týmu Martinu Holíkovi.

6. kolo, sobota 23. září 2017
1:3
(0:0, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 49. Holenda (Mirochnikov) – 28. Kowalczyk (Plášek), 34. Plášek (Střondala), 60. Svoboda. Rozhodčí: Úlehla – Kajínek, Zavřel . Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 39 . Střely na branku: 30:25. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

Pařík – Mirochnikov, Aubrecht, Krejsa, Leško, Turský, Charvát, Benák – Holenda, Šír, Vlach, Piroutek, Beran, Nezbeda (C), Burda, Chlum, Žemba, Bouřil

HC Kometa Brno

Holík – Trnka, Slabý, Jurnečka, Furch, Kučera, Jeřábek, Kowalczyk – Novák, Suss, Svoboda, Hason, Gajarský, Střondala, Čejka (C), Matula, Mlynář, Ferda, Frydrych, Krejčí, Plášek

Do úvodní části vletěli ve větším tempu domácí. Výraznější šance si však nevytvořili a postupem času se do tempa dostávali i hráči Komety.

Ve 13. minutě se k prvnímu vážnějšímu ohrožení dostal Plášek. Jeho okruh kolem branky ale včas zastavil Leško. Prakticky z protiútoku se skvěle uvolnil Burda. Jeho backhandový pokus vyrazil Holík pouze před sebe, kam dojížděl Mirochnikov. Ten sice puk ideálně nezkrotil, ale pokusil se o dorážku do poloprázdné branky. Jeho střela však byla pomalá a gólman hostí se stihnul přesunout a zabránil v cestě puku za brankovou čáru.

V další šanci Tygrů se ocitl Žemba, který se prosmýkl kolem obránce, jenž ztratil stabilitu. Vystřelil však pouze do Kowalczyka, který se skvěle vrátil.

Druhé dějství už vyznělo jednoznačně pro hosty. Tato dvacetiminutovka byla výrazně ovlivněna spoustou vyloučení a v plném počtu na obou stranách se moc nehrálo.

Hned v první minutě byl Čejka sám před domácím brankářem ale puk mu sjel z čepele a jeho zakončení bylo velmi nepovedené. O chvíli později se z ničeho nic na druhé straně kluziště objevil úplně volný liberecký útočník v prostoru mezi kruhy. Jeho střela však neměla razanci a i s dorážkou Benáka si Holík poradil.

Při následné dvojnásobné přesilovce Brna Paříka poprvé překonal zhruba v polovině zápasu Daniel Kowalczyk - 0:1. Domácí brankář měl zakrytý výhled a na střelu nad beton už nezareagoval.

Vedení Komety navýšil ve 34. minutě po úniku Karel Plášek a s Tygry to vypadalo zle nedobře - 0:2. O protiúder se pokoušel Burda a Piroutek, ale Holík byl velmi pozorný a s jejich projektily si poradil na výbornou.

Do poslední třetiny šli Tygři s jasným cílem a to co nejdříve se dostat do kontaktu skóre a pokusit se vyrovnat stav na výsledkové tabuli.

Výraznější tlak si však nevytvořili a hrozili především hosté z rychlých průniků. Nejdříve proti přízemnímu pokusu Mlynáře vytáhl svůj beton Pařík, který zanedlouho čelil samostatnému úniku Střondali. Jeho pokus mezi nohy si ale liberecký gólman rovněž pohlídal.

Naději dal Tygrům Vojtěch Holenda, který dorazil za záda Holíka Mirochnikovův pokus od modré - 1:2. K vyrovnání měl blízko pět minut před koncem Šír, který dorážel Nezbedovu střelu. Gólman Komety byl však hbitý, stihl se přesunout a puk ukrýt do lapačky.

V poslední minutě to ještě šelmy zkusili bez brankáře, což potrestal deset vteřin před koncem Matěj Svoboda a stanovil tak výsledek utkání na 1:3.

Valdemar Jiruš
„Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání. Neodehráli jsme špatný zápas, ale nebyli jsme produktivní. Rozhodla druhá třetina, kdy soupeř využil přesilovku pět na tři, my ne. Potom jsme Kometě darovali přečíslení, které využili. Odskočili nám. Nějaké šance jsme měli, ale máme úzký kádr a nebyla síla na zvrat. Mrzí nás, že jsme doma nevyhráli, protože hlavně tady bychom chtěli sbírat body. Zápas si rozebereme, budeme dál trénovat a zlepšovat se.“

Jan Zachrla
„Jsme rádi za tři body, protože se nám postavilo kvalitní mužstvo. Na druhou stranu náš výkon nebyl optimální jako v předchozích zápasech, ale jsme rádi, že jsme takovýhle těžký zápas zvládli. Takže u nás převládá spokojenost.“