Dvacítka do utkání vstoupila brankou vstřelenou v oslabení, nakonec ale nemá ani bod. Rozhodla třetí třetina

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec - Po čtyřech výhrách v posledních pěti zápasech se liberecká dvacítka představila v Ostravě, kde vyzvala domácí Vítkovice. I přes to, že většinu zápasu vedla, si nakonec ze slezské metropole neodváží ani bod.

18.kolo, pátek 24. listopadu 2017
3:1
(0:1, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 53. Fridrich (Beránek), 54. Toman (Kaláb, Blaško), 60. Baláž (Toman) – 10. Šír (Teplý). Rozhodčí: Šutara – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 150. Střely na branku: 36:32.

HC Vítkovice Ridera

N. Malík (Daňa) – Kunc, Ficek, Kaláb, Zdeněk, Štěpánek – Gřesík, Blaško, Vilček, Peterka, Baláž, Konečný, Raška, Beránek, Malát, Dang, Fridrich, Toman

Polášek (Pařík) – Hanousek, Krejsa, Turský, Benák, Had, Korecký, Starosta – Janele, Holenda, Šír, Piroutek, Beran, Wiencek, Nezbeda, Burda, Kotyza, Teplý, Bouřil, Bělohorský

Do utkání hraného ve vítkovické aréně nastoupili Tygři s Poláškem v brance. Na ledě bylo od úvodu živo. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, aktivnější ale byli přeci jen domácí, kteří si také v první desetiminutovce vybojovali hned dvě přesilové hry.

Paradoxně, ve druhé početní výhodě domácích, se vedení ujali Bílí Tygři. Teplý našel Jana Šíra, který si poradil s Malíkem v brance Vítkovic. Tento stav platil i při hvizdu oznamujícím konec první části hry.

V té druhé se domácí tlačili na Poláška, ten ale odolával. Na ledě se také přitvrdilo, rozmíšku mezi domácím Dangem a libereckým Benákem sudí ohodnotil dvouminutovými tresty pro oba účastníky. Důležitý moment druhé dvacetiminutovky přišel ve dvaatřicáté minutě. Vítkovický Zdeněk fauloval unikajícího Wienceka, který následně jel trestné střílení. Bohužel pro Severočechy jej neproměnil.

Třetí třetina se nesla v podobném duchu jako ty dvě předchozí. Tygři stále hájili jednobrankový náskok. O ten přišli až v třiapadesáté minutě, kdy vyrovnal domácí kapitán Petr Fridrich. A netrvalo dlouho a Vítkovice vedly. Na 2:1 upravil Radim Toman. Liberečtí vypjali všechny síly a snažili se o vyrovnání a několikrát obraně soupeře zatopili, ale tři body pro Ostravany pečetil trefou v poslední minutě Josef Baláž.

Prohru proti Vítkovicím mohou Tygři odčinit již o den později, v sobotu 25. 11., kdy poměří síly s výběrem Třince.