Dvacítka i v omlazené sestavě přetlačila Budějovice! Hujer zažil premiéru jako hrom

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Skvělý počin! I vinou kolize se zápasem prvoligových Benátek vyrukovala juniorka na České Budějovice hned s několika hráči dorosteneckého věku v sestavě. Jakub Hujer s Tomášem Trundou si v soutěži prožili premiéru a vedli si skvěle. První jmenovaný dokonce vstřelil vítězný gól! Tygři ve vyrovnané bitvě vyhráli 3:2. O týden později ovšem bylo utkání Sportovně technickou komisí Českého svazu ledního hokeje kontumováno ve prospěch Motoru. Liberec tedy přišel o tři body, oficiální výsledek je 0:5.

23. kolo, středa 27. listopadu 2019
kont.
(KONTUMAČNĚ)

Branky a nahrávky: 6. Měchura (Liška), 33. Křepelka (Adamec, Šeliga), 37. Hujer (Strnad) – 14. Remta (Hrakholski, Hrubec), 18. Krcho (Janoch). Rozhodčí: Bejček – Svobodová, Klouček. Vyloučení: 1:2, navíc Aubrecht (LIB) a Hrakholski (CEB) 5 min. + do konce utkání za hrubost. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 56. Střely na branku: 26:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

Král – Böhm, Aubrecht, Ira, Šedivý, Adamec, Charvát, Had – Křepelka, Hujer, Jansa, Strnad, Trunda, Měchura, Masař, Liška, Nezbeda, Šeliga, Žemba.

Banes Motor Č. Budějovice

Ludvík – Najman, Hubata, Remta, Cibuzar, Pavlát, Novák – Řezáč, Pigl, Hrubec, Hrakholski, Masopust, Pouzar, Ryba, Janoch, Čížek, Silný, Krcho.

Severočeši začali aktivně, za což byli poměrně rychle odměněni. Adam Liška nezištně uvolnil do úniku Adama Měchuru, který si sám před Ludvíkem věděl rady a pokořil jej blafákem do forhendu - 1:0. Za hosty mohl kontrovat Yahor Hrakholski, naštěstí pro šelmy ale mířil v přečíslení nad břevno. Další akci dvou na jednoho si Motor vypracoval paradoxně v jedné ze dvou libereckých přesilovek, ani Jakub Čížek ji ovšem neproměnil v gól.

Budějovice přesto ještě před přestávkou dvakrát udeřily. Jiří Remta zakončil tlak v útočném pásmu nenápadným nahozením, které si mezi těly našlo cestu až do sítě za Danielem Králem - 1:1. Obrat dokonal Vojtěch Krcho, jenž si na brankovišti stáhl puk a pečlivě jej přišpendlil pod horní tyčku - 1:2.

Jestliže se úvodní dvacetiminutovka Tygrům po herní stránce příliš nevydařila, v další třetině to byla jiná písnička. Tygři dobývali českobudějovickou svatyni. Dlouho si nemohli vytvořit vyloženější příležitosti, až se ujala další blesková akce. Sám na Ludvíka tentokráte mířil Jan Křepelka, jehož nekompromisní střela pod lapačku vyrovnala stav - 2:2. Hned poté měl navíc na holi trefu také Tomáš Trunda, jenže Ludvík svůj tým proti ráně z mezikruží podržel!

Trenér Milan Plodek o výkonu dorostenců:

"Rozhodně se neztratili. Máme v nich kvalitu, jsou budoucnost Tygrů. Hrají výborně i na reprezentační úrovni, jsou šikovní. Víme o tom a byla otázka času, kdy se do toho zapojí. Šance dnes přišla a hráli dobře. V pátek nastoupí znovu!"

V sedmatřicáté minutě zaváhal jeden z hostujících beků za brankou. Dotěrný Vojtěch Strnad mu ukradl kotouč a hned jej poslal mezi kruhy, odkud si teprve patnáctiletý Jakub Hujer pořádně osladil juniorskou premiéru - 3:2! Důležitý moment se odehrál v závěru periody. Po ostré pěstní výměně mezi Aubrechtem a Hrakholskim zamířili oba borci předčasně do kabin. Nejenže se lépe vedlo libereckému bijci, ale Jihočeši zároveň přišli o útočné eso při snaze o vyrovnání!

Ve třetí části mohl šelmám dodat klid Jan Žemba. V úniku chytře podstřelil brankáře, v cestě bohužel stála ještě tyčka. Budějovice se přes důsledné protihráče dlouho nemohly dostat, v závěru si však přece jenom vypracovaly tlak. Proti dělovce Matouše Hrubce ovšem Daniel Král vytyčil lapačku a v posledních sekundách ustál také velký závar na brankovišti včetně několika dorážek! Tygři si tak mohou užít cenné tři body.

Milan Plodek
„Začátek byl docela dobrý. Dali jsme gól, bohužel jsme pak vypadli z tempa a soupeř byl aktivnější. Přestali jsme hrát, co jsme chtěli. Od druhé třetiny jsme to stáhli na tři útoky, dostalo to tempo, šmrnc, drajv. Vstřelili jsme branky a byly tam i další šance. Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.“

23. kolo, středa 27. listopadu 2019
kont.