Dvacítka kradla na Slavii! Vítězný obrat nastartoval Miročnikov

Date of publication Author Jan Kousal

Praha/Liberec - Liberecký výběr do dvaceti let získal velmi cenný skalp, když odvezl plný počet bodů z hlavního města. A to podstatnou část utkání se Slavii tahal za kratší konec. Ve třetí třetině ale odstartoval vítězný obrat Semjon Miročnikov, který se postaral o vyrovnání a posléze měl podíl na další trefě Tygrů.

16.kolo, pátek 03. listopadu 2017
2:3
(1:0, 0:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 11. Hradil (Furch, Matějka), 57. Šergl (Jaša) – 44. Miročnikov (Krejsa, Průžek), 52. Burda (Jeník, Miročnikov), 57. Nezbeda (Jeník). Rozhodčí: Beránek – Štěpánek, Žídek. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:2. Diváci: 78. Střely na branku: 35:38. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.

HC Slavia Praha

Šorf – Hejda, Štibingr, Duda, Chládek, Vobořil, Melovič, Valík (C) – Furch, Matějka (A), Patočka, Netolický, Heldák, Šilhan, Šergl, Marek, Jaša, Hradil, Nedorost, Martínek

Polášek – Miročnikov, Aubrecht, Krejsa, Turský, Benák, Korecký – Janele, Holenda, Šír, Průžek (A), Vlach, Juščák, Beran, Wiencek (A), Jeník, Nezbeda (C), Burda, Bouřil

Liberecký výběr do dvaceti let začal velmi aktivně a svého soupeře v první části jasně přestřílel. Převaha však ke gólu nevedla, Dominik Šorf v bráně Slavie doslova deptal severočeské střelce. Sešívaní naproti tomu měli méně střel, ale zato byli efektivní.

V Polovině první třetiny totiž přišel první zásah do liberecké sítě. Gólman Polášek sice dokázal zneškodnit nebezpečné zakončení Furcha, na dorážku Matyáše Hradila už byl ale krátký. Ještě před přestávkou pak mohlo být i vyrovnáno, to by ale Průžek v obrovské šanci nesměl trefit jen beton rozhozeného brankáře Šorfa.

Velmi zajímavé prostřední dějství patřilo oběma maskovaným mužům, zejména pak tomu domácímu. Právě on dokázal zastavit hned několik vyložených šancí Bílých Tygrů. Juščákovo zakončení zblízka, Krejsova jedovka z mezikruží nebo nájezd Jeníka – to vše ztroskotalo na na Šorfovi.

Třetí část byla pěkně divoká. Vše to odstartoval domácí Štibingr, který se obětavě položil do Burdovy rány, jejíž trajektorie mířila do odkryté klece Pražanů. Pak se hokejisté Liberce konečně dočkali. V přesilové hře napřáhl ke střele Semjon Miročnikov a trefil se nechytatelně pod horní tyčku. Karty byly rázem rozdané úplně jinak.

Zápas se rozhodoval v závěrečné desetiminutovce. Na jejím prahu překonal Šorfa Václav Burda a Liberec šel do vedení. Když pak po povedené souhře s Jeníkem skóroval Tomáš Nezbeda, vypadalo všechno jasně. Ani omylem ale nebyl konec a Pražané se ještě postarali o pěkné drama. Jan Šergl snížil a v závěrečné minutě čelily šelmy powerplay Slavie. Sešívaným se ale nepodařilo poslat zápas do prodloužení, a tak všechny body putovaly do Liberce.

Miloš Pecka
„I když jsme první třetinu vyhráli, tak nám už v ní soupeř dělal problémy. Ve druhé části nás od inkasované branky zachránil výbornými zákroky brankář Šorf. Propadali jsme v obraně a soupeř měl spoustu šancí. Ty využil až ve třetí třetině, kdy dal dva góly z přesilovek a to podle mě rozhodlo o výsledku utkání.“

Valdemar Jiruš
„Už ve čtvrtek na Spartě jsme odehráli výborné utkání, jen jsme selhali v koncovce. I proti Slavii jsme se střelecky trápili. Ve třetí třetině se nám nakonec prolomilo střeleckou smůlu prolomit a jsme za to moc rádi, protože jsme měli územní převahu, jen se nám nedařilo být efektivní. Soupeř podal také kvalitní výkon. My jsme ale byli hladovější v koncovce, a proto jsme podle mě nakonec zvítězili.“