Dvacítka na jihu Čech sahala po bodech marně. Motor zvítězil 5:2

Date of publication Author Jan Kousal

České Budějovice/Liberec - K předehrávce 28. kola zamířili liberečtí hokejisté do dvaceti let do Českých Budějovic, kde se ale svěřencům Valdemara Jiruše nedařilo. Motor ve druhé třetině Bílým Tygrům odskočil a dotáhl zápas do vítězného konce.

27.kolo, úterý 05. prosince 2017
5:2
(1:1, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Doktor J. (Matys, Dudáček), 21. Toman (Dančišin), 24. Rákosník (Kronus, Bláha), 37. Dančišin (Toman, Beránek), 52. Dančišin – 7. Janele (Šír, Burda), 23. Holenda (Aubrecht). Rozhodčí: Volf – Polonyi, Šimánek. Vyloučení: 4:4, navíc Kachyňa 10 min. OT - Juščák 10 min. OT. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2. Průběh utkání: .

Banes Motor Č. Budějovice

Svoboda (Březina) – Grauer, Kachyňa, Rákosník, Doktor V., Dosek, Dudáček – Rolínek, Matys, Doktor J., Bláha, Kaisler, Kronus, Dančišin, Toman, Bárta, Beránek, Kouba

Polášek (41. Žajdlík) – Aubrecht, Krejsa, Turský, Benák, Had, Korecký, Starosta – Janele, Holenda, Šír, Juščák, Piroutek, Rychlovský, Burda, Kotyza, Bouřil

Liberečtí mladíci vstoupili do utkání velmi aktivně a domácí brankář Svoboda se musel pořádně ohánět. V úvodu zlikvidoval obrovskou šanci Rychlovského, který před bránou Motoru zůstal úplně sám. Hned vzápětí ujeli Tygři do přečíslení dva na jednoho, zakončující Janele však rozvlnil jen boční síť.

Za chvíli už ale Albert Janele ruce nad hlavu zvedat mohl. V přesilové hře si počkal na Šírův přesný pas, který z pravého kruhu nasměroval za Svobodova záda. České Budějovice však oplácely stejnou mincí, když se v početní výhodě prosadil Jakub Doktor. Úvodní dvacetiminutovka tak nakonec skončila remízou.

Druhá perioda měla hodně ostrý start. Ihned po buly v libereckém obranném pásmu našel Dančišin Matěje Tomana, který se neunáhlil, krásnou kličkou vykoupal Poláška a poslal Motor do vedení. Vzápětí se však dvojka rozsvítila i na straně Tygrů. Vojtěch Holenda zkusil překvapit Svobodu z ostrého úhlu bekhendem a povedlo se!

Reakce Jihočechů však byla blesková. Po sedmnácti sekundách se do kotouče opřel Robin Rákosník a jeho rána skončila v šibenici Poláškovy klece. Krátce před přestávkou pak liberecké obraně ujel Michal Dančišin, jenž svůj únik zakončil nekompromisně střelou do horního růžku.

Bílí Tygři dopláceli na neproměňování šancí. Blízko kontaktní branky se ve třetí části ocitl Rychlovský, jeho zakončení přečíslení tři na jednoho však ztroskotalo na skvělém českobudějovickém brankáři. Vítězství Motoru naopak stvrdil Michal Dančišin. Jeho druhé trefě v utkání nezabránil ani Matěj Žajdlík, který pro třetí třetinu nahradil v bráně Poláška. Liberečtí se tak po prohře 2:5 vrátili z jihu Čech bez bodu.

Ladislav Kolda
„Chtěli jsme navázat na poslední dvě venkovní utkání. Další motivací pro nás bylo to, že v prvním zápase v Liberci jsme dostali hodně gólů. Prohráli jsme jednoznačně 1:8. Dnes jsme postupem zápasu získávali navrch. Poté jsme se prosadili i gólově a třetí třetinu jsme odehráli tak, jak jsme si řekli. Výborně takticky. Zápas jsme tak dotáhli do vítězného konce.“

Valdemar Jiruš
„O utkání rozhodla druhá třetina, kdy jsme se nechali přejít po buly a dostali jsme gól na 2:1. Poté jsme špatně blokovali střelu od modré. Soupeř nám odskočil na 3:1. Pak jsme udělali hrubou individuální chybu, kdy jsme v oslabení vyhazovali kotouč a prakticky jsme soupeři namazali. Tam se zápas zlomil. Přijeli s hodně oslabeným týmem. Máme asi dvanáct kluků v Benátkách, ale myslím si, že jsme byli první a třetí třetinu vyrovnaným soupeřem. Druhou jsme bohužel nezvládli. Musíme si vše zanalyzovat a poučit se z toho. Klukům to ukážeme na videu. Věřím, že v dalším utkání uděláme pokrok a kluci budou zase o něco lepší. Gratuluji Budějovicím k vítězství.“