Dvacítka na ledě Sparty neuspěla. Pražané rozhodli čtyřmi góly ve třetí třetině

Praha/Liberec - Kategorie U20 držela první dvě třetiny se Spartou krok a po druhé siréně svítilo na tabuli skóre 1:1. V závěrečném dějství ovšem Pražané vsítili čtyři góly, na což už svěřenci Valdemara Jiruše nestačili dostatečně zareagovat.

15.kolo, čtvrtek 02. listopadu 2017
5:2
(1:0, 0:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 3. Simotics (Nacházel), 46. Jandus (Schwamberger), 51. Jandus (Pšenička), 60. Pšenička (Eliáš), 60. Pšenička – 22. Juščák (Wiencek, Nezbeda), 52. Aubrecht (Nezbeda). Rozhodčí: Pilný – Frodl, Klouček. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 86. Střely na branku: 30:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2.

Wolf – Simotics, Mrkvička, Janda, Eliáš, Hanuš, Karoch – Arnošt, Jandus T., Schwamberger, Nacházel, Fabiánek, Bílek, Larsen, Pejchal, Chlouba, Kropáček, Pšenička, Dubský

Polášek (Zajíček) – Mirochnikov, Aubrecht, Krejsa, Turský, Benák, Korecký, Starosta – Janele, Holenda, Šír, Průžek, Vlach, Juščák, Beran, Wiencek, Nezbeda, Burda, Kotyza, Bouřil

Do utkání vstoupili mnohem lépe Sparťané, kteří se už po necelých třech minutách dostali do vedení. Tomáš Nacházel našel svým přesným pasem Ference Simoticse, jenž propálil Rolanda Poláška a vsítil úvodní gól zápasu – 1:0. Obrana Pražanů poté zapomněla na úplně volného Alberta Janeleho, který vypálil z první, jenže Wolf se stačil přesunout a jeho dělovku vyrazit.

Hráči v rudých dresech si následně po vyloučení Vítka Turského vyzkoušeli přesilovou, tu však liberečtí přečkali bez úhony. Středočeši byli po zbytek úvodního dějství aktivnější, Tygři ale výborně bránili a své soupeře do žádné větší příležitosti nepustili. Do kabin si tak svěřenci trenéra Valdemara Jiruše odnesli jednobrankové manko.

Prostřední dvacetiminutovku začali pro změnu lépe hráči z města pod Ještědem. Po třiaosmdesáti vteřinách hry našel Petr Wiencek před brankou volného Michala Juščáka, který zakončením z první uklidil kotouč za bezmocného strážce domácí svatyně a srovnal stav utkání na 1:1!

Tygry vstřelená branka nabudila a najednou jich byl plný led. Sparta ovšem získala zpět převahu na svou stranu, když byl za podražení vyloučen Lukáš Beran. Naše mužstvo se ale opět úspěšně ubránilo, stejně jako všechny ostatní pokusy Pražanů o skórování a po druhé periodě tak svítilo na tabuli vyrovnané skóre.

Ve třetí se děly věci. Nejdříve se ve 45. minutě prosadil Tomáš Jandus, který dostal puk za Poláškova záda a poslal domácí zpět do vedení – 2:1. To se o chvíli později ještě navýšilo, když Roland Polášek sice vyzrál na první střelu Tomáše Janduse, jenže na jeho následnou dorážku už nedosáhl a domácí šli do vedení 3:1 Šelmy ovšem obratem snížily! David Aubrecht prostřelil Wolfa z bezprostřední blízkosti a snížil tak na rozdíl jediné trefy!

Severočeši se poté vrhli za vyrovnáním! Na začátku poslední minuty opustil Roland Polášek bránu a pustil do hry šestého hráče. Hra bez gólmana se ovšem nevyplatila, když se do prázdné klece Liberce přesně trefil Tomáš Pšenička - 4:2. Naše dvacítka se ale stále nehodlala vzdát a zkusila podruhé power-play, i ta však skončila gólem Pražanů. Tomáš Pšenička zamířil přesně z vlastního obranného pásma a podruhé během jedné minuty rozvlnil síť liberecké svatyně – 5:2.