Dvacítka přetlačila houževnatý Motor! Měchura v prodloužení uzavřel hattrick

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Naše juniorka měla v souboji s Českými Budějovicemi značnou střeleckou převahu, ale ve třetí části musela dotahovat. To se Libereckým podařilo a prodloužení rychle ukončil Adam Měchura, který zkompletoval už svůj třetí hattrick v ročníku.

18. kolo, středa 17. listopadu 2021
4:3p
(1:1, 1:2, 1:0 - 1:0)

8Branky a nahrávky: 15. Měchura (Starý), 25. Měchura (Gajda, Nezbeda), 51. Gajda (Plos), 61. Měchura (Nezbeda, Zajíček) – 8. Pouzar (Vaněk), 30. Masopust (Janoch, Pavlát), 40. Masopust (Putz, Janoch). Rozhodčí: Vyštejn – Toman, Kettner. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 49:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3.

Vopravil (Krátký) – Kollert, Starý, Rybář, Kovář, Hladík, Culek – Leden, Nezbeda, Pavlík, Kříž, Měchura, Plos, Hois, Jenčovský, Zajíček, Gajda, Huňor.

Banes Motor Č. Budějovice

Cinka (Ludvík) – Remta, Fousek, Pavlát, Vaněk, Březina, Placek, Kumpfmüller – Remeš, Kašpar, Petrásek, Putz, Pouzar, Anderle, Masopust, Sochor, Janoch, Vavřík.

Úvodní třetina byla – co se poměru střel týče – nejvyrovnanější. Na gól se čekalo do osmé minuty, kdy kotouč za Štěpána Vopravila nasměroval Jaroslav Pouzar - 0:1. Bílí Tygři zareagovali ještě před pauzou, pozici nejlepšího ligového střelce potvrdil Adam Měchura - 1:1. Oba celky si také bez gólového vyústění zkusily přesilovky.

Početní převahu využili Liberečtí ve 25. minutě. Na konci souhry Petra Gajdy s Lukášem Nezbedou stál znovu Adam Měchura - 2:1. Druhá třetina se obecně nesla ve znamení častých trestů. Jihočeši se dokonce vyfaulovali do tří, nicméně domácí velkou šanci nevyužili a ještě sami inkasovali. Když už byl Motor ve čtyřech, srovnal skóre Matouš Masopust. A jelikož stejný hráč potrestal i faul benjamínka Vojtěcha Hoise, šlo se do kabin za stavu 2:3.

Naši hokejisté ve třetí části tlačili a šli si za vyrovnáním, kterého se dočkali v 51. minutě. Brankáře Cinka překonal Petr Gajda - 3:3. Jelikož už v řádné hrací době žádná další branka nepadla, šlo se do prodloužení. Z přidané pětiminutovky se odehrálo pouze šestnáct vteřin a hattrick Adama Měchury byl na světě - 4:3. Bílí Tygři berou ze souboje s Českými Budějovicemi dva body!

Richard Lobo
„Po reprezentační pauze to pro nás nebylo vůbec jednoduché utkání. Měli jsme herní převahu, ale soupeř byl v zakončení efektivnější. Ve třetí části jsme ukázali výborný týmový duch a zápas jsme otočili.“