Dvacítka s Indiány prohrávala o dvě branky, po povedené třetí třetině nakonec bere nájezdové vítězství

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Plzeň/Liberec - Kategorii U20 se poslední zápasy nevydařily úplně podle představ. Důležité body tak chtěli svěřenci trenéra Jiruše získat v utkání s Plzní. Bílým Tygrům nevyšla první třetina, ale nakonec dokázali Indiány zkrotit a průběh zápasu otočit. Obrat pak dokonal v nájezdech Václav Burda.

N4, sobota 24. února 2018
3:4sn
(2:0, 1:1, 0:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Chalupa (Vavřička, Eret), 16. Rubner (Kvasnička, Kaňák), 38. Eret (Chalupa, Kvasnička) – 22. Rychlovský (Žemba, Nezbeda), 41. Nezbeda (Krejsa), 48. Piroutek (Starosta, Holenda), rozh. náj. Burda. Rozhodčí: Hucl – Pešek, Šimán. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 42:32.

HC Škoda Plzeň

Kolář (Červenka) – Kvasnička, Houdek, Staněk, Váchal, Kaňák, Sysel, Lokajíček – Chalupa, Reitspies, Hanzlík, Vavřička, Pour, J. Roubal, Kovařík, Přikryl, Vracovský, Eret, D. Roubal, Rubner

Žajdlík (Polášek) – Hanousek, Aubrecht, Krejsa, Turský, Charvát, Benák, Starosta – Rychlovský, Holenda, Průžek, Vlach, Juščák, Piroutek, Nezbeda, Jursa, Burda, Žemba, Bouřil

Zápas začala aktivně obě mužstva a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Blíže k úvodní brance utkání měli Liberečtí, ale plzeňský Kolář si poradil jak se střelami Burdy a Rychlovského, tak i s pohotovou dorážkou Průžka.

Indiáni se prosadili hned ze své první výraznější šance. Střelou na vzdálenější tyč překonal Žajdlíka Matěj Chalupa. Bílí Tygři mohli odpovědět vzápětí, ale Nezbedův pokus zastavila tyč. A tak se v závěru třetiny radovali opět Západočeši. Marek Rubner dostal ideální přihrávku a před poloprázdnou brankou se nemýlil.

Druhá třetina začala pro Tygry velmi dobře. Po minutě totiž bylo sníženo na rozdíl jedné branky. Žembovu střelu dorazil za Koláře Jakub Rychlovský. Dvoubrankový náskok mohl domácím vrátit Chalupa, který se dokonce dvakrát dostal do samostatného úniku. V obou případech ale Žajdlík podržel svůj tým. Stejně tak si vedl i Kolář, který vychytal blafák Průžka.

V závěru třetiny se však skóre přeci jen měnilo. Plzeň poslal do vedení 3:1 Petr Eret, který sám před Žajdlíkem nadvakrát dorazil puk do sítě. Do třetí třetiny vlétli Tygři stejně jako do té druhé. Na 2:3 snížil Tomáš Nezbeda, který objel branku a protlačil puk za mezi betony brankáře Koláře.

K vidění byl ofenzivní hokej a brankáři se nenudili. Žajdlík si poradil s přečíslením dvou proti jednomu, Kolář se naopak vyznamenal proti Žembově nebezpečné střele.

Ani plzeňský brankář ale nakonec nedokázal zabránit vyrovnání. Radim Piroutek po Starostově přihrávce trefil poloodkrytou branku. Žádný další střelec již úspěšný nebyl a tak utkání zamířilo do prodloužení. V něm měli více ze hry Indiáni, Žajdlík však při šancích Chalupy i Poura spolehlivě zasáhl.

Zápas tak dospěl do samostatných nájezdů. V tom se jako první prosadil plzeňský Chalupa střelou mezi betony, následně ale srovnal stejným způsobem Průžek. O vítězství šelem rozhodl v šesté sérii Václav Burda.

František Černý
„Nehodnotí se to dobře. Po první třetině, kterou jsme sehráli dobře, jsme od naší hry odstoupili a začali jsme vymýšlet věci, které normálně neděláme, a to nás stálo dvě branky po našich chybách. Poté jsme sice měli více ze hry, ale gól jsme nedali a nájezdy už jsou loterie. S výsledkem nemůžeme být spokojeni.“

Valdemar Jiruš
„Odehráli jsme velice dobré utkání. Začátek jsme zaspali, inkasovali jsme dvě laciné branky, ale tým se semknul. Ve druhé a třetí třetině jsme soupeře přehrávali, byli jsme lepší týmem a jsme rádi, že jsme zvládli duel zvrátit a vezeme si odsud dva body.“