Dvacítka ve třetí třetině drtivě dotahovala, na body z třineckého ledu to ale nestačilo

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Liberec - Druhý zápas ve dvou dnech na svém „slezském" tripu odehrála kategorie U20 v Třinci. První dvě třetiny patřily domácím, v té poslední Liberečtí mobilizovali všechny síly a hnali se za vyrovnáním. Bohužel na něj mladí Tygři nedosáhli, a z města oceli se vrací bez bodu.

19.kolo, sobota 25. listopadu 2017
7:4
(2:1, 3:0, 2:3)

Branky a nahrávky: 2. Flok (Poruba, Kaukič), 7. Plitko (Flok), 24. Poruba (Flok, Kaukič), 38. Rufer (Najsar, Molin), 39. Radzienciak (Flok), 59. Kaukič, 60. Poruba (Kaukič, G. Radzienciak) – 8. Holenda (Teplý), 45. Hanousek (Burda), 50. Kotyza (Nezbeda), 51. Hanousek (Had). Rozhodčí: Cabák – Adamec, Poruba. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 70. Střely na branku: 37:49.

HC Oceláři Třinec

Loubal (Štěpánek) – Hrachovský, Krzak, G. Radzienciak, Rufer, J. Adámek, Homola – Strakoš, Kaukič, Plitko, Poruba, Mach, Puzoň, Irgl, Flok, Papaj, Cháňa, Najsar, Molin

Pařík (41. Polášek) – Hanousek, Aubrecht, Krejsa, Benák, Had, Korecký, Starosta – Janele, Holenda, Šír, Piroutek, Beran, Wiencek, Nezbeda, Burda, Kotyza, Teplý, Bouřil, Bělohorský

Utkání začalo svižně a zanedlouho po zahájení byla k vidění i první branka, když domácí poslal do vedení Adam Flok, který dorazil předchozí pokus Poruby. V sedmé minutě to bylo již o dva góly. Ocelářům, konkrétně Danielu Plitkovi, se podařilo prosadit se ve vlastním oslabení.

Tygři odpověděli vzápětí. Teplý našel Vojtěcha Holendu, který sám před brankářem Loubalem nezaváhal. Stav 2:1 platil i po první třetině. Vstup do té druhé vyšel lépe Třineckým. Přečíslení dva na jednoho vyřešili přihrávající Flok a zakončující Jan Poruba gólově.

Liberečtí se mohli dostat na dostřel v několika přesilovkách, které si vybojovali, obrana domácích ale odolala. Naopak Třinci se v závěru druhé dvacetiminutovky dvě přesilové hry vydařily. V té první se důraznou dorážkou prosadil Filip Rufer, v té druhé Grzegorz Radzienciak střelou od modré zvýšil na 5:1 z pohledu Ocelářů.

Do třetí třetiny nasoupil v libereckém brankovišti Polášek, který nahradil Paříka. Ve čtyřiačtyřicáté minutě nabídli domácí modrobílým přesilovku, kterou se našim hokejistům podařilo využít. Pohotovou střelou se prosadila nová akvizice v libereckém dresu Tomáš Hanousek. Vstřelená branka vlila Tygrům krev do žil. Zanedlouho se do úniku řítil Nezbeda, branku Loubala však těsně minul.

Další únik Liberce již ale gólem skončil! Nezbeda našel Jana Kotyzu a ten snížil na 3:5. V této fázi zápasu Bílí Tygři jednoznačně svého soupeře přehrávali a čtvrtá branka přišla v jedenapadesáté minutě. Tomáš Hanousek vypálil od modré a puk se zastavil až v síti!

Liberec se dál prezentoval aktivní hrou a několikrát nebyl daleko od vyrovnání. V devětapadesáté minutě Tygři odvolali brankáře, místo tlaku na třineckou branku se ovšem prosadili domácí, jmenovitě Lukáš Kaučik, který trefil odkrytou branku. V šesti bruslařích to šelmy zkusily ještě jednou, ovšem se stejným výsledkem, na konečných 7:4 upravil několik vteřin před koncem Jan Poruba.