Dvacítka vydřela dva důležité body. Prodloužení se Spartou rozhodl Michal Teplý

Liberec - Utkání liberecké U20 se Spartou přineslo urputnou a napínavou bitvu. Do vedení se sice dostali Pražané, Michal Teplý ovšem ve druhé třetině vyrovnal a poté vsítil i rozhodující branku v prodloužení.

N6, sobota 03. března 2018
2:1p
(0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 26. Teplý (Chrtek, Krejsa), 64. Teplý (Burda) – 18. Jeřábek (Wojnar, Dubský). Rozhodčí: Úlehla - Kis, Špringl. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 155. Střely na branku: 45:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1pp.

Žajdlík – Miročnikov, Hanousek, Krejsa, Turský, Benák, Kunst, Starosta – Holenda, Šír, Průžek, Piroutek, Wiencek, Jeník, Nezbeda, Jursa, Burda, Teplý, Hrabík, Chrtek

Wolf – Jandus M., Janda, Mrkvička, Sedliský, Eliáš, Jeřábek – Jandus T., Scwamberger, Fabiánek, Bílek, Komárek, Procházka, Pejchal, Kropáček, Pšenička, Dubský, Wojnar

Tygři na svého soupeře vlétli jako velká voda a Adam Wolf se měl ve své bráně co ohánět. Při přečíslení tři na jednoho se Petr Wiencek rozhodl zakončit individuálně a málem hostujícího gólmana překonal. Ten ale nakonec našel kotouč ve své výstroji. Liberečtí byli i nadále mnohem aktivnější, Adam Wolf však stále odolával. Sparta se do útoku dostávala jen ojediněle, paradoxně ale jeden ze svých protiútoků využila. Jakub Wojnar přihrál na modrou Radku Jeřábkovi, jenž využil clony před Žajdlíkem a střelou pod břevno otevřel skóre – 0:1.

V prostřední dvacetiminutovce Liberečtí dále pokračovali v obléhání sparťanské svatyně a nakonec se prosadili. Ke sražené střele Ondřeje Chrtka se dostal Michal Teplý, jenž dorazil kotouč do napůl odkryté klece – 1:1. Hra se poté přiostřila a tempo kouskovala mnohá vyloučení. V závěru druhého dějství se Ondřej Procházka ocitl sám před Matějem Žajdlíkem, brankář domácích ale jeho bekhendovou kličku skvěle vystihl.

Trenér Valdemar Jiruš o důležitosti dvou bodů:

"Určitě jsou pro nás velmi cenné. Každý tým v tomto „předkole play-off“ sem přijel v plné sestavě. Nesehráli jsme špatný zápas ani proti Pardubicím, jenže nám opět nesedla koncovka. Dynamo mělo navíc kvalitního brankáře, který to zavřel a my neproměnili vytvořené šance."

Ve třetí třetině se při přesilové hře dostal do samostatného úniku Jiří Průžek, který si ovšem na Adamu Wolfovi vylámal zuby. Poté vybojoval Jan Jeník kotouč za bránou a poslal jej sjíždějícímu Kryštofu Hrabíkovi, jehož střelu stačil přesouvající se Wolf jen tak tak vyrazit nad břevno. V závěru už se obě mužstva soustředila především na defenzivu a šancí bylo k vidění stále méně. Po základní hrací době byl stav stále nerozhodný a utkání muselo rozhodnout prodloužení. V něm se povedenou ranou zpoza obránce podruhé v zápase prosadil Michal Teplý, jenž vystřelil Tygrům bonusový bod.

Valdemar Jiruš
„Měli jsme slušný vstup do utkání, dostali jsme soupeře pod tlak a měli jsme šance. Ty jsme bohužel nevyužili, v skupině o postup do play-off se dost potýkáme s koncovkou a příležitosti, které si vytvoříme, nejsme schopni proměnit. To je naše bolest, na které zapracujeme. Jsme rádi, že jsme hráli dobře v defenzivě a plnili věci, které jsme si řekli. Těší nás, že jsme utkání zvládli. Máme tam ale rezervy v zakončení a sehrání přesilových her, na což se následující týden zaměříme. Doufejme, že v pátečním utkání přijde zlepšení.“

Jiří Zelenka
„Bylo to urputné utkání s obrovským nasazením od obou týmů. Hrálo se ve vysokém tempu. Škoda, že jsme to nedotáhli až do nájezdů, bylo by to úplně vyrovnané. Liberec měl víc štěstí v prodloužení, vyhrál zaslouženě a my mu gratulujeme. Pro nás je to velmi důležitý bod.“