Dvacítka vzdorovala Olomouci marně. Od Hanáků inkasovala šest branek

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec - Svěřence trenéra Milana Plodka čekal druhý zápas ve dvou dnech a únava se na nich podepsala. Krok s Olomoucí drželi pouze do druhé třetiny, kdy Hanáci odskočili na rozdíl tří branek. I přes obrovskou bojovnost v závěrečné periodě Tygři pouze korigovali a podlehli svému soupeři 2:6.

6. kolo, sobota 21. září 2019

Branky a nahrávky: 30. Křepelka (Šedivý), 54. Šeliga – 15. Tomajko (Mader), 24. Mácha (Tomajko), 25. Kořenek (Rutar, Vosátko), 39. Krupa, 47. Kořenek (Kalač, Pírek), 49. Tichý (Kořenek). Rozhodčí: Jachoutek – Špůr, Coubal. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 68. Střely na branku: 29:29. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6, 2:6.

Čajan (Franc) – Böhm, Ira, Šedivý, Charvát (C), Had – Křepelka, Vomáčka, Jansa, Masař, Liška, Nezbeda, Rossmy, Šeliga, Gajda, Měchura.

HC Olomouc

Do zápasu vstoupila aktivněji Olomouc. Už ve druhé minutě se do samostatného úniku dostal Patrik Tarnoczy, který naštěstí pro domácí zamířil mimo. Severočeši ale postupně srovnali se soupeřem krok a taktéž si připsali několik slibných příležitostí. Vojtěch Mokrý však stejně jako jeho protějšek čisté konto udržel.

Hru následně začala kouskovat vyloučení a hosté začali opět získávat převahu. Po střele Matúše Hlaváče od modré zazvonila za Pavlem Čajanem tyč, načež mohl do prázdné klece dorážet Jan Štědrý. Ten ale z nepochopitelných důvodů minul. Hanáci nakonec ovšem jednu početní výhodu využili. Petr Mader přihrál na levý kruh Matěji Tomajkovi, který zamířil přesně mezi Čajanovy betony – 0:1.

Zatímco v úvodním dějství se týmy střídaly v diktování tempa, v tom druhém už byla hra zcela v režii Mory. V čtyřiadvacáté minutě zavezl Matěj Tomajko touš do útočného pásma a předložil jej Joshuaovi Jamesi Máchovi, jenž si z druhé vlny sjel do ideální palebné pozice a podruhé překonal Pavla Čajana – 0:2. Neuběhlo ani šedesát vteřin a liberecký gólman lovil puk ze sítě potřetí, když jej z pravé strany překonal svou přízemní ranou Matěj Kořenek – 0:3.

Šelmy poté především díky skvělému výkonu gólmana přežily další nápor soupeře a nakonec v početní výhodě samy udeřily. Jakub Šedivý vybídl k zakončení Jana Křepelku, který se napřáhl na levém kruhu a nechytatelnou ranou do horního rohu snížil na rozdíl dvou gólů – 1:3.

Svěřenci trenéra Milana Plodka byli najednou jako vyměnění a byl jich plný led. Všechny jejich další příležitosti však zneškodnil Vojtěch Mokrý a navíc je chvíli před druhou sirénou zmrazil Tomáš Krupa. Ten totiž ve středním pásmu obral o kotouč Dominika Šeligu a v následném samostatném úniku prostřelil marně zasahujícího Pavla Čajana – 1:4.

Trenér Milan Plodek o hře na pět obránců:

"Hra na pět beků ve dvou zápasech po sobě byla znát. Na to se ale nemůžeme vymlouvat, kluci vědí, že mají rychle střídat. Ostatní jeli hrát za Benátky, v klubu je to takto nastavené. Musíme pokračovat dál."

Do závěrečné periody chtěli domácí vstoupit aktivně, jenže Hanáci velmi dobře bránili a navíc přidali další dvě trefy. Nejdříve se po důrazu v brankovišti prosadil Matěj Kořenek a o několik okamžiků později Ondřej Tichý – 1:6.

Liberečtí se stále nevzdávali, na obrat už jim však nezbyly síly. Nakonec v oslabení zaznamenali aspoň čestný zásah, když Dominik Šeliga nabral rychlost ve středním pásmu, natlačil se před obránce a vymetl horní roh brány Vojtěcha Mokrého. Liberecká dvacítka tak i přes velkou snahu podlehla Olomouci 2:6.

Milan Plodek
„Utkání se nám moc dobře nehodnotí. Soupeř byl lepší a měl skvělý pohyb. Bylo znát, že jsme hráli předchozí den, mladý tým hůře vstřebává únavu. Klukům ale nemůžeme nic vyčítat, bojovali a odmakali to. Olomouc byla bohužel lepší.“

6. kolo, sobota 21. září 2019

HC Olomouc