Dvacítka zvládla přesilovky i oslabení a přehrála Duklu

Liberec - Jako z partesu! Kategorie U20 v utkání s jihlavskou Duklou dominovala a zaslouženě bere tři body. Rozhodla hra v nestandardním počtu hráčů na ledové ploše. Tygři přesilovky i oslabení zvládli, soupeře porazili 4:1.

22.kolo, čtvrtek 07. prosince 2017
4:1
(2:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Benák (Rychlovský, Starosta), 19. Wiencek (Hanousek, Miročnikov), 37. Rychlovský (Burda, Janele), 60. Šír – 55. Čermák (Heinrich, Mejzlík). Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 39:28. Diváci: 95.

Žajdlík – Mirochnikov, Hanousek, Krejsa, Turský, Benák, Had, Starosta – Janele, Holenda, Šír, Vlach, Juščák, Piroutek, Rychlovský, Wiencek, Nezbeda, Burda, Kotyza, Bouřil

HC Dukla Jihlava

Šťastný – Pospíchal, Mareš, Rašín, Srnský, Váňa, Trávník, M. Vala – Najman, Adam, Heinrich, Mejzlík, Hrbatý, T. Vala, Slabý, Peschout, Čermák, Norris

Už po dvou minutách se poprvé měnilo skóre. Trest Matěje Vály za hrubost nezůstal nepotrestán. Prosadil se z předbrankového prostoru JIŘÍ BENÁK. Tygři přesilovky i oslabení zvládali na výbornou. V první třetině byli aktivnějším celkem, ale na druhý gól si museli počkat až do devatenácté minuty, kdy skóroval opět v přesilové hře PETR WIENCEK.

Ve druhé části se ukázala také Dukla, když musel Žajdlík řešit hned několik nepříjemných situací včetně početních výhod soupeře po faulu Rychlovského a Janeleho. Ani jedna přesilovka využita nebyla, místo toho se navíc prosadil JAKUB RYCHLOVSKÝ a zvýšil na 3:0.

Valdemar Jiruš o trénování přesilovek a oslabení:

„Zaměřujeme se na to, ale přesilovky jsou strašně o dovednosti hráčů. Hráči na to musí být individuality, které to zvládnou. Samozřejmě máme mladé kluky, učí se to, ale tentokrát jsme to zvládli. Hráči udělali velký pokrok, naučili se to a bylo k vidění i skvělé oslabení podložené výborným výkonem gólmana.“

V závěrečné třetině hokej místy připomínal taktickou bitvu. Dukla byla v první polovině třetiny iniciativnějším týmem, ale branku nedokázala vytěžit ani v dlouhé čtyřminutové přesilovce po vyloučení Václava Burdy za vysokou hůl. Nutno podotknout, že svému týmu nepomohl Váňa, který dvakrát během krátkého intervalu okusil nepříjemnost pobytu na trestné lavici.

Žajdlík dlouho držel čisté konto, pomáhaly mu i tyče, hosté se však nakonec přeci jen prosadili. DAVID ČERMÁK na brankáře šelem vyzrál a hosté se dostali zpět do zápasu. Tlak si ale nevytvořili, domácí pečlivě kontrolovali své vedení a třiatřicet vteřin před koncem poslal puk do opuštění klece JAN ŠÍR. Liberec porazil Duklu 4:1.

Valdemar Jiruš
„Jsme spokojení. Myslím si, že jsme do zápasu strašně dobře vstoupili. A hlavně se nám podařilo využít přesilové hry. Věřím, že si kluci uvědomili, jak moc jsou důležité a rozdílové. Soupeři jsme odskočili a myslím si, že jsme následně zápas kontrolovali. Musím všem klukům za výkon poděkovat, jsme strašně rádi, že jsme to zvládli a bodovali jsme je naplno.“