Dynamo osmnáctku přestřílelo 37:19, Tygři ale vezou domů tři body!

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

Pardubice/Liberec - Ubojovaný zápas. Tygří osmnáctka nebyla v souboji s pardubickým Dynamem aktivnějším celkem, ale i přesto bere všechny body za výhru 2:1! Ve třetí minutě vystřelil náskok domácím Koffer, manko smazal ve druhé části Drábek a v 50. minutě rozhodl Žůrek.

XXII.kolo, pátek 23. února 2018
1:2
(1:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Koffer (Zeman) – 25. Drábek, 50. Žůrek. Rozhodčí: Suchý – Polák, Krejčí. Vyloučení: 4:3, navíc Šuráň (LIB) 5 + do konce zápasu faul kolenem. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 37:19 (15:4, 15:7, 7:8). Vývoj skóre: 1:0, 1:2. Diváci: 70.

HC Dynamo Pardubice

Vlk – Blažej, Dubovči, Hrádek, Jelínek, Oliva, Pejzl, Škorec – Bucek, Chára, Koffer, Kostka, Poul, Rohlík, Rouha, Rozlílek, Šír, Tobiáš, Trejbal, Zeman

Zajíček – Adamec, Aubrecht, Bieniek, Had, Ira, Šuráň, Žůrek – Bitman, Cikhart, Drábek, Hájek, Křepelka, Liška, Maťátko, Šafařovský, Šeliga, Vomáčka

Na úvodní branku utkání se nečekalo dlouho. Pardubice se ujaly vedení již ve třetí minutě, kdy se po asistenci Zemana prosadil Filip Koffer. Hra v první dvacetiminutovce byla z obou stran spíše nervózní a ani jeden z týmů si puku dlouho neužil.

Šanci na vyrovnání měly šelmy v samém závěru třetiny, když se domácí provinili příliš mnoho hráči na ledě a Liberec hrál přesilovku. Tu se mu bohužel využít nepodařilo.

V úvodu druhé periody si početní výhodu zahrálo naopak Dynamo. Libereckým ale oslabení vyšlo nejlépe jak mohlo. Sami neinkasovali a naopak se jim podařilo vstřelit vyrovnávací branku. Jejím autorem byl Michael Drábek.

Následně se hra začala přitvrzovat, liberecký Šuráň byl po faulu kolenem vyloučen do konce utkání a do konce prostřední třetiny rozhodčí rozdal ještě několik menších trestů na obou stranách.

V první a druhé třetině mělo Dynamo střeleckou převahu, v té třetí již více střel vyslali Tygři. A právě jedna za nich jim zařídila i tři body. Jakub Žůrek vystřelil od modré, clonící hráči zakryli pardubickému brankáři výhled a kotouč zapadl do branky. Východočeši již na tuto trefu nenalezli odpověď a liberecká osmáctka si tak připsala cenné vítězství.

„Zápas byl ze začátku plný nepřesností. Bylo vidět, že se dlouho kvůli repre pauze nehrálo. Poté se oba týmy zlepšily, dalo se na hokej koukat. Nebyli jsme lepší, ale šťastnější. Dali jsme hezký gól od modré čáry, kdy kluci vytvořili před brankářem dobrou clonu. Následně jsme s přehledem koncovku zvládli a nepustili jsme Pardubice do žádného tlaku.“