Famózní obrat! Tygři byli po první třetině zralí na ručník, nakonec Spartu poráží 8:7 v prodloužení!

Liberec – Tygři vstoupili do utkání lépe, neboť se již ve druhé minutě prosadil Tomáš Filippi. Poté ale začala úřadovat Sparta, která se do první sirény stihla prosadit hned šestkrát. Liberečtí se ale nehodlali vzdát a i přesto, že v zápase dvakrát prohrávali o čtyři góly, vyrovnali na 7:7. V následném prodloužení poté dokonal neskutečný obrat Michal Birner!

2. kolo, neděle 15. září 2019
8:7p
(2:6, 2:1, 3:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Filippi (Marosz), 11. Filippi (Šmíd), 34. Lenc (Marosz), 37. Šír (Kolmann, Jelínek), 42. Bulíř (Birner, Šmíd), 45. Birner, 53. Birner (Bulíř), 64. Birner (Hudáček) – 2. Kudrna (T. Pavelka, Ďaloga), 4. Košťálek, 4. Forman (Pech, Kudrna), 7. Řepík (V. Růžička, Košťálek), 12. Ďaloga (V. Růžička, Pavelka), 20. Říčka (Pech), 36. Kudrna (Pech, Forman). Rozhodčí: Pešina, Sýkora – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 092. Střely na branku: 39:26. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:6, 3:6, 3:7, 8:7.

Peters (4. Schwarz) – Šmíd (A), T. Hanousek, Derner, Knot, Havlín, Graborenko, Kolmann – Birner (A), Bulíř, L. Hudáček – Marosz, Filippi, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, A. Musil, Šír.

HC Sparta Praha

Machovský (45. J. Sedláček) – Polášek (A), Košťálek, Blain, Kalina, T. Pavelka, Ďaloga – Dvořáček, Smejkal, Dočekal – Forman, Pech (A), Kudrna – Říčka, Sukeľ, Klíma – Řepík (C), V. Růžička, Rousek.

Úvodní branka na sebe nenechala dlouho čekat, už ve druhé minutě totiž Radan Lenc přihrál zpoza brány číhajícímu Tomáši Filippimu, jenž ranou z první procedil kotouč za záda Matěje Machovského. O sedmadvacet vteřin později bylo ovšem srovnáno. Andrej Kudrna se po pravé straně protlačil až do brankoviště a z bezprostřední blízkosti překonal Justina Peterse.

Tím ale divoký úvod nekončil. Ve čtvrté minutě Lukáš Rousek dostal puk na modrou čáru, odkud Jan Košťálek nekompromisní ranou bez přípravy nedal libereckému gólmanovi šanci. Vzápětí Tygři zazmatkovali v obranném pásmu, čehož využil Miroslav Forman, který dorazil touš za záda nešťastného Peterse. Ten následně přenechal své místo Marku Schwarzovi.

Nový muž v liberecké svatyni však neudržel čisté konto dlouho. V krátkém sledu putovali na trestnou lavici Lukáš Derner s Romanem Graborenkem a Sparta dostala k dispozici dvojnásobnou početní výhodu. Tu sice nevyužila, jenže v pokračující klasické přesilovce vybídl Vladimír Růžička svým pasem skrz brankoviště k zakončení Michala Řepíka a ten vstřelil čtvrtou branku hostů.

V polovině prvního dějství dostali výhodu jednoho muže v poli pro změnu Severočeši a i oni se prosadili. Ladislav Šmíd nabil od modré čáry Tomáši Filippimu, který se napřáhl a střelou z voleje překonal Matěje Machovského. Pražané ovšem opět bleskově zareagovali. V přečíslení dva na jednoho se Michal Řepík rozhodl pro individuální řešení a Marek Schwarz jeho pokus naneštěstí vyrazil přímo na hůl Marka Ďalogy, jenž se se svou dorážkou nemýlil. Ani to však nebylo vše. Čtrnáct vteřin před první sirénou se ve skrumáži před Schwarzem nejlépe zorientoval Robert Říčka a už to bylo o čtyři branky.

Šelmy se nehodlaly vzdát a v prostřední dvacetiminutovce snížily. Po střele Tomáše Hanouska si v nepřehledné situaci před Machovským nejlépe počínal Radan Lenc, který upravil skóre na 3:6. O několik okamžiků později ale vrátil Spartě čtyřgólový náskok Andrej Kudrna. Poslední slovo si ovšem ve druhé periodě vzali svěřenci trenéra Patrika Augusty, když svou první trefu v extralize zaznamenal mladý útočník Jan Šír.

Do třetí části vlétli Tygři jako uragán. Nejdříve využil početní výhodu parádní trefou do horního rohu Michal Bulíř a o chvíli později snížil na rozdíl jediné branky jeho jmenovec Michal Birner. To už bylo příliš i na Matěje Machovského, kterého ve svatyni hostů vystřídal Jakub Sedláček.

Severočeši byli najednou jako na koni a zbývalo jim spoustu času na vyrovnání. A to nakonec přišlo! Sedm minut před koncem zapomněla hostující obrana na zcela volného Michala Birnera, jenž si sjel před bránu a po nahrávce Michala Bulíře vyrovnal na 7:7!

Těsně před koncem třetí třetiny šla Sparta do čtyř. Svěřenci trenéra Patrika Augusty sice branku nevstřelili, v početní výhodě ovšem pokračovali na začátku prodloužení. Přesilovková formace si vypracovala několik slibných příležitostí, gólman Sparty ale své mužstvo podržel. Poté se však dostali naši hokejisté do přečíslení dva na jednoho, při kterém Libor Hudáček přihrál Michalu Birnerovi a ten usměrnil touš za brankovou čáru, čímž zkompletoval svůj hattrick a famózní obrat Bílých Tygrů!

Patrik Augusta
„Musím poděkovat hráčům za to, jak k tomu přistoupili od druhé třetiny. Po špatné první periodě v hale asi nebylo moc lidí, kteří by nám věřili. Cítil jsem ale z týmu, že pokud dostane nějakou malou šanci, tak se o to porve, což kluci ukázali. Bylo to skvělé utkání pro fanoušky, pro nás trenéry moc ne. My jsme ale byli na konci šťastnější. “

Jaroslav Nedvěd
„V utkání padlo hodně gólů, diváci byli nadšení, trenéři zralí na blázinec. Víme, že Tygři mají dobrý tým, přijeli jsme do Liberce pro bod. To se nám v uvozovkách povedlo, ve finále ale po takovém utkání cítíme, že jsme spíše dva body ztratili. Jak říkám, domácí mají skvělé mužstvo, které se nevzdalo, bojovalo i za nepříznivého stavu. My jsme malinko povolili a asi byli již jednou nohou v autobusu. To se bohužel v Liberci nevyplácí.“