Fantastický týden deváťáků! Tygři váleli na všech frontách

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Devátá třída za sebou má nesmírně náročný a úspěšný týden. Tygrům se dařilo na turnajích VTM i DTS. Poté zdolali Spartu a program zakončili šlágrem žákovské ligy, ve kterém porazili Hradec Králové.

9. kolo, sobota 30. října 2021

Branky a nahrávky: 5. Maxin, 22. Maxin, 28. Maxin (Seidl), 48. Rozsíval (Maxin), 51. Plosová, 59. Bartovič - 23. Pavlík (Novotný), 24. Pavlík (Vítek), 39. Kulhánek (Vaněk, Vencl), 59. Frolík (Pavlík). Vyloučení: 5:2. Využití: 0:0. V oslabení: 1:1.

Bogač - Vápeník, Stromský, Ehrenberger, Seidl - Hrouda, Krajdl, Plosová, Maxin, Bartovič, Rozsíval, Langer, Šťástka, Bajer.

Mountfield HK

Petřík - Pánek, Černý, Vencl, Janeček, Marek - Hornych, Frolík, Pavlík, Novotný, Bednář, Páleník, Kulhánek, Vaněk, Forejtek, Vítek.

Týden naši hráči odstartovali turnajem VTM, na kterém proti sobě hrají výběry jednotlivých krajů. Ten Liberecký se skládal kompletně z hráčů Bílých Tygrů ve společnosti jednoho jabloneckého. A po povedeném výkonu zvítězili 9:5. "Výher na VTM si vždycky hodně ceníme, protože tyto zápasy hrajeme prakticky s klubovým výběrem," potvrzuje hlavní trenér libereckých deváťáků Vojtěch Fiala.

Ve středu liberečtí mládežníci absolvovali turnaj DTS v Plzni, kde se kromě domácího celku střetli ještě s Litvínovem. Oba soupeře přitom porazili! "Podařilo se nám navázat na předchozí zápasy VTM," těší Fialu. "V obou duelech jsme soupeře přebruslili a zaslouženě vyhráli. Zároveň je dobré, že jsme si zahráli s týmy, které v sezóně obvykle tak často nepotkáváme."

Čtvrtek se nesl ve znamení přípravného střetnutí se Spartou. Po dramatickém průběhu se Liberec radoval z výsledku 5:4. "Soupeř přijel lehce oslabený jen v jedenácti hráčích. Naše počáteční aktivita nepřinesla góly a tak jsme se se Spartou možná trošku zbytečně přetahovali o výsledek až do konce. Jsem ale rád, že jsme ukázali, že dokážeme vyhrát i zápas, který se výsledkově nevyvíjí úplně podle našich představ," cení si vítězství Vojtěch Fiala.

V neděli už přišel na řadu soutěžní střet se silným Hradcem Králové, který naši hráči přehráli 6:4. Zápas se rozhodoval ve třetí části, kterou lépe zvládl Liberec. "Od utkání jsme si slibovali maximální možnou kvalitu. Jsem rád, že Hradec přijel v kompletním složení i s hráči, kteří už nastupují také v dorostu. V zápase bylo k vidění spoustu skvělých akcí od obou týmů, ale také hodně odhodlání, obětavosti a odvahy. Během zápasu jsme zblokovali kvantum střel a pomáhali tak skvěle chytajícímu Bogačovi. Hradec dělal v posledních minutách pro vyrovnání maximum, ale naši hráči utkání zvládli a hlavně kondičně jsme byli opět tým, který si udržel aktivitu a dobrý pohyb až do posledních vteřin," spokojeně uzavírá Fiala.

9. kolo, sobota 30. října 2021

Mountfield HK