Fantazie! Deváťáci přehráli Kometu a získávají mistrovský titul!

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Tygří devátá třída na závěr finálového turnaje potřebovala získat proti Kometě tři body, aby měla definitivní jistotu titulu. A povedlo se! Liberec zvítězil 6:1 a stává se mistrem České republiky v kategorii U15. Obrovská gratulace celému týmu!

MČR - 5. zápas, pondělí 18. dubna 2022

Branky a nahrávky: 21. Bartovič (Šťástka), 32. Šťástka, 37. Bartovič (Vápeník), 44. Rozsíval (Seidl), 47. Rozsíval (Bartovič, Šťástka), 49. Plosová (Hrouda) – 55. Volf (Šebela).

Bogač (Charvát) – Hrouda, Stromský, Seidl, Vápeník (A), Ehrenberger (A), Kanca – Langer, Kratochvíl, Svoboda, Šťástka, Rozsíval, Plosová, Maxin, Krajdl, Bartovič (C), Bajer.

HC Kometa Brno

Fajmon (Hradil) – Rous, Najt, Daněk, Mátl (A), Starý (A), Vyhlídal, Hubáček – Šulla, Brabenec, Prachař, Kijonka, Šebela, Kerbler, Štulo,Volf, Mátl.

Liberečtí měli už od začátku herní převahu, nicméně na úvodní gól si museli počkat do 21. minuty. Šťástka byl důrazný na brankovišti a práci za něj dokončil pohotový Adrien Bartovič - 1:0. Brankář Fajmon Kometu držel, vychytal třeba dvě nebezpečné střely Hroudy, nebo další zakončení Bartoviče do poloprázdné klece. Po tečovaném pokusu Bajera mu pomohlo také břevno, ale pak už se šelmy radovaly ze zvýšení. Skvělou individuální akci předvedl Marek Šťástka, který gólmanovi nedal šanci - 2:0.

Uklidňující třetí branku přidal zakončením po odražené střele Adrien Bartovič - 3:0. Do třetí části si náš tým odnesl zajímavý náskok, ve 44. minutě ho navíc ještě navýšil zásluhou parádní střely do šibenice v podání Davida Rozsívala - 4:0. Ve výborném světle se ukázal i brankář Štěpán Bogač, když si lapačkou pochutnal na ráně z mezikruží. Hned nato se Bílí Tygři dostali do brejku dvou na jednoho, dvougólový Bartovič nesobecky předložil puk Davidu Rozsívalovi, a ten se radoval rovněž podruhé - 5:0!

Následně Liberec zužitkoval také přesilovku, když se ve skrumáži na brankovišti prosadila Tereza Plosová - 6:0. Oliver Volf v závěru trefil také čestný gól pro Kometu, ale to našim hráčům vůbec nezkazilo obrovskou radost. Bílí Tygři získali republikový titul v kategorii U15!

Může jít o obrázek 5 lidem , people playing sports , indoor a text that says '12 PLOSOVÁ #STKA 0 18: sy SYNER YNER SVOBQUA 13 SYNER RRIOR KRAJDL 20 OSTRA PORUBA ne8'

Vojtěch Fiala
„Hrát v posledním zápase sezóny o titul je fantazie. Klobouk dolů před týmem za výkon, aktivitu a vytrvalost, kterou jsme Kometu udolali. Je to nejlepší tečka za sezónou, jakou si můžeme přát. A tahle parta lidí si za svoji práci tenhle titul zaslouží! Velké poděkování všem hráčům a celému realizačnímu týmu. Takový úspěch je špička ledovce, nestalo se to ze dne na den. Všem hráčům bych chtěl do budoucích kariér popřát, aby si tenhle rok pamatovali. Na konci dne nikdo není větší než tým.“

MČR - 5. zápas, pondělí 18. dubna 2022

HC Kometa Brno