Fantazie! Šestnáctka zvládla dramatickou třetí bitvu se Slavii a postupuje dál

Liberec - Dokázali to! Liberečtí hokejisté do šestnácti let porazili v rozhodující bitvě o semifinále dorostenecké extraligy Slavii 4:2. Po dvaceti minutách přitom ještě prohrávali. Čtyři přesilové hry ale katapultovaly svěřence Richarda Loba do vedení, které už nepustili.

Svěřenci Richarda Loba vstoupili do utkání poměrně živě a v první třetině se prezentovali o něco aktivněji. Byl to ale hostující tým, jenž se v 8. minutě dostal do vedení. Franc neudržel Hamršmídovu střelu z dálky a pohotový Šimon Slavíček bekhendovou dorážkou otevřel skóre.

V polovině první periody shodili rukavice Masař a Srdínko. Slavista si však z potyčky odnesl o dvě minuty více, a tak si šelmy mohly vyzkoušet krátkou přesilovku pět na tři. V té byl ale na spadnutí další šok pro domácí, když Slavíček prchal s pukem sám na bránu. Franc tentokrát kotouč za svá záda nepustil, a tak se šlo do šaten za stavu 0:1.

Po přestávce se obrázek hry příliš nezměnil. Liberečtí se snažili hrát aktivně, avšak Slavia dobře bránila. Nakonec kapitulovala až v početní nevýhodě, kdy zamířil do hostující sítě puk z hole Jakuba Hujera.

Za vyrovnaného stavu výrazně ubylo brankových příležitostí a na obou týmech bylo patrné, že nechtějí udělat chybu. Strhnout skóre na stranu šelem mohli Gajda s Šedivým. První jmenovaný, který nakonec přečíslení dva na jednoho vzal sám na sebe, ale na brankáře Pittra nevyzrál.

V rozhodující třetí části jako by oba týmy zdivočely a na trestných lavicích byl hustý provoz. Mnohem více se však přece jen „činili“ hosté, jejichž nedisciplinovanosti Tygři dokázali využít. Adam Měchura překonal Pittra z předbrankového prostoru a Liberec poprvé vedl. Jenže v další početní výhodě svůj náskok paradoxně ztratil, když samostatný nájezd zakončil mezi Francovy betony Šimon Slavíček.

S přibývajícími tresty na straně Slavie začal mít Liberec navrch a nedlouho po vyrovnání hostů znovu odskočil, tentokrát už definitivně. Adam Měchura se druhou trefou v zápase postaral o vítěznou branku celé série, Tomáš Trunda pak v jedné z dalších přesilovek přidal pojistku, a tak po šedesáti minutách mohlo propuknout velké tygří nadšení!

Richard Lobo
Bílí Tygři Liberec
„Nejprve bych chtěl klukům z obou týmů pogratulovat k tomu, jak to odbojovali. Slavia nám byla super soupeřem. Třetí zápas byl těžký. Věděli jsme, že to rozhodnou detaily jako přesilovky a oslabení. Za celou sérii nepadl gól v situaci pět na pět, takže početní výhody byly jednoznačně rozhodující. My jsme je dnes zvládli lépe než Slavia. Ve třetí třetině se nám podařilo vstřelit tři branky v přesilovkách, čímž jsme zlomili soupeřův odpor. Oba týmy byly vyčerpané, hrály na pokraji svých sil, ale k nám se přiklonilo štěstí."