Gól do šatny rozhodl, dorostenci doma nestačili na silnou Plzeň

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Dorostenecký výběr Richarda Loba si ve čtvrtém letošním utkání připsal druhou porážku. Plzni, která letos bodovala ve všech zápasech, dlouho statečně vzdoroval, ale gól inkasovaný těsně před koncem prostředního dějství mladé Tygry zlomil. Západočeši naopak ve třetí části přidali pojistku a koncovku duelu už si utéct nenechali.

6. kolo, sobota 10. října 2020

Branky a nahrávky: 16. Leden – 4. Hořejší (Dolhý), 40. Schindler (Houdek, Dolhý), 48. Soukup (Šiler). Rozhodčí: Hlinka – M. Janíček, J. Janíček. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: bez diváků. Střely na branku: 29:39. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

Vopravil – Patzelt (C), Jakubec, Cibulka, Meisel, Dvořák, Culek – Jansa, Janata, Pérez, Fiala, Kříž, Leden, Plos, Jobek, Vološín

HC Škoda Plzeň

Lokajíček – Houdek, Dolhý, Bláha, Hodinář (C), Buzek, Lučan – Beníšek, Šiler, Mazanec, Schindler, Pešek, Řehoř, Hořejší, Soukup, Kučera, Bílek, Kreuzman, Křemen

Začátek zápasu vyšel mnohem lépe Plzni. Poté, co Západočeši přečkali úvodní velkou šanci Fialy, udeřili sami. Marek Hořejší se v přesilové hře nejlépe zorientoval před brankou Liberce a záhadným způsobem nasměroval kotouč do sítě. Situace dala zabrat i trojici rozhodčích, která po dlouhé debatě a prvotních rozpacích gól nakonec posvětila.

Plzeň mohla přidat i další branky, ale proti byl především vynikající brankář Vopravil. Postupem času se začaly osmělovat i šelmy. Ty se mohly radovat z vyrovnání po obrovském kiksu v hostující rozehrávce, když Matěj Leden s radostí proměnil samostatný nájezd, který mu obrana Plzně sama nabídla.

Druhá třetina byla hodně bohatá na šance, ty ale zůstávaly neproměněné. Hostující Beníšek například trefil horní tyč, na druhé straně zase Leden vyřešil liberecké přečíslení střelou na plzeňskou bránu.

Když už se pomalu schylovalo k tomu, že prostřední dějství skončí bez branek, udeřila Plzeň v přesilové hře. Dolhého rána sice až na bránu nedoletěla, pohotový Nicolas Schindler ale z předbrankového prostoru sražený kotouč mezi tři tyče přece jen nasměroval.

Na startu třetí části se gól do šatny na domácím týmu stále ještě podepisoval. Spíš než honba za vyrovnáním byla na ledě vidět plzeňská lehkost, která se naplno měla projevit mezi 47. a 48. minutou.

Právě v tomto časovém rozmezí zvedal trochu předčasně ruce nad hlavu hostující Marek Soukup, který podle všeho orazítkoval jen břevno. Po rozpažení sudího však Soukup nesvěsil hlavu a po pár vteřinách proměnil Šilerovu nahrávku v již neoddiskutovatelný gól. Liberec už potom dvoubrankové manko naháněl marně i v powerplay a nakonec musel skousnout prohru 1:3.

Václav Kočí
„Zhodnocení zápasu je jednoduché. Soupeř prokázal větší vůli jít po vítězství svým nadšením pro hru a agresivitou. Zkrátka to chtěli víc. Z naší strany to bylo takové, jako by nás to chvílemi ani nebavilo.“

Petr Kořínek
„Dobrý zápas z obou stran! Jsme rádi, že jsme tu vyhráli, protože z Liberce se letos body vozit moc nebudou. Vytvořili jsme si velký tlak, ale na rozdíl od utkání v Litvínově se nám nedařilo v koncovce. Nakonec jsme to ale zlomili. Výborný výkon podal také náš gólman a celkově jsme spokojení s týmovým pojetím. Bohužel je smutné, že teď, když se kluci dostali do nějakého rytmu, se soutěž musí přerušit. Je to o to smutnější, že se nedá ani trénovat. Za 14 startujeme sezónu de facto od nuly.“

6. kolo, sobota 10. října 2020

HC Škoda Plzeň