Hattrick Oleksandra Gutsu a velká převaha. Sedmáci porazili Varnsdorf

Date of publication Author Petr Oberreiter, Kryštof Rossmann

Liberec - Tygří sedmáci si i přes výborný výkon brankáře soupeřova celku poradili s Varnsdorfem poměrem 7:2. Ligou tak prozatím i nadále kráčí bez jediné porážky, což znamená, že mají plný počet, tedy dvanáct, bodů.

5. kolo, neděle 22. října 2017
7:2
(2:0, 4:2, 1:0)

Branky a nahrávky: Riedel, Janata (Oberreiter), Jakubec (Gutsu), Gutsu, Gutsu (Ehrenberger), Gutsu (Hrabčák), Nebuželský (Mitlener). Střely na branku: 48:1 (15:0, 11:0, 22:1). Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0.

Leško Robert - Adamec Ondřej, Ehrenberger Jakub, Gutsu Oleksandr, Hrabčák Damián, Jakubec Matouš, Janata Radek, Jansa Samuel, Mitlener Ondřej, Nebuželský Adam, Oberreiter Petr, Riedel Filip, Šmíd Petr, Várady Daniel, Vološín Tadeáš, Zverka Michal

Zápas se odehrával ve stejném duchu jako předchozí zápasy, tzn. hrálo se jen na jednu branku. Soupeřův brankář však odolával velmi dlouho, tak první branku Tygrů vstřelil až v čase 12:17 Riedel. Druhou branku vstřelil až v čase 16:29 Janata (Oberreiter). První třetina skončila za stavu 2:0 při počtu střel 15:0.

Druhá třetina byla o něco pestřejší. Jakubec (Gutsu) vstřelil v úvodu třetiny další gól Tygrů. Soupeř však po hrubé chybě našeho hráče šel do samostatného úniku a snížil. Na tří brankové vedení vzápětí zvýšil Gutsu. Soupeř však po další individuální chybě našeho hráče opět snížil na rozdíl dvou branek. Avšak další branky už přidávali jen Tygři. V čase 33:26 Gutsu (Ehrenberger) a v čase 34:00 Gutsu (Hrabčák) dokončil svůj hattrick. Druhá třetina skončila za stavu 6:2, střely v druhé třetině 11:0.

Ve třetí třetině již vstřelil branku jen Nebuželský (Mitlener). Gólman soupeře předvedl velmi kvalitní výkon, kterým nám zabránil vstřelení více branek.

Ctibor Jech
„Celé utkání se odehrávalo v duchu Liberec versus brankář Varnsdorfu, který měl cca šedesát zákroků. Potýkali jsme se s velkou neefektivitou v zakončení. Chválím soupeře za velkou bojovnost a nasazení během celého zápasu. Maximálně se zaměříme na produktivitu v zákončení a koncovce tak, abychom si dokázali v gólových šancích lépe poradit.“