Hokejové galapředstavení rozhodli Rytíři v prodloužení. Šestnáctce nepomohly ani slepené zásahy Gajdy

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Kdo si čtvrteční odpoledne okořenil návštěvou dalšího nadstavbového utkání dorostu, nemohl litovat. Ačkoliv z něj nakonec vyšlo úspěšněji Kladno, předvedli Tygři velmi dobrý výkon, kterým dokázali, že by se rádi vrátili ke skvělé formě z období před Vánoci. Jeden z nejkrásnějších zápasů sezóny rozhodl pro hosty hattrickem Adam Sojka.

VIII.kolo, čtvrtek 17. ledna 2019
4:5p
(1:2, 1:1, 2:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Polák (Putz), 31. Rossmy (Gajda, Böhm), 41. Gajda (Trunda), 42. Gajda (Trunda) – 4. Chrenka (Nedvěd), 9. Sojka (Ticháček, Danda), 35. Sojka (Adam), 45. Hrabík (Ticháček), 62. Sojka (Adam, Alscher) Vyloučení: 3:0. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 68. Střely na branku: 23:35. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:5. Rozhodčí: Beránek – Svoboda, Kovář.

Franc (Krátký) – Böhm, Hladík (A), Šedivý (C), Dvořák, Culek, Tůma – Hujer, Putz, Měchura, Vodlan, Leden, Trunda, Jenčovský, Plos, Masař, Polák, Rossmy (A), Gajda.

Rytíři Kladno

Jaňour (Obolenski) – Danda, Alscher, Koštoval, Kohlíček, Ticháček (C) – Kouba, Procházka, Sojka (A), Hrabík, Šilhavý, Bareš, Nedvěd, Adam, Šapovaliv, Chrenka (A).

Souboj nezačal pro šelmy vůbec dobře, brzy se totiž dostaly do nekomfortní pozice. Zdeněk Nedvěd si všiml, že ponechaly volné okénko v obraně, načež Samuel Chrenka v samostatném úniku přesnou střelou k tyči otevřel skóre - 0:1. Vyrovnat mohl při vlastním oslabení Jakub Hujer, avšak Vojtěch Jaňour jeho bekhendový blafák přečetl. Udeřili tedy Rytíři. Adam Sojka zakončil svůj průnik z levého kruhu a Lukáši Francovi touš proletěl pod lapačkou - 0:2.

Liberečtí postupně přebírali iniciativu. Ve skrumáži před bránou se po dorážce natáhl Mikuláš Jenčovský. Kotouč poté zmizel všem z dohledu, až jej Tygři našli v brance. Sudí se ale rozhodli gól neuznat! O chvíli později už však nebyl o regulérnosti zásahu pochyb. Při vlastním oslabení odvedl výbornou práci David Putz, jehož drzou přihrávku z otočky zpracoval Vojtěch Polák, jenž posadil gólmana a zasunul pryž za čáru - 1:2!

Úvod prostřední dvacetiminutovky přinesl pořádnou porci vzruchu. Adam Měchura zkusil štěstí z levého kruhu a Jaňourovi lehce pomohlo břevno. Na straně Kladna měl gól na holi Viktor Procházka, nicméně Lukáš Franc, jenž k němu nejprve puk trošku smolně vyrazil, předvedl parádní přesun! Hrozili tedy opět domácí. Jakub Hujer s Tomášem Trundou unikli na jediného beka, zakončoval druhý jmenovaný, avšak příliš váhal a Jaňour se přemístil včas.

Za chvilku už to ale vyšlo. Do křižné přihrávky Petra Gajdy se zblízka bez přípravy opřel Bennet Rossmy, maskovaný muž byl v tomto případě bez šance - 2:2! Převrátit skóre v liberecký prospěch mohl nejdrobnější hráč na ledě. Škoda, že Matěj Leden nedostal svoji dorážku za beton. Středočeši navíc našli trest. Adam Sojka při svém úprku trefil horní tyč. Zůstal ovšem připraven před brankou, kde jej rychle našel spoluhráč a zakončení již bylo formalitou - 2:3.

Trenér Richard Lobo o vysoké úrovní utkání:

"Nadstavba je v tomhle super, je to takhle skoro každý zápas. Ta tabulka je extrémně vyrovnaná, hraje se o každý bod a ty zápasy takhle vypadají. To, že se nám v prvních dvou utkáních výsledkově extrémně dařilo, neznamená žádné odskočení. V sobotu nás čeká další stejně těžký souboj. Zítra se na to musíme ještě lépe připravit. Uvidíme, snad to zvládneme!"

Vstup do třetí periody? Pro Liberec dokonalý! Petr Gajda se už po 18 sekundách hry prohnal přes střední pásmo, načež po přechodu modré lajny vystřelil krásně pod víko - 3:3. Stejný hráč navíc o minutu později zařídil bleskový obrat ve skóre. Tentokrát Petr Gajda prověřil Jaňoura od pravého hrazení a gólman Kladna se pod maskou musel začervenat - 4:3! Svoji chybu strážce hostující svatyně napravil hned vzápětí, když dokázal vykopnout dorážku Jakuba Hujera. Další akci zakončil David Putz z mezikruží těsně nad.

V době, kdy Tygři na ledě dominovali, přišla studená sprcha. Rytíři totiž ujeli ve třech na jednoho a Ondřej Hrabík z mezikruží nasměroval kotouč pod Francovu lapačku - 4:4. Oba týmy se snažily rozhodnout zápas ještě v základní hrací době. Lukáš Franc podržel svůj celek proti nájezdu Viktora Procházky z levé strany. Kladenští poté dostali k dispozici přesilovku, avšak byli to Severočeši, kdo v oslabení hrozil! Adam Měchura mezi kruhy vystřelil těsně vedle, a úspěchem neskončil ani senzační průnik Tomáše Trundy, jenž se z rohu hřiště prokličkoval až do brankoviště.

Jelikož těsně před koncem Jaňour ještě vytáhl gólovou šanci Benneta Rossmyho do ochranné sítě, přišlo na řadu prodloužení. Hned v jeho úvodních sekundách se do úniku protlačil Luka Vodlan, jenže forhendový blafák vykryl maskovaný muž ramenem. Na druhé straně pro změnu přálo Rytířům štěstí, nepovedená střela Adama Sojky se totiž po smolné teči ležícího Adama Měchury došourala mezi betony Lukáše France až za čáru - 4:5. Bod navíc si tak do autobusu přibalili Kladenští.

Richard Lobo
„Padesát minut super zápas. Škoda zahozených šancí... Dostaneme se do spousty vyložených příležitostí, ale bohužel je zatím neproměňujeme. Výkony se lepší, škoda, že jsme to dneska nedotáhli. V prodloužení jsme dostali smolný gól, dvakrát tečovaný. Před tím jsme jeli sami na bránu, ovšem neproměnili jsme, a chvíli poté inkasovali. Je to hokej, takhle to někdy chodí.“

VIII.kolo, čtvrtek 17. ledna 2019
4:5p