Hotovo! Měchurův hattrick posunul juniorku do finále

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Junioři Bílých Tygrů mohou slavit postup do finále. V pátém utkání série udolali svěřenci Richarda Loba třinecké Oceláře 5:2 a celou sérii ovládli poměrem 4:1 na zápasy. V souboji o titul vyzvou lepšího z dvojice Plzeň-Sparta.

5. semifinále, sobota 09. dubna 2022

Branky a nahrávky: 2. Měchura (Zajíček), 49. Měchura (Zajíček), 55. Šedivý (Leden), 59. Měchura (Zajíček), 60. Zajíček – 44. Pětník (Jobánek, Ullrych), 54. Ramik (Haas). Rozhodčí: Sýkora, Šindel – Brejcha, Šimánek. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 289. Střely na branku: 51:40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2.

Král – Hampl, Šedivý, Kovář, Hladík, F. Patzelt, Böhm – Leden, Nezbeda (C), Pavlík, Vyhlídko, Kříž, Jiruš, Měchura (A), Cikhart, Jenčovský, Zajíček, Gajda.

HC Oceláři Třinec

Švančara – Andrle, Chovaniak, Kareš (A), Ročák, Hrůzek, Marcinko – Moškoř, Šutý, Wardas (C), Haas, Pětník, Geidl, Ullrych, Matěj (A), Ramik, Kozlík, Jobánek.

Hlad po postupovém vítězství byl na šelmách patrný od první minuty a hned v té druhé už se poprvé měnilo skóre. Zajíček sice z bezprostřední blízkosti na Švančaru ještě nevyzrál, dorážející Adam Měchura už se však nemýlil.

Úvodní branka v čase 1:32 pak gólový účet na dlouhou dobu uzavřela. Oceláři s nožem na krku zabrali až na startu třetí části, kdy se jim zásluhou Richarda Pětníka podařilo vyrovnat. Na gól třineckého forvarda si však Severočeši připravili tu nejlepší odpověď, když o pět minut později vrátil Tygrům vedení Adam Měchura.

Třinec ale nesložil zbraně a ještě jednou srovnal krok. Michal Ramik bekhendovým blafákem překonal Krále a vypadalo to na prodloužení. Ovšem jen do chvíle, kdy Jakub Šedivý propálil Švančaru přesnou ranou z pravého kruhu. Na jeho trefu už hosté nenašli odpověď. Postup do finále naopak pečetili do prázdné brány třígólový Adam Měchura a Jakub Zajíček. Liberečtí se tak mohou těšit na finálovou sérii.

Richard Lobo
„Těžká série. I když je to 4:1 na zápasy, potkaly se dva týmy, které jsou dopředu velice silné a zároveň dozadu dělají chyby. To bylo vidět. S každým zápasem se obrany lepšily, a tak to bylo o proměněných šancích. My jsme to zvládli, jsme za to rádi a můžeme se těšit na finále.“

René Mucha
„Myslím, že jsme neodehráli špatný zápas, ale bohužel jsme pokaždé dotahovali. Za stavu 2:2 spadl náš bek za bránou, soupeř získal puk a my jsme ho nechali vystřelit. Seběhlo se to strašně rychle. V závěru už jsme museli hrát vabank a Liberec dvěma trefami do prázdné rozhodl. Jinak musím říct, že to byla fantastická série. Smekám před týmem klobouk, protože to, čeho jsme v devatenácti lidech dokázali, je nádhera. Bohužel je to bramborová medaile.“

5. semifinále, sobota 09. dubna 2022

HC Oceláři Třinec