I přes skvělou druhou třetinu junioři Kometu neporazili

Date of publication Author Kristýna Šlechtová

Liberec – Junioři odehráli v Brně velmi dobré utkání. Po první třetině sice prohrávali 0:3, stav ale dokázali v druhé části vyrovnat. Kometa ale rozhodla dvacet vteřin před koncem a porazila tak Bílé Tygry 4:5.

nadst. 4, čtvrtek 24. února 2022
5:4
(3:0, 0:3, 2:1)

Branky a nahrávky: 9. Rakus (Kos, Fajmon), 16. Hrnčíř (J. Sedláček), 20. Boltvan (Bartes), 43. Hrnčíř (Harmim), 60. I. Sedláček (Bartes, Boltvan) – 22. Gajda (Kříž, Plos), 24. Zajíček (Nezbeda), 26. Kovář (Hampl, Jenčovský), 57. Gajda (Kovář, Plos). Rozhodčí: Obadal, Kohoutek – Otáhal, Smetková. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 77. Střely na branku: 18:59. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.

HC Kometa Brno

Schnattinger (Petržílka) – Řehák, Grauer, Fajmon, Holemý (A), Ulbricht, J. Sedláček (C), Němec – Horký, Bartes (A), Hrnčíř, I. Sedláček, Bělohlav, Rakus, Kos, Boltvan, Nesvadba, Harmim.

Vopravil (Krátký) – Kollert, Starý, Kovář, Hampl, Hladík, Dvořák (A) – Leden, Nezbeda (C), Jansa, Pavlík, Kříž, Jiruš, Měchura (A), Plos, Jenčovský, Zajíček, Gajda.

První dvacetiminutovka patřila brněnské Kometě. Nejprve se po nahození Ondřeje kosa trefil Robin Rakous. Nešťastně odražený kotouč po Sedláčkově střele dorazil Tadeáš Hrnčíř , který poslal Brno do dvoubrankového vedení. Adam Boltvan ve dvacáté minutě sebral za brankou kotouč a z ostrého úhlu pak poslal kotouč do branky.

Ve druhé třetině se však Tygrům podařilo hru otočit. Petr Gajda dorazil puk do branky, který se k němu po Křížově střele velice příhodně odrazil. Jakub Zajíček pak propasíroval puk mezi betony a vedení Komety bylo pouze jednobrankové. Filip Kovář to zkusil od modré čáry a kotouč se o horní tyč odrazil za Schnattingerova záda a skóre se po druhé části vyrovnalo.

V poslední části se jako první prosadil opět soupeř z Brna. Tadeáš Hrnčíř vypálil z levého kruhu a trefil přesně vzdálenější horní roh. Liberec ale zvládl vyrovnat. Petr Gajda šikovně tečoval střelu Filipa Kováře od modré čáry. Další gól vstřelila Kometa dvacet vteřin před koncem. Nešťastně odražený střela se odrazila na bekhend Iva Sedláčka, který doklepl kotouč do odkryté branky.

„Utkání se mi hodnotí hodně těžce. V první třetině jsme soupeři darovali tři laciné góly a dostali jej tím na koně. Troufám si říct, že jsme po celý zápas měli více ze hry, avšak gólově byla lepší Kometa, která vstřelila gól z prakticky každé nabídnuté šance.“

Jan Zachrla
„Nejdůležitější jsou pro nás samozřejmě tři body. Hráli jsme proti obrovsky silnému soupeři, který navíc přijel v nejsilnějším složení, zatímco my museli sáhnout pro hokejisty z dorostu a za dnešní výkon je musím speciálně pochválit. Alfou a omegou byla bezesporu produktivita. Hráli jsme převážně do defenzivy, ale využili jsme příležitosti a to rozhodlo. Dnešní vítězství je odměnou i za zápasy v Mladé Boleslavi a Liberci, kde kluci taktéž statečně bojovali, ale body neuhráli.“